Колко време кърмехте?

  • 8 759
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
Кърмих 18 дни. На 19 ден, убиха мой приятел, кърмата ми спря и до тук.
Но и да не беше станало така, за мен това беше мъчение и пак нямаше да издържа дълго.
Съжелявам за случилото се!

По принцип  кърменето само в началото е трудно после не се усеща болка мен даже ме е гъдел понякога.
То тая работа иска много и чак след като свикне зърното става приятна,туй е то търпение и стискане на зъби трябва за да се справиш наистина.
Плакала съм много при всяко смукване от страна и на двете ми деца ,но е за тяхното добро защото кърменето с майчиното мляко е много по полезно и ако пак имам дете ще стискам зъби отново без да се замислям изобщо.
Съпруга ми все казваше ако неможеш остави ще купуваме мляко но аз надвих болката и съм щастлива така. newsm03

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големия 6мес, малката 3,5-4мес. И в двата случая се отбиха сами, след като започнах да дохранвам с биберон.

# 17
  • Мнения: 1 629
Година и два месеца с отбиване по взаимно съгласие Grinning

# 18
# 19
Още се кърмим, надявам се поне 6 месеца да изкараме.Почнах пюретата,но тя така и не ги удобрява:)

# 20
  • Мнения: 1 938
С баткото - 1 година; с малката - още се кърмим. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 7 186
5 месеца и кусур- с помпата. Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 3 407
Месец и половина само на кърма, после половин месец на дохранване, защото кърмата ми беше много ниско калорична и накрая след всички мъки просто спря. Много ми се искаше да успея да я кърмя поне 3 месеца. Признавам, че бях много изненадана от болката, която ми причиняваше всичко това в началото, спомням си, че в болницата плаках със сълзи при първите хранения на бебка и цеденето после. След това и болката утихна и зърната заздравяха, но пак не успях. Пожелавам на всички нови мами да успеят да кърмят поне 3 месеца, много здрави и усмихнати бебчета! Hug

# 23
  • Мнения: 306
10 месеца първият път; и сега се надявам поне на толкова  Praynig

спомням си, че доста ме болеше в началото, Мая и кръвчица ми беше пуснала дори  Twisted Evil, след това нещата се успокоиха и всъщност ми беше доста приятно
някоя от мамите на две (и повече Hug) може ли да ми каже дали и при второто дете кърменето в началото е свързано с болка или зърната ми вече си знаят  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 938
10 месеца първият път; и сега се надявам поне на толкова  Praynig

спомням си, че доста ме болеше в началото, Мая и кръвчица ми беше пуснала дори  Twisted Evil, след това нещата се успокоиха и всъщност ми беше доста приятно
някоя от мамите на две (и повече Hug) може ли да ми каже дали и при второто дете кърменето в началото е свързано с болка или зърната ми вече си знаят  newsm78
Не, втория път няма болка! Желая ти успешно раждане и кърмене!  bouquet

# 25
  • Варна
  • Мнения: 974
Точно 9 месеца и половина Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 237

 Ох,това ми е болна тема,защото кърмих само два месеца...за мое огромно съжаление.Но просто се разболях от гнойна ангина и кърмата ми изведнъж спря Sad
Но с две ръце подкрепям по-продължителното кърмене !!

# 27
  • Мнения: 1 101
Ние още се кърмим - година и 1 месец. Не знам кога ще приключим, но на този етап ми се струва че няма да е  скоро Wink

# 28
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Кърмих 5 месеца, но бяхме на смесено хранене  Sad
За второто, живот и здраве, се надявам да е по - различно.

# 29
  • Мнения: 364
втората възможност - кратко и за съжаление смесено хранене - кърмата беше малко....

Общи условия

Активация на акаунт