Операция на миома - 6

  • 77 627
  • 778
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 319
Скрит текст:
Здравейте, вчера ме оперираха в Плевен, днес имам леко висока температура около 37,5. Това нормално ли е, има ли повод за притеснение?
Не мисля, че  е нормално. Аз бях с температура след операцията. Назначиха ми антибиотик.
Попитай доктора на визитацията.Той ще ти обясни най-добре
Здравейте отново, преди два дни ме изписаха от болницата! Операцията се оказа, че е отворена около 20см разрез, не както бяха казали в началото 4-5см. След операцията за вдигнах температура около 37,5 до 37,9 включиха ми антибиотик за 4 дни и нещата се оправиха. Днес на 2ри ден от изписването вдигнах отново температура 37,9. Обадих се в болницата, някаква докторка ми каза да взема нещо за температура и спадна до 36,6. Четох, че има и други с подобен на моя проблем. Ще помоля за съвет, ако някой е имал такъв проблем, как е процедирал и колко време е било така. Трябва ли да търся лекарска помощ или да само да вземам температуропонижаващи.
За да има температура има и причина. Затова и по-горе писах, че не е нормално Не съм лекар,но мисля ,че 4 дни са малко за антибиотик. Затова и си вдигнала после пак.И на мен ми го слагаха в болницата венозно,но после вкъщи го продължих на таблетки.На твое място бих се свързала  лекаря,който ме е оперирал.
Скрит текст:
Inna74, мнението ми напълно се припокрива с твоето. Както и да го въртя моя случай семейният ми лекар не си свърши работата. Преди 5 години пристигнах в чужда държава с миома около 4 см. След 2 г се видя, че е 5. В следващите 2 години няколко пъти ходих с оплакване, че се чувствам подута, че съм чувствителна отдолу... че нещо не ми е в ред. Реших, че с възрастта тялото ми се променя. Края на август мин година отидох и си поисках нсправление за видеозон. Държа да уточня, че тук здравната каса покрива цитонамазка веднъж на 3 години и материала се взима след записан час(обикновено с годишния преглед) от личния лекар!

Резултата от видеозона беше- 8см! Каза, че ще ме праща на гинеколог. Поисках да поразпитам за специалист, за който да ми даде направление. Така... След като това стана и мина около месец и половина, и след мое поредно позвъняване, се оказа, че 1.направлението отдавна е при специалиста 2.да се свържеш физически с асистента е равносилно на невъзможно 3.успявам и резултата:ТРЯБВА ДА ЧАКАМ 7 МЕСЕЦА за час!
Почти полудяла отивам при личния с искане да ме прати при някой по негово усмотрение, по-възможност с час по-ранен от предложения ми.
Той ме праща при обикновен гинеколог, който ме праща при гинеколог-уролог, за да се види дали няма допълнителни усложнения. След месеци и направена цистоскопия минават още месеци докато се озова при хирург.
Тя ми предлага упорито есмия, която ми се покрива от допълнителната ми застраховка. След обмисляне и тотален отказ от моя страна минаваме на емболизация. Съгласявам се, защото следващата предлагана опция е лапароскопска хистеректомия.
Изпраща се искане към друга болница заради по-кратки срокове на чакане. И там сага. След повече 3 месеца чакане, имам час за ЯМР на 9ти декември.

След това отнема време за да се получат прочетените от специалист резултати от хирурга. И Бог знае колко време да самия час за емболизация.
Спестявам някои допълнителни факти.
От 2 седмици не съм на себе си заради постоянното задържане на урина, което ми се случва за n- ти път тази година, и заради което бях в спешното, където източиха 1.5 л урина. За болките и дискомфорта по принцип-няма да коментирам.
Така.Записах си среща с хирурга накоято ще обясня, че за емболизация вече не мога да чакам, а хистеректомия някак не го приех за толкова месеци. Чудя се какво ще стане?!?!... и не мога да спя...

Имах огромна нужда да споделя разочарованието ми като цяло от системата.Междувременно последният видеозон показа размери 9.5 на 8.5см... примерно. Опитах се да съкратя възможно преживяването си.
Всякакви утехи, съвети и мнения ще ми бъдат полезни. Благодаря!
Odill каква е тази здравна система ?Ужас! В коя държава си?

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 21:41 от AnMary

# 646
  • Мнения: 3 589
каква е тази здравна система ?Ужас! В коя държава си?
Като гледам километрите и паричната единица , не е европейска. Simple Smile Макар че и в UK се чака много. Относно температурата, имах 37,2 двата дни след операцията, антибиотик не ми бе назначен, само аналгетици. Отшумя преди да ме изпишат. Но я мерих седмица след това всяка сутрин. Фактор си е.

# 647
  • Мнения: 80
Аз поддържах температура след операцията. Даже и малко след като ме изписаха. Пих антибиотик 5 дни след изписването, а по време на болничния престой ми вливаха порядъчно количество антибиотици. На третия ден  правят пълно ПКК и CRP. При мен показателите се бяха влошили и CRP-то беше високо, което говореше, че развивам инфекция. До изписването нещата бяха овладяни с венозно вливане на антибиотици и после продължих на антибиотик още 5 дни и след това още 2 седмици пих желязо, защото развих анемия и хемоглобина ми беше доста нисък.

# 648
  • Мнения: 70
Момичета, здравейте! И преди съм писала тук, бременна съм вече в 4 месец с два миомни възела по 3 см на задна маточна стена. Да чукна на дърво, е ми създават никакви проблеми. Знам, че има жени, износили бебе с миоми, но след прегледа вчера пак се замислих. Всичко е наред с бебето, лекарят все още не мисли, че биха създали проблем. Каза, че ще ги наблюдаваме при всеки преглед и в случай, че станат 5-6 см ще помислим, че сега имало варианти. Това малко ме озадачи и после като тръгнах вече се замислих какво означава това. Дали е имал предвид операция на миомите по време на бременност? Малко взех да се плаша и сега на всеки преглед се моля да не са пораснали...

# 649
  • Мнения: 486
Inna74, мнението ми напълно се припокрива с твоето. Както и да го въртя моя случай семейният ми лекар не си свърши работата. Преди 5 години пристигнах в чужда държава с миома около 4 см. След 2 г се видя, че е 5. В следващите 2 години няколко пъти ходих с оплакване, че се чувствам подута, че съм чувствителна отдолу... че нещо не ми е в ред. Реших, че с възрастта тялото ми се променя. Края на август мин година отидох и си поисках нсправление за видеозон. Държа да уточня, че тук здравната каса покрива цитонамазка веднъж на 3 години и материала се взима след записан час(обикновено с годишния преглед) от личния лекар!

Резултата от видеозона беше- 8см! Каза, че ще ме праща на гинеколог. Поисках да поразпитам за специалист, за който да ми даде направление. Така... След като това стана и мина около месец и половина, и след мое поредно позвъняване, се оказа, че 1.направлението отдавна е при специалиста 2.да се свържеш физически с асистента е равносилно на невъзможно 3.успявам и резултата:ТРЯБВА ДА ЧАКАМ 7 МЕСЕЦА за час!
Почти полудяла отивам при личния с искане да ме прати при някой по негово усмотрение, по-възможност с час по-ранен от предложения ми.
Той ме праща при обикновен гинеколог, който ме праща при гинеколог-уролог, за да се види дали няма допълнителни усложнения. След месеци и направена цистоскопия минават още месеци докато се озова при хирург.
Тя ми предлага упорито есмия, която ми се покрива от допълнителната ми застраховка. След обмисляне и тотален отказ от моя страна минаваме на емболизация. Съгласявам се, защото следващата предлагана опция е лапароскопска хистеректомия.
Изпраща се искане към друга болница заради по-кратки срокове на чакане. И там сага. След повече 3 месеца чакане, имам час за ЯМР на 9ти декември.

След това отнема време за да се получат прочетените от специалист резултати от хирурга. И Бог знае колко време да самия час за емболизация.
Спестявам някои допълнителни факти.
От 2 седмици не съм на себе си заради постоянното задържане на урина, което ми се случва за n- ти път тази година, и заради което бях в спешното, където източиха 1.5 л урина. За болките и дискомфорта по принцип-няма да коментирам.
Така.Записах си среща с хирурга накоято ще обясня, че за емболизация вече не мога да чакам, а хистеректомия някак не го приех за толкова месеци. Чудя се какво ще стане?!?!... и не мога да спя...

Имах огромна нужда да споделя разочарованието ми като цяло от системата.Междувременно последният видеозон показа размери 9.5 на 8.5см... примерно. Опитах се да съкратя възможно преживяването си.
Всякакви утехи, съвети и мнения ще ми бъдат полезни. Благодаря!
Ела в България и се оперирай.

# 650
  • Мнения: 51
Към Tracyyy123 - моето мнение е, че не може да се мисли за операция по време на бремеността. До колкото знам миомните възли растат до 6 месец, после спират. Най-вероятно е имал предвид махане по време на секциото, или след това. Лека бременност

# 651
  • Мнения: 486
Моята история е следната: Оперирах се от миома на 8.11.2019 г. Беше около 6 см.и ми създаваше проблеми. Операцията беше лапароскопска, около 2 часа, заради трудно достъпното място. Имаше риск, при невъзможност да се отстрани само възела, да премахнат тялото на матката или да се премине към отворена операция. Обясниха ми това и питаха за мнение, как да процедират. За щастие са успели. Операцията направих в Шейново по здравна каса. Платих избор на екип 900 лв.и някакъв гел против сраствания - 510 лв. Всичко протече много добре и една седмица по- късно се върнах на работа по собствено желание.

# 652
  • Мнения: 56
В Канада съм.
Личният ми лекар е българин.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 20:08 от Odill

# 653
  • Мнения: 319
В Канада съм.
Личният ми лекар е българин.
Не знаех,че в Канада здравната система е толкова "тромава ".Говорим за месеци наред чакане.Frowning1Ако имаш възможност, оперирай се в България. Знам,че е лесно да се каже отстрани,че това са и също и време и пари.Аз съм в Германия. Много по-близо до България и въпреки това не е толкова лесно да си отида.А какво остава за Канада. Но в твоята ситуация, бих те посъветвала да се опиташ да се прибереш до България. Успех!
P.S.Малко ще се отклоня от темата,но за момент се замислих- а какво се случва, ако е заболяването и прегледа не търпят отлагане ?Confused

# 654
  • Мнения: 56
Inna74, имам два примера около мен. Приятелка, която от много години живее тук, била е на 32 с миома мисля 11см ,когато са и предложили хистеректомия с оглед на това, че не планира повече деца. Тя отказва категорично и отива в Плевен при Горчев - отворена операция с отстаняване само на миомата.
Вторият случай е пресен. Приятелка, на 47г с множество миоми, които постоянно променят размера си плюс обилни месечни кръвоизливи. Тя прави няколко консултации с различни хирурзи и всички препоръчват следене на всеки 6 месеца заради наближаваща менопауза.
Така докато прави жесток кръвоизлив и отива в спешното. Правят и емболизация по спешност, изписват и фибристал за задържане на положението и я изпращат при нейния хирург за планиране на операция. Реално е била с опасност за живота , когато е отишла там.
Направиха и отворена хистеректомия заради множеството миоми два месеца по-късно.

# 655
  • Мнения: 319
Миомите ли са причина за задържането на урина,за което пишеш?

# 656
  • Мнения: 56
Inna74, Правиха ми цистоскопия и не виждат проблем с пикочен мехур или смъкване. Реално миомата е по-голяма от матката ми. Аз съм най-много 47 кг. Получава се притискане на органи. По друг начин не си го обяснявам...

# 657
  • София
  • Мнения: 398
Моята миома беше около 10см /направо към 11/ и преди да ме диагностицират имах периоди с трудно уриниране. Което впоследствие премина. След като установиха миомата се оказа, че от тежестта на тумора, матката ми се е обърнала, яйчниците са притиснати и изместени. Проблемът с уринирането 100% е бил заради миомата,защото е притискала мехура, преди да се обърне матката и да освободи място.

# 658
  • Мнения: 486
Аз също имах проблеми с притискане на пикочния мехур и продължително кървене, въпреки че миомата беше около 7 см. Знам каква мъка е. Не знам защо оставят хората с години на такъв тормоз. Освен това менопаузата не е гаранция, че ще се смали.

# 659
  • Мнения: 319
Inna74, Правиха ми цистоскопия и не виждат проблем с пикочен мехур или смъкване. Реално миомата е по-голяма от матката ми. Аз съм най-много 47 кг. Получава се притискане на органи. По друг начин не си го обяснявам...
По това, което пишеш не мисля че можеш повече да чакаш.Няма ли начин да се оперираш по-бързо?Частна болница или да минеш по някаква друга клинична пътека, Така че да се ускорят нещата?

Общи условия

Активация на акаунт