Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 606
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 104


Бюджета ми се определя според това каква кола ще ми е полезна. Не искам да ме насочвате към кола, въпросът е че не знам когато ще я използвам главно за софия и веднъжно месечно за междуградско пътуване колко к.с. да я търся? Тоест има ли смисъл да я взимам с много или ще ми свърши работа и с по-малко и колко по-малко тогава? Повечето модели, които гледах, ги има с различни к.с., а аз не мога да преценя на мен колко ще ми е необходима.

Виж, първо сама си изясни какво искаш от автомобила, разгледай обяви, после си определи бюджет, разгледай обяви, избери си марки, модели, двигатели, отвори някое ревю за силните и слабите им страни (бричка.ком, бг карс юнайтед, авто банда, автомобилен чат). По желание виж колко скъпи са им проблемите в някой сайт за части.
Не слушай колегите относно мощността, вида кола, марка, и други, те си имат определено виждане, ти също. Трябва да се съобразиш със себе си. Аз така правя.
Съвременните коли са лесни за каране, пък даже има и адекватни автоматици, имаш системи за сигурност. Това в никакъв случай не гарантира това, че няма да се пребиеш някъде. Това става съвсем успешно и с 50 коня, и с 350 коня.
Единственото което можеш да направиш за себе си като шофьор е да опитваш сама да превъзмогваш границите си с цел да си подобриш уменията зад волана. Разбери какво е сцепление, как работи, как да го търсиш, как да го намираш. Гледай напред, надалече, гледай в завоя, гледай и страничните огледала по всяко време, не гледай телефона, не се гледай в огледалото.

# 1 096
  • Мнения: 896
vanqivanova, ц, не дават хаха. Т.е няма проблем, ама с документи на колата и лично на място. Не се заплаща услугата..
Голям талон ли?

# 1 097
  • Мнения: 3 044
Нямам идея какво точно документи искат за кола, която няма регистрация. Бързо ме резнаха по телефона..

# 1 098
  • Мнения: 3 690
Suzuki Wagon R се произвежда в Полша, а Wagon R+ в Унгария. От лична информация имат проблем с кормилните рейки, а като цяло е мъничка, ръбеста, некомфортна кола с прекалено висок разход за размерите и мощността си и са с двигатели на Опел. Диференциала и скоростите също са им слабо място.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 22:54 от Manekena

# 1 099
  • Мнения: 1 970
Suzuki Wagon R се произвежда в Полша, а Wagon R+ в Унгария. От лична информация имат проблем с кормилните рейки, а като цяло е мъничка, ръбеста, некомфортна кола с прекалено висок разход за размерите и мощността си и са с двигатели на Опел. Диференциала и скоростите също са им слабо място.


Чакай, то какво остана безпроблемно?
Двигател Опелски , диф, скорости, рейка проблемни....

Значи като махнем основните агрегати, с другото проблем няма.....

# 1 100
  • Мнения: 10 383
Всяка екстра в колата си има две страни. Мощната кола се кара много приятно, но харчи повече гориво. Голямата кола е удобна, но по-трудно се паркира, също харчи повече. Тежката кола вози комфортно, но и по-тежко се управлява. По-леката кола е по-лека и за каране, но е нервна, веднага реагира, докато свикнеш може да ти гасне, да коват спирачките или пък да излетиш неконтролирано.  Малката кола е удобна за паркиране, малко харчи, но се гърчиш вътре, а по неравен път ще ти изпадат пломбите. И т. н. Пробваш и избираш коя кола ти харесва как се кара и търсиш.

# 1 101
  • Мнения: 3 732
Бях спряла да пиша за да не обсебвам темата, а и не ми беше до нея.
Иначе имам за разказване ...

Suzuki Wagon R се произвежда в Полша, а Wagon R+ в Унгария. От лична информация имат проблем с кормилните рейки, а като цяло е мъничка, ръбеста, некомфортна кола с прекалено висок разход за размерите и мощността си и са с двигатели на Опел. Диференциала и скоростите също са им слабо място.
Чакай, то какво остана безпроблемно?
Двигател Опелски , диф, скорости, рейка проблемни....

Значи като махнем основните агрегати, с другото проблем няма.....
Говорете на женски, моля! За кои части говорите?

Постовете на Битмад и Пони69 са много на място според мен.

# 1 102
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Всяка екстра в колата си има две страни. Мощната кола се кара много приятно, но харчи повече гориво. Голямата кола е удобна, но по-трудно се паркира, също харчи повече. Тежката кола вози комфортно, но и по-тежко се управлява. По-леката кола е по-лека и за каране, но е нервна, веднага реагира, докато свикнеш може да ти гасне, да коват спирачките или пък да излетиш неконтролирано.  Малката кола е удобна за паркиране, малко харчи, но се гърчиш вътре, а по неравен път ще ти изпадат пломбите. И т. н. Пробваш и избираш коя кола ти харесва как се кара и търсиш.

Абсолютно съм съгласна! Карала съм десетки коли, от Ланча Тема, през Фиат Пунто до Пежо 5008, всяка със своите предимства и недостатъци. Въпрос на свикване и усещане на колата.

# 1 103
  • Мнения: 4 415
Ето, да се посмеете и да видите какви да не си купувате (ако не ви е дълбок джоба) Grinning
https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/vsydehodite-s-naj-vis … na-gorivo-6094228

# 1 104
  • София
  • Мнения: 6 308
Е, що да се смеем. Поршето е паркетник, Черокито, почти. Simple Smile
Мерцедес, Бентли и БМВ, няма как да са икономички в тоя клас, а и в който и да е.

# 1 105
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Аз за икономичен джип не съм чувала.

# 1 106
  • Мнения: 4 415
Аз за икономичен джип не съм чувала.


Доколкото Нисан Екстрейл е джип (щоото е по-малък), то нашия е икономичен Simple Smile    В смисъл - около 5-5.5 комбиниран разход, дизел

# 1 107
  • София
  • Мнения: 6 308
Аз за икономичен джип не съм чувала.
А, чувал съм. Laughing

# 1 108
  • София
  • Мнения: 18 710
Само чувал ама не си виждал.Grinning

# 1 109
  • Мнения: 2 587
Те и техните тестове не ми се струват много реални,
 "Bentley Bentayga, задвижван от 6,0-литров W12 двигател с 608 к.с.  изразходва средно по 15,9 л/100 км."

Това "чудо"  със 608к.с ако наистина харчи толкова, да ми пратят две Joy
Сиг. го е тествала някоя бабетка с 30км/ч. на път за супермаркета, не вярвам аз, че ще го настъпиш тоз звяр и той ще ми изкара разход 15,9л/100км , пък било и то средно!

Общи условия

Активация на акаунт