За царевичните пръчици

  • 7 771
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
 Ето тази дума щърволинки ми напълни душата, не я знаех, жестока е, Пан,   bouquet  Какво точно означава? За какво мога  да я използвам?  Hug Като залъгалки ли?

# 31
  • Мнения: 7 474
Рядко, но давам  Wink и аз ги обичам  Mr. Green

# 32
  • Мнения: X
Ето тази дума щърволинки ми напълни душата, не я знаех, жестока е, Пан,   bouquet  Какво точно означава? За какво мога  да я използвам?  Hug Като залъгалки ли?

Ми да, майка ми я използва - обикновено за деца, лакомства, нещо за чоплене, ей такива ми ти работи Mr. Green


........................
Само моля те ми кажи, сигурна ли си, че не са пържени? Толкова се зарадвах като го прочетох, че чак не ми се вярва. Отвсякъде чувам, че са пържени и нямам идея как мога да проверя така ли е.  newsm78

Да, наистина - и аз мислех, че са пържени, обаче видях как се правят - месят брашното, минава през нещо, като мелачка да се оформят пръчици, после през пещ и се надува много смешно - като пуканките, както и те избухват. И после се поръсват с аромати, мазнина и т.н

# 33
  • Мнения: 1 190
Рядко, но давам  Wink и аз ги обичам  Mr. Green

И аз Peace

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ.  Правят се от царевично брашно пръчици, които минават за много кратко през пещ на много висока температура, където "избухват" и после се овкусяват. Не са толкова вредни, колкотосе считат, естествено не става въпрос да се прекалява с тях.

Аз давам понякога за разнообразие, за глезотийка и т.н Не пречи на храненето - това би значело да не давам солети, плод и т.н извън храненията - няма такова нещо, поглезваме се от време, все пак е дете и малко щърволинки не са кой знае каква беда.

А на мен пък ми омръзна с това псевдо здравословно хрнене - това не, онова не, а то няма нещо, което да не съдържа консерванти, оцветители, добавки и т.н поне малко. Ако се спрем на плодове и зеленчуци - оле майко - е там колко нитрати и чудеса имааа ooooh!

Не прекалявам в нищо, Ния мина на кисело мляко на 7м., захранена е относително рано, давам забранени неща понякога и мога да кажа, че расте здраво и будно дете, което за три месеца на ясла е отсъствало три дни заради зъби. 
Напълно подкрепям.  bouquet

И аз  Peace Peace Peace

# 35
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давам защото ходи и си взима от другите деца или защото някоя майка го е почерпила, не се ядосвам на зрънчото, но ако някой му подаде чипс побеснявам  Close

Аз пък друго недоумявам, защо когато някоя майка подаде нещо на детето ми и аз не го одобря и й го върна тя прави една физиономия тип недоумение, какво толкоз се чуди не мога да разбера  Thinking . И какъв е тоя навик на майките все да черпят другите деца с разни неща, без детето само да си е поискало, ей така, направо му тикат в ръката да си вземе  Rolling Eyes

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз не давам, не ме интересува- иска ли, не иска ли....той и ракия иска , като види дядо си да пие......

# 37
  • Мнения: 1 427
Давам й.Не ми се вижда чак толкова вредно.Освен това , ако й забраня ще й е по-интересно и ще писка да й давам.Сега вече има моменти , когато ги подминава.Пробвала съм да не й давам нищо между храненията и пак не е ядяла.Друг път след хапване на солети и пръчици си яде нормално.Поне при нас не влияе много на апетита.всеки решава за себе си.Лично аз първо питам преди дам нещо на друго дете.

# 38
  • Мнения: 27 524
И аз не давам, не ме интересува- иска ли, не иска ли....той и ракия иска , като види дядо си да пие......

 Joy Joy

Така си е. Познавам тук доста мами с мнение като моето - зрънчовци, чипс и шоколад засега НЕ. И да ви кажа, честно децата свикват какво се яде в семейството и какво не. Идват ни такива деца на гости и аз предлагам сок, кола, а те ми казват - не, мерси. А вода нямате ли? Е, супер, какво? Не ядат зрънчовци и чипс и ако съм направила торта за десерт на гостите, децата ми казват - а, не, аз торта ям само на рожден ден на някое дете в детската градина, ако мама разреши. Така че явно начин има и може, въпрос на желание  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 121
Не давам Зрънчо, но давам Царевин - на него пише, че е само царевица, не знам до колко е вярно, но поне няма подправки. И мазнина няма... Купувам го от диетичните магазини и на мен самата повече ми допада от обикновения зрънчо.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Давам да. За занимавка, когато сме в автобус и няма нужда всички да му слушат недоволните викове. Купувам "Трохо" - диетични са  Peace. Купувала съм и няколко пакета друг вид, който до скоро беше безсолен, но сега като го осолиха порядъчно  Sick си оставаме само на "Трохо" и солети(махам им солта задължително  Naughty).

# 41
  • Мнения: 781
Не давам пръчици все още. Само солети и то много рядко. Една солета я дъвче доста време или я губи. До скоро се давеше от храна и не смея. И бисквити не давам, освен в мляко или с пюре. Поне за сега  не иска Wink Та незнам как да гласувам...

# 42
  • Мнения: 3 356
Много рядко давам,по-скоро "подяждаме " каката ни ,като е при нас.
Харесва ги определено,но мисля да не прекалявам и за напред.

# 43
  • Мнения: 3 932
Не съм привърженик на постоянното тикане на храна в устата (то си е запазена марка на бабите при нас), а Зрънчо давам по изключение, за да не се чувства лишен от нещо, което другите хапват с удоволствие пред него.
Тук слава богу няма практика да се носи храна на площадките...

# 44
  • София
  • Мнения: 39 164
Разбира се,всеки има право да храни децата си както смята за добре.Знам,че нищо няма да й стане от една-две.Все пак не съм се вманиачила дотолкова.
Но въпросът е другаде.Нещо като при непушачите,които трябва да вдишват цигарен дим,защото никой не може да отрече правото на пушачите да пушат.

Е хайде сега чак пък като цигарите! Shocked

И аз бях против в началото и не и давах да си взима от другите деца в градинката. После седнах и прочетох какво пише на етикета на "Зрънчо" - че е диетична храна и съдържа царевичен грис, растителна мазнина и сол. Така че няма нищо толкова "ужасно вредно" стига да се дават умерено, а не да се тъпчат децата с тях!

Други снаксове, чипсове и шоколад не давам.

Общи условия

Активация на акаунт