СЕДМИ клас–12–И Силата и Слънцето са с нас -Второ класиране!(09.07.18–15.07.18)

  • 82 219
  • 1 271
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 584
Нищо не разбрах Thinking

# 1 126
  • София
  • Мнения: 7 081
Да си призная, изобщо ме знам тези флагове какво означавт и каква информация носят. До преди малко сравнявах едно инфо за първо и второ класиране, от чисто любопитство. Точно се чудех, какво иска да ми каже авторът.

# 1 127
  • Мнения: X
Питай литературния критик. Joy

# 1 128
  • София
  • Мнения: 7 081
Питам го Wink

# 1 129
  • София
  • Мнения: 3 090
Мандаринка, планирате да продължи и тази година с английския, въпреки новия език ли? Аз мисля да направим пауза. За една година си мисля, че няма как да го забрави, особено като продължи да гледа филми без субтитри и да чете книги.
Ами колебая се...то проблемът е, че миналата (така де, тази, седмокласна) година също беше пауза, с поддръжка по аналогичен начин - филми, клипчета, youtube, четене. Така пасивният речник не страда особено, но пък не тренира толкова активния, пък и няма нови знания. При вас тази пауза я няма, но при нас се опасявам, че двугосишна подобна ще дойде в повече. Испанският, от друга страна, не е напълно нов, учил го е като втори език, което не означава абсолютно нищо, още след седмица-две ще издъхнат първоначалните знания, но пък няма да е тотален шок и ужас и напълно нов тип граматика.
А и друго си мисля - все в някакъв момент ще трябва да продължи с английския, но пък в 9 клас ще се включи трети език -  френски, както и всички предмети, които в 8 клас ги е нямало - еми то пак няма да е напълно подходящо...Та реших, че щом оцеля след 7 клас без ден почивка, нищо няма да му стане в 8 клас, когато освен думи, думи, думи, няма какво друго да учи (така, де, то на чужд гръб...) да разнообрази с един английски  Stuck Out Tongue Winking Eye
Петъчния курс в АВО много ме привлича - през седмицата си във вихура на испанския, петък следобед сменяш рязко дестинацията, събота-неделя приготвяш английския за следващия петък и..айде пак към Пиринеите Simple Smile

# 1 130
  • София
  • Мнения: 12 311
Даам, по-различно е при вас. Особено с втория френски, който не е шега работа.

А ти защо още не си се появила в темата за Испанската? Wink

# 1 131
  • София
  • Мнения: 7 081
И аз имах подобони притеснения с езика, ако влезе в паралелка с НЕ. 5 години посещаваше Фарос, в седми клас трябваше да се яви на изпит за сертификат. Спряхме английския, заради другите занимания. Сега, ако започнеше с немски, още една година щеше да пропусне.
От вчера имам други терзания. Колко лешперене ще му удари в началото с английския, каква инерция ще хване, от която трудно ще го извадя? Интересно ми е, при ИИЧЕ за колко време стопяват разликата. Ще ми се още първата година да види, че има още какво да научи, защото си е така. Та сега обмислям, с какво да му запълня времето...

# 1 132
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, и на мен втора година пауза с английския ми се вижда много, но пък учителите от гимназията, с които разговарях, настояваха, че не е добра идея. Решихме семейно да им се доверим. Тази година - само немски!

# 1 133
  • София
  • Мнения: 3 090
Санака, поправих грешката Wink
Белинда, какъв втори език заявихте? (или при вас се заявява догодина) Ако е РЕ - то идентична ситуация - 2 години пауза с английския и триумфалното завръшане баш в годината с третия (пак нов) език...знам ли кое е по-правилно...
Иначе е ясно, че учителите ще настояват да няма разсейване с други езици и потапяне в основния

# 1 134
  • Мнения: 5 160
Слънчевата, до края на първи срок.

# 1 135
  • Мнения: 502
Белинда, ти с учители от НЕГ ли разговаря? И те препоръчват да се спре английския, ако не е учил немски?
Аз още се чудя, май по-скоро ще търдя частен учител, който да се съобразява с темпото в училище

# 1 136
  • тук-там
  • Мнения: 5 824
И моята не знае грам немски. Англето е B2. Аз съм за един фокус. Само немски и само в НЕГ

# 1 137
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, ти с учители от НЕГ ли разговаря? И те препоръчват да се спре английския, ако не е учил немски?
Аз още се чудя, май по-скоро ще търдя частен учител, който да се съобразява с темпото в училище

Да, на отворените врати. Едната дама разбрах, че владее три езика и звучеше като да е доста наясно с технологията на учене на езици. Освен това, аргументът с избора на английски като втори  език - ако направи такъв избор, в 9ти клас ще започнат от В2, а той това ниво вече го е изкарал. Наистина ми се вижда по-разумно да изчакам да видя накъде ще се ориентира догодина.

Мандаринка, не, не е избирал още втори език, чак догодина.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 18:56 от belinda

# 1 138
  • София
  • Мнения: 1 040
И моят син го оставям сега на наблегне основно на новия език-испански.Нито дума не знае.От 9 клас втори чужд избрахме АЕ.Той го е учил от 1 до 7 клас.По тази причина обмислям Британика в 9 клас.Макар че,ще е позабравил и ще дръпне едно ниво надолу.Но няма как другояче

# 1 139
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 356
Да, ако немският е напълно непознат, ви съветвам първо да видите как ще тръгнат нещата. Ако на детето пък му е толкова ненатоварващо и се окаже, че има свободно време и мозъче, може да се включи английски за поддържане/опресняване.
Дъщерята е учила немски от предучулищна до 6 клас, тази година пауза, та ще потърся нещо допълнително.
Вихрогонче, успех!

Общи условия

Активация на акаунт