Раждане и райски газ

  • 2 373
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Момичета, имате ли представа къде в България може да родиш с Райски газ и защо не е разпространено, като в повечето нормални страни?

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 13:38 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 224
Предполагам не е разпространено, защото няма кой знае какъв ефект и не е търсено. Незнам дали някъде в България се използва. Иначе от любопитство — освен в Англия в кои други държави се прилага? Тук в Италия също го няма.

# 2
  • Мнения: 4 383
Райският газ е със силно преувеличен ефект. Раждах 2 пъти в чужбина, и двата пъти ме насилваха райски газ да ползвам вместо друго обезболяващо, само ми се гадеше и повръщаше от него. Епидуралната си е най-добре по моя препоръка. Сега снаха ми е бременна и си е наумила да не ползва райски газ, а епидурална упойка.

# 3
  • Мнения: X
Епидуралната е номер 1!

# 4
  • Мнения: 2 123
Райският газ е със силно преувеличен ефект. Раждах 2 пъти в чужбина, и двата пъти ме насилваха райски газ да ползвам вместо друго обезболяващо, само ми се гадеше и повръщаше от него. Епидуралната си е най-добре по моя препоръка. Сега снаха ми е бременна и си е наумила да не ползва райски газ, а епидурална упойка.

  Преди известно време гледах поредицата по TLC  „Всяка минута се ражда нов живот", документален филм сниман в родилен дом, мисля в Ливърпул. Та там родилките ползваха райски газ и бяха доста спокойни. При задаваща се контракция грабваха маската, която е до тях и за секунди се успокояваха. Тогава гледайки си мислих, че това е наистина "райско" нещо, а ти си на съвсем друго мнение

Общи условия

Активация на акаунт