СЕДМИ клас–12–И Силата и Слънцето са с нас -Второ класиране!(09.07.18–15.07.18)

  • 81 280
  • 1 271
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 44
При нас е подобно положението с втория език - Фарос B2 и съответно ще пропусне 2ра година английския, защото сега ще учи френски, от който си няма и понятие... Не мисля, че ще е проблем.. Тя го ползва постоянно английския.. гледа, чете, чати..няма да се затрие. От 9ти клас ще си го довърши. 
По скоро се чудя дали няма да има нужда от допълнително помощ по ФЕ, но пък да не дойде в повече..  незнам

# 1 141
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята щерка още смята, че ще ходи на английски допълнително - но като започнат френския, ще се убеди сама, че няма да е тази година.

Аз вече питах тук-там за учителка по френски - притеснявам се, че в някой момент ще има нужда от малко помощ и разяснения и искам да имам вариант, защото точно пък с този език не мога изобщо да й помогна. Но не мисля да е нещо редовно - ще видим как ще тръгне и ако види зор, тогава. Все пак повечето деца се оправят без нужда от допълнителна помощ.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 650
Та пускам днес отпуска, че по това кандидатстване вече шефът ме гледа накриво и отивам да записвач ученика. Разбира се дават бележка, че е записан и си искат отпусното от старото училище. Трябва ли, не трябва ли, така и така съм отпуска отивам в кварталното дето цяла година ме нервят и там ми заявяват, че отпусното ще е готово след 3 работни дни. С мен още няколко родителя, планиращи приключване на сагата днес и заминаване нанякъде бяха в истерия.
Та питането ми е има ли някъде регламентиран въпросния срок?

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 22:21 от Mamamuu

# 1 143
  • Мнения: X
Удостоверение за преместване не се изисква, когато учениците са преминали през Държавен план-прием, затова не е необходимо да изисквате такова от старото си училище. В този смисъл няма как да бъде регламентиран срок за неговото издаване.
Защо не потърсите правата си при приемащото училище, а се опитвате да преборите старото, което дори не е задължено да ви издаде такова удостоверение?

# 1 144
  • София
  • Мнения: 650
Защото същия срок ми бяха обявили при преместване след 4 клас, по мое желание. Иначе вече се обадих на приемащото, че няма нищо да им нося и те помрънкаха малко, но се съгласиха.

# 1 145
  • Мнения: X
Срокът е три дни, но не и при участие в държавен или училищен план-прием.

# 1 146
  • Мнения: 37
Моята щерка още смята, че ще ходи на английски допълнително - но като започнат френския, ще се убеди сама, че няма да е тази година.

Аз вече питах тук-там за учителка по френски - притеснявам се, че в някой момент ще има нужда от малко помощ и разяснения и искам да имам вариант, защото точно пък с този език не мога изобщо да й помогна. Но не мисля да е нещо редовно - ще видим как ще тръгне и ако види зор, тогава. Все пак повечето деца се оправят без нужда от допълнителна помощ.
Проблемът е, че някои родители чакат прекалено дълго детето да се справи само и чак след 5-6 двойки търсят помощ, а някои чак през април... При ежедневно вземане на нов материал как се наваксва - старото ли да попълваш, новото ли да подготвяш...

# 1 147
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Аз подкрепям екскурзиите и самостоятелността като цяло. Девойката я бях записала сама на лагер във втори клас още. Екскурзиите от 5 до 7 клас ги сплотиха, а и много се забавляваха. Ясно ми е, че никой не обича нещо да му е "задължително", но на мен пък ми се плаче, че не мога да пусна малката на екскурзия без мен.

Преди колко набора завиждаме на Прогресивното, че отиват на Бързия всички осми класове в началото на учебната година?

На базата в Бързия миналата година даже копаеха басейн,обаче дали е функциониращ вече нямам идея...

# 1 148
  • Мнения: 889
Малко офф..
Току що чух по новините, че планираните дати за изпитите догодина са 17 и 19 юни. Мисля, че се паднахме в правилния набор.

# 1 149
  • Мнения: 27
Удостоверение за преместване не се изисква, когато учениците са преминали през Държавен план-прием, затова не е необходимо да изисквате такова от старото си училище. В този смисъл няма как да бъде регламентиран срок за неговото издаване.
Защо не потърсите правата си при приемащото училище, а се опитвате да преборите старото, което дори не е задължено да ви издаде такова удостоверение?
Здравейте, има ли точен текст или някъде нормативен акт, който да изпринтираме и да покажем в новото училище? Благодаря ☺

# 1 150
  • София
  • Мнения: 8 286
Малко офф..
Току що чух по новините, че планираните дати за изпитите догодина са 17 и 19 юни. Мисля, че се паднахме в правилния набор.
Ами тъй де за какво им е вакснция на туя деца.
Свършва Кампанияра с 3 класиране, записват се до 14.09 и хайде по чиновете.

# 1 151
  • Мнения: 169
Здравейте, не мога да ви стигна и това си е. Поздравления на всички, които влязоха в желаните училища на второ класиране. Късмет на оставащите за трето.
Аз да попитам- моята чете митове за Прометей в рими, направено като сценарий, но не съм сигурна, че това се има предвид в списъка. Митовете обикновени ли трябва да са или такива?

А и може ли линк към темата за испанската(надявам се нямате против да се включа😊), защото търсих, но нещо не я намирам?

# 1 152
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Малко офф..
Току що чух по новините, че планираните дати за изпитите догодина са 17 и 19 юни. Мисля, че се паднахме в правилния набор.
Ами тъй де за какво им е вакснция на туя деца.
Свършва Кампанияра с 3 класиране, записват се до 14.09 и хайде по чиновете.

Ами тя и нашата по план трябва да свърши на 11.09:
"Попълване на незаетите места след трети етап на класиране и записване   определя се от директора до 11.09.2018 г. вкл."
От друга страна пък децата ще имат достачно време да си вземат материала - при сина ми точно успоредниците нямаше кой да ги преподаде преди НВОто, да не говорим да се намери време за преговор.


Pugslove, какво значение има дали са  рими, не се притеснявай, важното е съдържанието да схване - по учебна програма пише "Познава съдържанието на митове за Прометей, за Едип; на Троянския митологичен
цикъл. " Понеже моят син в момента довършва "Илиада", мога са споделя, че Троянския митологичен
цикъл е силно препоръчително да се прочете преди Омир, за да се хване завръзката в сюжета. И понеже по едно време му се беше оказало хаос в представите кой герой от коя страна е, някъде около 350 стр го снабдих с ей това помагало, което се оказа страхотно:
https://www.booktrading.bg/image/cache/data/1019634_0-500x500.jpg
таблици, схеми, родословни дървета - прекрасно е обяснено всичко, вкл и кой бог кого закриля - ахейци или троянци, абе направо е като царски пищов. Мисля, че е много полезно и силно го препоръчвам.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 09:09 от Manzhelka

# 1 153
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Малко офф..
Току що чух по новините, че планираните дати за изпитите догодина са 17 и 19 юни. Мисля, че се паднахме в правилния набор.
Ами тъй де за какво им е вакснция на туя деца.
Свършва Кампанияра с 3 класиране, записват се до 14.09 и хайде по чиновете.
Заспалият ми мозък прочете "за какво им е ВАКСИНАЦИЯ на тия деца", та се убих да мисля какви ваксини има на тази възраст и пропускаме ли нещо. Grinning

Добре съм хвърляла боба едно време, за да настоявам детето да тръгне на училище с предния набор. Още месец седми клас щеше да ни е твърде много!

# 1 154
  • Мнения: 27
Ако се случи горещ юни, някои училища не са пригодени 😮 ,ще им е трудно на децата. Цяла година си е трудна, накрая и ваканцията кратка.

Общи условия

Активация на акаунт