Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 563
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 205
  • Мнения: 4 408
=-=-=-=-= .
Делничен ден беше. Но е факт, че самият маршрут беше сравнително къс - влизане - Мол Марково тепе - ПУ - обикаляне около ПУ и тръгване обратно Grinning
За което разстояние ми се стори доста добре - без засечки, без много престроявания.

О, да, за Папаз Чайр си напълно права.

# 2 206
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Търся такава джанта, някой да има идея къде мога да намеря?

# 2 207
  • Мнения: 3 689
Дай малко повече данни за джантите, марка, модел, цолаж, разстояние между болтовете (или поне каква е колата) и ЕТ колко е.

# 2 208
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Ако знаех марката и модела нямаше да питам, това е проблема. Мислех, че някой може да разпознае логото.
Колата е Ауди А3 1999г., 15 цола.

# 2 209
  • Мнения: 5 059
На какво се дължи по-лекия волан след смяна на гуми ?
Взех две нови, зимни и от тогава волана ми е много лек, даже като минавам през някаква височинка и ми се извива в ръцете.
За 3-ти път сменям зимни гуми и за пръв път е това чудо.

# 2 210
  • Мнения: 3 689
На какво се дължи по-лекия волан след смяна на гуми ?
Взех две нови, зимни и от тогава волана ми е много лек, даже като минавам през някаква височинка и ми се извива в ръцете.
За 3-ти път сменям зимни гуми и за пръв път е това чудо.
Или гумите са с по-малка широчина, или са напомпани повече от нормалното.

# 2 211
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Най-екстремният път в БГ е може би този до язовир Калин от с. Пастра. Обаче не е за всякаква кола.

Пффф, не само, че не е за всяка кола и за всеки шофьор, а и не е за всеки пътник. Никога не ме е било шубе от път, освен от този. Возих се на лявата седалка до шофьора и при спускането си гледах само в краката, пропастта беше до мен.  Crazy Crazy Crazy Повече не бих си го причинила. Само до бариерата бих отишла, нагоре не! Naughty Такава теснотия, че само се кръстиш да не излезе кола срещу теб. Няма разминаване просто - от едната страна скала, от другата необезопасена пропаст. Спирахме за снимки и ММ стоя в колата, защото потегляше дори на ръчна. Crazy Иначе гледката е Уау!  Heart Eyes

# 2 212
  • Мнения: 104
На какво се дължи по-лекия волан след смяна на гуми ?
Взех две нови, зимни и от тогава волана ми е много лек, даже като минавам през някаква височинка и ми се извива в ръцете.
За 3-ти път сменям зимни гуми и за пръв път е това чудо.
Освен налягането, може да е и от сместа на гумата, както и от самия вид на грайфера. Аз на всяка смяна на гуми усещам разлика във въртенето на волана.
И аз обичам да карам по завои и с мотор и с кола. След прелитане на мантинела с мотора миналата година, вече умирам от страх да го карам с над 60 по завои. С кола нямам този проблем, а друг, че понякога си позволявам повече, а пътя на всеки завой е с различно сцпление. Това би ме довело отново до каскадата от преди година.
Нямаме културата за каране по завои, нямаме и достатъчно условия за това.  На повечето места си е натоварено с движение и всякакви неможещи и няма удоволствие да караш не бързо, просто нормално из завоите, а понякога и да се порадваш на природата.

# 2 213
  • София
  • Мнения: 1 583
Прочетох нещо за скъсани седалки и пружини. Не можах да изчета всичко Grinning На моята кола, особено шофьорската седалка, бешече протъркана до неузнаваемост и изскачаха отвътре баш пружините. Срещу едни 100лв ми претапицираха предните две седалки, защото бяха ужасни, с изкуствена кожа, защото съм с кожен салон, но грам не ми пука, защото в идните месеци, дай боже, ще ми взимаме друга.

# 2 214
  • Мнения: X
Тоя път до яз. Калин не го знаех, определено ще се ходи там Simple Smile

# 2 215
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Тоя път до яз. Калин не го знаех, определено ще се ходи там Simple Smile
Ако колата ти е много ниска, не тръгвай.  Ние тогава се качихме с пасат  Crazy, но всичко нагоре беше с джипки. Пътят е изключително тесен и на места изронен и със стърчащи камъни. И имайте предвид, че горе климатът е съвсем различен от долу. Денивелацията е огромна, снегът се задържа до късна пролет и има преспи дори в началото на лятото. Долу може да е топло и слънчево, горе да се бухнеш в някой студен и влажен облак. Иначе е красота!  Heart Eyes

# 2 216
  • Мнения: 35 115
Да ви питам. Вчера взех колата от ремонт в сервиз. Смяна на пистов ремък и ангренажен ремък. не знам дали са сменяни ролки. Днес, при потегляне и леко подаване на газ чувам скърцане , както , когато имаш износени накладки, но не са накладки. Просто звукът е подобен. Да я връщам ли в сервиза , за да я погледнат отново? И от какво може да е това скърцане?

# 2 217
  • Мнения: X
Връщай се в сервиза, сигурно са оставили старите ролки или не са сменили обтегача и сега приплъзва ремъка (пистовия).

# 2 218
  • Мнения: 3 689
Връщай се в сервиза, сигурно са оставили старите ролки или не са сменили обтегача и сега приплъзва ремъка (пистовия).
Аз залагам на хлабав пистов ремък. Всеки нов ремък в началото е стегнат, после се отпуска и започва да приплъзва и да свири.

# 2 219
  • Мнения: 35 115
Ама тя колата реално е карана вчера от сервиза до вкъщи. И днес от вкъщи до един магазин и обратно. Но аз днес чух този звук. Няма и 5 км каране откакто е свършил ремонта..

Общи условия

Активация на акаунт