СЕДМИ клас–12–И Силата и Слънцето са с нас -Второ класиране!(09.07.18–15.07.18)

  • 82 218
  • 1 271
  •   1
Отговори
# 1 095
  • София
  • Мнения: 9 899
Екскурзиите са нещо прекрасно. Но добивайки задължителен характер,  мен лично меко казано ме дразнят. Има деца, чиито семейства просто не могат да си го позволят. Какво правим тогава?!

# 1 096
  • София
  • Мнения: 1 285
Аз подкрепям екскурзиите и самостоятелността като цяло. Девойката я бях записала сама на лагер във втори клас още. Екскурзиите от 5 до 7 клас ги сплотиха, а и много се забавляваха. Ясно ми е, че никой не обича нещо да му е "задължително", но на мен пък ми се плаче, че не мога да пусна малката на екскурзия без мен.

Преди колко набора завиждаме на Прогресивното, че отиват на Бързия всички осми класове в началото на учебната година?

# 1 097
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
Да, това "задължително" действително дразни, защото всички всъщност знаят, че не е. Ако имам причина да не пусна детето, въобще нямаше да се съобразя със задължителния характер на това мероприятие. Иначе съм За!

# 1 098
  • Мнения: 46 602
Дъщеря ми не беше фен на екскурзиите, последната я отказа.
Нещо не се напаснаха в новия клас (след 5-ти клас ги разбиха по профили). Много интриги се въртяха и на нея не ѝ допадаше. Имаше и майки орлици - Моето дете няма да спи в една стая с еди кое си! - а те бяха 6 момичета и си се бяха разпределили по приятелски в 2 стаи. Страшни драми бяха, много мразя такива капризи.
Ние я подкрепихме при отказа за следващата и пак ще го направим, ако се наложи. Въобще не се притесняваме да кажем не. Мислеше, че ще има лошо отношение и последствия след това, но нямаше такива.

# 1 099
  • София
  • Мнения: 9 899
Така е,  Яна, но едното няма общо с другото.
Аз се сещам пък за дете, което ползваше старите и изписани учебни тетрадки на батко си, защото майката нямаше пари за нови. И си представям какво ще значи задължителна екскурзия за тях.
Едно "силно препоръчителна" би било чудесно.
Лично мнение.Wink

# 1 100
  • София
  • Мнения: 9 591

Та по темата -записахме се в 127СУ тази сутрин!  Hug
Имаме РС на 13.09.. Да носим 130лв за учебниците по АЕ и 30лв за консумативи за училището ни предупредиха.  Peace

Копчето, и ние се записахме днес сутринта:)
Петък 13 ни е на късмет!
Записахме се, бяха много мили и любезни, казаха ни същото за родителската и парите (консумативните не били задължителни), не знаеха кой ще е класен. Забравих да питам за смените, ти разбра ли?
Изпратих хлапака сам да си вземе отпусното. Взел си го е и до вторник ще го занесе в новото училище.

Честито!  Hug
1ва смяна ни казаха. Сега се сетих, че не го дописах това. ooooh!
При нас бабата е била наета със задачата- занеси-отнеси! ooooh! Simple Smile
Паметник ще и изграждаме на тази жена! На 74 г. да кръстоса София за по-малко от час! bowuu

# 1 101
  • София
  • Мнения: 2 854
Именно. Мненията за екскурзиите са различни и няма как те да са задължителни.
Освен това не одобрявам и натиска на определени учители (на които ние де факто плащаме разходите) върху децата, за да се случи непременно една екскурзия.
Иначе - екскурзиите в България, които може да третираме като тийм билдинги, за мен са ок. Стига да не ме притеснява нещо в класа (това теоретично). Но що се отнася до екскурзиите в чужбина - за тях имам особено мнение и по отношение на цена, и по отношение на условия, и по отношение на безопасността.

# 1 102
  • Мнения: 101
Записахме се в 32 АЕ/НЕ.
Процедурата беше 5 минути. Взимат служебната бележка и свидетелството. Дадоха ни бележка за отписване от старото школо. Бележката за записване от старото училище можем да я занесем в понеделник или вторник от 8 до 18 ч.
На 12.09. 2018 г. от 17:30 ч. Родителска среща. Тогава да се носят снимки 2 бр. паспортен формат.
Учебници приблизително около 180 лв.
На 27, 28, 29 септември 2018 г. екскурзия 167 лв.в хотел "Айсберг".

Благодарим ти за инфото.....
И аз благодаря.  bouquet Медицински картон искаха ли? Или да нося само служебната бележка и свидетелството? Сега ли събират парите за учебници и за екскурзията? За униформи казаха ли нещо?

Хайде, и ние прясно записани в 32-ро, АЕ/НЕ.
Медицински картон/разпечатана бланка А4 от личния лекар (каквото даде) - на родителската среща на 12 септември.
Не се събират пари в момента за нищо. За униформите забравих напълно да попитам, но ще го направя, когато отида да занеса бележката от предишното училище. Настояват си за тази бележка, въпреки че им споменах, че по Наредба не би трябвало да е необходима. Не ми се влизаше в ненужни спорове.
А екскурзията не е точно екскурзия - води се обучение за адаптация и социални компетенции. Мисля, че е отлично начинание в началото на учебната година и в новото училище. Тип тийм билдинг, с участието на психолози.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 9 591
Това, дали е тим билдинг или тим разбилдинг си го запазвам за себе си с особено мнение. Wink
Познавам дете от ФЕГ, което ентусиазирано ходеше на първата задължителна сплотяваща екскурзия във Франция.
Как завърши идилията ли?! Хм! 'Ми, не отиде на абитуриентския си бал накрая тази година, защото не харесвала класа си. Tired

# 1 104
  • София
  • Мнения: 7 081
Абсолютно съм съгласна с Yana. Много се сплотяват децата, ако има почва за това, разбира се. С готовност и радост, ще го пускам на екскурзии и се надявам, лагерите на Бързия да не останат само спомен.
Как могат да ни зарадват с един такъв, но едва ли ще стане тази година...

# 1 105
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
И на мен "задължителното" ми действа като червено на бик. Тази година така настояваха да купим билети за годишния концерт на училището, на който нямаше да ходим. Тормозиха ми детето една седмица, заплахи с директор, накрая и на мен ми звъняха да ми кажат, че сме единствените неплатили (лъжа). Като ги попитах какви ще бъдат санкциите, ако не платим, много бързо дадоха на заден и ми обясниха, че всъщност не е толкова пък задължително, но дъщеря ми трябвало да подкрепя съучениците си. Казах, че морално ще ги подкрепя. Trollface
На лагери нямам против да пускам децата, харесва им, различно изживяване е от семейната почивка. От 3-4-годишни ги пускам по лагери и всеки път е "Това беше най-якият лагер досега!!" На училищни не винаги съм пращала, но съм компенсирала с друг вид лагер по същото време - по рисуване или скаутски лагер. Даже ми е било по-важно да са на извънучилищен лагер, за да комуникират с повече и по-различни деца.

# 1 106
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Понеже много хора се включиха с мнение относно нашето участие на трето класиране и/или с пожелание за късмет в него Gift Heart  , реших да се включа с този доуточняващ решението ни постинг:

Отговорност /и до известна степен вина/ да се стигне до трето класиране носим самите НИЕ - главно аз и мъжът ми, и отчасти синът ни. Просто НЕ разузнахме предварително самите училища, преди да наредим желанията си за първо класиране, после участвахме и за второ класиране. Оказа се, че сайтът и името на специалността на училището, което бяхме поставили на второ желание, са ни подвели, и на място училището изобщо не ни хареса. Така че реално училището, в което бяхме приети на първо класиране /нашето четвърто желание/, се оказа по-желано за нас от училището, в което бяхме приети на второ класиране /нашето второ желание/. И понеже не просто не го харесахме, а ИЗОБЩО не го искаме като училище, затова решихме да рискуваме с участие в третото класиране. Принципно не сме рискови играчи. Този път мислим, че ни се налага. Ами това е Flowers Four Leaf Clover

Да, знаем, че ще избираме единствено измежду училищата, в които са останали свободни места след записванията на второ класиране. Но поемаме този риск, защото смятаме, че каквито и други училища да се появят ще са по-добри от там, където сме приети на второ класиране. Дано не грешим и дано балът ни стигне за някое, което ще ни е по мярка. В същото време всички знаете, че ние все още се надяваме да не опрем изобщо до гимназия към МОН, продължаваме да искаме Фотографското училище към МК. Ами това е. Благодаря за вниманието и виртуалната подкрепа, която усещаме да струи към нас! Желая на всички останали успех, късмет, лесно и бързо записване, щастливи усмивки и всичко най-хубаво и добро Flowers Hibiscus

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 16:07 от vihrogonche

# 1 107
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Вихрогонче, успех!
Кога очаквате новини от Фотографското? А за 140-то (нали там беше на 1-во класиране?) не би ли имало места и на трето, и на четвърто класиране?

# 1 108
  • Мнения: 550
Вече официално да се похваля и аз с мойта записанa гимназистка в 1 АЕГ -АЕ/НЕ/Бел.
Процедурата по записването мина бързо. Учителите бяха много
спокойни и усмихнато приветстваха децата. Това засега от нас.

НАЙ - СЪРДЕЧНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ДИДЕВА , че винаги е в час и успя да ме изкара от прединфарктно
състояние със съветите си. ДИДЕВА ПРЕГРЪЩАМ ТЕ!!!

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 22:14 от синята лагуна

# 1 109
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Вихрогонче, успех! Кога очаквате новини от Фотографското? А за 140-то (нали там беше на 1-во класиране?) не би ли имало места и на трето, и на четвърто класиране?

Очакваме раздвижване буквално всеки ден! Вчера вечерта бяха стигнали до прием на деца с оценка 4.83 на изпита по Рисуване в самата гимназия. Ние сме с 4.66. Самата жена оттам ни каза, че имаме реален шанс до понеделник-вторник да ни се обадят, но и ние да звъним.

Да, мислим, че в 140 СУ ще има места на трето класиране, а и сме с добър бал за там. Ако не друго - това училище ни харесва повече от това, на което сме приети на второто класиране. Благодаря ти много, szervusz! Честно казано, ние зависим до голяма степен от деца, които са приети на второ класиране на по-предно свое желание, а в същото време са приети и във Фотографското. Ако училището към МОН им харесва повече, да изтеглят документите си от Фотографското и да се запишат към МОН. Така ще изникне място за нас. Но това зависи от истинските отличници. Ние просто чакаме техния избор сега. Кой ги ... ? - Отличниците, Иванчо, отличниците! Изтрещях тотално, сетих се за онзи виц...

Общи условия

Активация на акаунт