Грижа за лежащо болен

  • 554
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте,
Дядо ми претърпя злополука и се налага за месец да е на легло. Знам,че хигиената е много важна, но не съм сигурна дали мокрите кърпи са подходящи за къпането или някой може да препоръча по-изпитан метод. За първи път ми се налага подобна грижа. Съжалявам ако има подолна тема, но не успях да открия в търсачката.

# 1
  • Мнения: 2 352
По-добре легенче с вода и с кърпа да се обтрива тялото. Мокри кърпи само за забърсване на ръце и лице за текущо оцапване.
Следете за рани, има специални мазила и пудри против декубитални рани, матраци също.
Дано бързо да се възстанови човека.

# 2
  • Мнения: 170
Мокрите кърпи не са особено подходящи за всекидневна употреба, при нас караха кожата на баба ми да изсъхва адски много.

Препоръчвам продуктите на seni. Използвахме ето този крем, заменящ миенето с вода и сапун, когато изобщо не можеше да се движи. Имат и варният с пяна.
Скрит текст:

Съществуват и ръкавици за почистване на кожата .

За поддържане на чиста коса и скалп може да използвате шапки за сухо миене

Не е лека задача, но все пак е важно на човека да му е максимално удобно.

# 3
  • Мнения: 40 924
За интимната област ( а и не само) в аптеките се продава една пяна, която мие много добре.

# 4
  • Мнения: 107
Благодаря на всички за отговорите. Ще пробвам пяната. Търсих в интернет и ми излязоха и тези гъби :
https://soapysponge.bg/%d0%bd%d0%b0%d1%88%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0% … 0%ba%d1%82%d0%b8/

Някой пробвал ли ги е? Дали се ползват лесно или ще подливат на чаршафа?

# 5
  • Мнения: 1 915
Тия гъби са за домашни любимци може да съдържат нещо , което не е подходящо за хора. Взимате едно легенче и една кърпа и забърсвате после подсушавате с друга . Той няма да е кой знае колко мръсен човека просто да се освежи . Хора след операция не се къпят с дни така ,че .. Ако има възможност в банята на едно столче и да го обливате с канче ..

Общи условия

Активация на акаунт