Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 894
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 295
  • Мнения: 24 467
Ще си купувам градско малко автомобилче, че сегашното ми взе да сдава багажа.
Спрели сме се на Рено Клио, пет врати. Харесахме няколко представители, все са производство май, 2018г., върнати от лизинг. Утре сме на оглед.
Кратко въпросче към ползвалите такива - кои са им слабите страни и на какво да обърнем внимание.
Предварително благодаря.

# 2 296
  • Мнения: 3 732
Нотарис, благодаря за похвалата!

Вчера навъртях 170 км до Враца и обратно, но с навигатор. Малките селца са с по една главна улица и е сравнително лесно. В Кнежа има кръгово, там гледам табелите за Враца/Плевен.
В самата Враца ме беше страх да карам, но карах. На едно кръгово обърках изходите и се озовах на жп и авто гарата.
Там много интересно са решили проблема с пешеходните пътеки - с легнали полицай, от тия пластмасовите. За да не си разбиеш колата трябва да намалиш и да ги минеш на първа. Не че една врачанска мацка за малко не ме отнесе. Дясната кола спря, тя беше от ляво и си мина.

На връщане се стъмни, заваля дъжд и падна мъгла. Навигатора ми показа дълги как се включват, да карам бавно, да не ме е страх. Справих се.
Местни ВР, ЕН, М ме изпреварваха. Най - интересен беше един ВР джигит който ме изпревари преди завои. Предполага се, че местен познава пътя.

Вън - студ, аз на парно, пуши ми се (заради навигатора не пушех), пишка ми се, отбивки - няма, но бързам да се прибираме. Минах табелата на селото и навигатора ми каза да спра. Аз само видях нещо че свети и се мести.
Спрях. Добър вечер! Автомобилна инспекция ... Документите на колата и вашите!
Спътничката отзад ме попита дали да ми подаде чантата. Казах й, че ще сляза на чист въздух. Единия полицай ме попита лошо ли ми е. Погледна талона, промърмори датата - валиден е. На другия обясних, че ме е страх да карам по тъмно, на мъгла и дъжд, но се връщам от бабата в болница. Той се засмя и каза, че и жена му е така, наскоро е взела книжка. Първия даже и личната ми карта не погледна.
Бяха доста мили и учтиви въпреки регистрацията. Това ми беше сефтето да ме спрат. Ако бяха софийски щяха да се заядат предполагам.

Утре се връщам в София по същия път, през Враца. Страх ме защото вали, може мъгла да падне. Не съм карала извънградско на дъжд.

# 2 297
  • Мнения: 104
Зуки Су както си описала пътуването, то ти се возиш на шофьорското място, не шофираш. И аз почти съм изпускал полицай с палка, но освен нея друго не отразяваше светлината, а се бяха завряли на тъмно без лампи и ми изскочи на пътя рязко.
Когато полицаи от друг град видят софийска кола, то с удоволствие я спират и има шанс да се заяждат по селски. Но ти някак си успяла с 2 думи да разчупиш леда, поздравления.
Judy ще е добре да посочите конкретен двигател, за да могат колегите да ви насочат по-правилно. В българия последно време много си харесваме пежа, ситроени, рена за нов или почти нов автомобил.
FragranceFanatic видях, че го карат из форумите това масло, но все пак е за силни двигатели и за сериозно каране във високите обороти. И на него му дават 20к км при норнални условия на ползване, 10к на раздаване на газ, 5к при условия на писта. Някои се чудеха защо е двойно по-скъпо, а според спецификация е по-лоши от други 10в60 масла за без пари.
Ravenol-а който ползват като гледам си е евтинко, може и да е хубаво. Но и при маслата конкуренцията е голяма, и цената зависи от това, какви добавки са сложени в маслото, а бранда като добавена стойност има много малко влияние.
Напоследък ми изскочи Eneos, които имат богата гама масла за всичко, япончета са, изглежда са си ок.

# 2 298
  • Мнения: 24 467
...
Judy ще е добре да посочите конкретен двигател, за да могат колегите да ви насочат по-правилно. В българия последно време много си харесваме пежа, ситроени, рена за нов или почти нов автомобил.
...
Благодаря ти.
Ето конкретика, в характеристики:
https://selection.renault.bg/view?model=1910OARS14

# 2 299
  • Мнения: X
ДАИ са те спрели и са гледали талона?
Иначе няма какво да се притесняваш от карането в дъжд извънградско. За мъгла и снеговалеж ми е по-добре на къси светлини.

# 2 300
  • Мнения: 3 732
Да, само талона гледаха, даже и ЛК не искаха. Тъмно беше, не са ме спряли заради регистрацията. Тя беше проблем на пътя заради ниската скорост.

Утре аз ще съм шофьора по същите пътища. Ще карам по светло.

Да питам и аз за маслото.
Като тръгнах беше наполовина на пръчката, днес беше почти на минимума. Антифриз беше над горната граница и не е мръднал.

# 2 301
  • Мнения: X
Да, само талона гледаха, даже и ЛК не искаха. Тъмно беше, не са ме спряли заради регистрацията. Тя беше проблем на пътя заради ниската скорост.

Утре аз ще съм шофьора по същите пътища. Ще карам по светло.

Да питам и аз за маслото.
Като тръгнах беше наполовина на пръчката, днес беше почти на минимума. Антифриз беше над горната граница и не е мръднал.
Това не ми харесва

# 2 302
  • Мнения: 3 732
В сервиза се съмняват за теч на масло и антифриз. Качиха я за проверка на антифриз на някакви кабелчета. Не тече.

Оня ден от бившия й собственик разбрах, че маслото тече по малко заради някакво клапанче/връзка на изпарителя (ако правилно съм запомнила).

# 2 303
  • Мнения: 9 720
Брей брей какви готини полицаи Simple Smile Иначе, поправете ме ако греша, но като те спрат полицаи не трябва да излизаш от колата по своя воля.. само ако те ти кажат.

# 2 304
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
В сервиза се съмняват за теч на масло и антифриз. Качиха я за проверка на антифриз на някакви кабелчета. Не тече.

Оня ден от бившия й собственик разбрах, че маслото тече по малко заради някакво клапанче/връзка на изпарителя (ако правилно съм запомнила).

Оправи връзката, ако не е там проблемът, да го открият и отстранят. Драстично намаляване на маслото в разстояние на няколкостотин км не е никак ок. Постоянно ще си с пръчката да мериш маслото ли?

# 2 305
  • Мнения: 35 168
Как се справяте с рязкото запотяване на стъклата сутрин? Пуснала съм уж да обдухва навсякъде , но като седнем семейно сутрин и става тъмнилнк. Нищо не виждам , а ако И вали е ужасно. Единственият ми вариант е да слизам 20 Мин по- рано да се климатизира колата и тогава да тръгвам.

# 2 306
  • София
  • Мнения: 4 549
Отварям леко прозореца и пускам вентилатора поне на 3 в началото и да духа само на предния джам.

# 2 307
  • Мнения: 10 436
Аз пускам обдухване на стъклата на максимум и нямам проблеми, но обикновено съм сама в колата, не знам как ще е при повече хора. Може би има някакви спрейове против изпотяване, аз ползвам спрей при замръзнали стъкла.

# 2 308
  • Мнения: 2 478
Как се справяте с рязкото запотяване на стъклата сутрин? Пуснала съм уж да обдухва навсякъде , но като седнем семейно сутрин и става тъмнилнк. Нищо не виждам , а ако И вали е ужасно. Единственият ми вариант е да слизам 20 Мин по- рано да се климатизира колата и тогава да тръгвам.
Палиш двигателя и пускаш климатика на макс да обдухва всичко. Така хем леко ще се стопли купето, хем ще се оправят и стъклата, както и двигателят ще е влезнал в оптимален режим преди да тръгнеш. Аз винаги едно 5-7 мин. седя така преди да тръгна, докато се дооправям и чеквам това-онова. Климатикът досега не съм го пускал, не са ми се замъглявали и запотявали стъклата.

Зуки
, винаги си чеквай маслото през определен период от време. Ти трябва да имаш наблюдение и представа колко харчи. Особено на дълъг път, проверявай. Дръж го между двете черти.
Доливай, ама по малко, да не се олееш и да го препълниш.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 02:19 от FragranceFanatic

# 2 309
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
При мен няма изпотяване - тъй като обичам топлината и  от вчера когато паднаха обедните темп. на под 8 градуса - парното бичи на  28.5 градуса и почти на последна степен обдухване.

С яке съм и отдолу тениска.  Смъквам якето и кеф в колата - хем няма замъглени стъкла хем приятно топло.

Общи условия

Активация на акаунт