Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 176
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 535
  • София
  • Мнения: 18 680
Как ме изпревари,с деца сме,но в колата не се яде.Всяка седмица на  мивка.

# 2 536
  • Другата България
  • Мнения: 37 071
Laughing Е, всяка седмица нямам време, но на две да. Сега дъждът я мие отвън, отвътре както казах си ми е чисто, стелката може само да измия ако стане много кална. Но лятото, в прахоляка, и особено от нещото като смола, което капеше от дърветата пред входа, където паркирах направо бях  #Cussing out. Дори смених паркомястото с риск да ме понадраскат, че не е точно пред нашия блок, но колата ставаше отвратителна отвън от тези дървета.

# 2 537
  • София
  • Мнения: 18 680
Да,да от един вид сме.И гадните цвъкащи пилета,от което заминава лака.Grinning

# 2 538
  • Мнения: 3 732
Мери Ан, аз съм повече за срам от теб защото съм пълната ти противоположност. И в живота съм си мърла, на работа се старая от кумова срама, но ми и против природата. Основно сама се возя, дразни ме прахта от цигарите и счупените солети. Ако някой има претенции - да я измие.

# 2 539
  • Другата България
  • Мнения: 37 071
Да,да от един вид сме.И гадните цвъкащи пилета,от което заминава лака.Grinning
Laughing Hug Heart Eyes
Тихо сега, че ще ни обявят за луди калинки.
ММ отдавна е вдигнал ръце. Това лято водих и неговия ФИАТ на пране на салон, че от цигарите смърдеше на ромски катун Mr. Green. Не ме спря всъщност. Grinning
Мери Ан, аз съм повече за срам от теб защото съм пълната ти противоположност. И в живота съм си мърла, на работа се старая от кумова срама, но ми и против природата. Основно сама се возя, дразни ме прахта от цигарите и счупените солети. Ако някой има претенции - да я измие.
Зуки, аз не упреквам никого за нищо, говорим си просто. То и аз основно сама се возя, и именно за себе си го правя, изобщо не ме е еня този, който ще кача какво ще каже или ще си помисли. Аз искам да се чувствам комфортно, та дори и само за няколкото км. до работата, основно. Щом ти се чувстваш добре, няма от какво да се срамуваш.

# 2 540
  • София
  • Мнения: 18 680
Да,да няма спор,кой както го кефи.
Ама да се чудя де е дръжката щот се не види от мизерия,айде.Grinning

# 2 541
  • Мнения: 2 478
Стига с това черно. Не го казвам на теб, Лучия, а по принцип, всеки черно, та черно и с дрехите така. ooooh!Аз пък не обичам черно. Сиво, графитено, много тъмно зеленикаво-сиво и т.н., е много по-итнересно и приятно е черното.
И не на всяка кола отива всякакъв цвят. Simple Smile
Моята е Хонда Сивик, ufo. Сребристо-сива ми е много по-безлична от черна или малиновочервена. В тези два цвята по се набива на око, по-агресивно ми изглежда някак. Както една позната я беше определила ''като оса''.

Иначе си прав, не на всяка кола отива всеки цвят.

П.П, Ти вЕрно си манияк Grinning
Luchia, приятелко, мхм. Party
Ето ти едно мъркащо клипче за подмокряне Mr. Green на една от най-добре звучащите Алфи, които съм чувал, и V6 двигател, като цяло. Само да я видиш, и ще забравиш "скруполи", скачайки вътре, като сърна. Stuck Out Tongue  Mr. Green Sunglasses Heart Eyes

Поздрав и за феновете на Алфи в темата.
SaraNia, не съм те забравил и теб. Wink
Как е 159-та, подготви ли я за зимата? Simple Smile cold Nature Snowman

Alfa 156 GTA Busso 3.2 Inox Exhaust

# 2 542
  • Мнения: 3 732
Аз дръжката си я намирам. Simple Smile
Важното е номера да се вижда. Виждала съм кола с номер покрит в кал и не се чете.

Много любим лаф ми е: Всеки (луд) с отклоненията си!
Всеки си поддържа колата според неговите си разбирания. Лошото е когато се опитва да ги налага на другите за единствени правилни. Добре,че тук сме широкоскроени и не се държим така.
Това е една от причините да харесвам темата, много ми е уютна. Всеки си споделя мислите, а ние сме толкова различни. Тука е като да си влезеш вкъщи.



Опитвам се да мисля, а мисленето не ми е сила. Някаква идея имате ли?
Багажника ми е такъв:



Малък е, половината е зает от резервната гума. Всъщност е разстоянието от задните седалки до задния капак.
Отгоре е с нещо като тента, парче плат. Има си дупчици се върже и да стой неподвижен. Но ми се иска да не е вързан и да го махам свободно. На какво и как да го закрепя? Да, гумата го подпира от едната страна, но ако не е вързан - пада.

# 2 543
  • Мнения: 10 347
Не мога да разбера селянията на шофьорите. Ама просташка селяния , според мен. Винаги, когато карам в малка уличка (много често ми се случва), на която няма място да се разминат две коли, гледам отдалече и ако се задава някой отсреща заставам на по-широко място, за да се разминем спокойно. Дори му присветвам с фаровете, за да види, че го чакам. Е, днеска с двама идиоти се сблъсках (от женски и мъжки пол), дето карат срещу тебе и няма спиране. В единия случай моето платно беше заето, прибрах на едно празно място, а някаква идиотка с един Смарт срещу мене напира ли напира. Ако беше изчакала за половин минута, щяхме да се разминем набързо. Какви ли не маневри правих, за да мине, но поне я забавих максимално, изобщо не си дадох зор. Вторият идиот, с негово заето платно, по същият начин. Хем му дадох мигач, че завивам в една уличка, беше въпрос за 3 метра да изчака. Дори и да искам, не мога да дам назад, защото има три коли зад мен. Ама не, напира идиота, разминахме се на една боя. Не мога да разбера, толкова ли не им стига мозъка да преценят, че ако изчакат за секунда, ще се разминем леко и свободно и ще изгубим много по-малко време, отколкото да се разминаваме на милиметри едва-едва.
Май не е за тая тема, но си излях възмущението.

# 2 544
  • Мнения: 969
Зуки Су, не помня дали съм ти го казвала и преди, голяма олелия е с тези коли при теб.... обещани кръгчета ..... Колата за мен е да ме закара от нас до училището на детето и от там до офиса! В 17.00 ч. същото само че в обратен ред Simple Smile Някоя дружка ако си поднови "автопарка"  й пожелавам безаварийно шофиране и толкоз. Ти и  приятелките ти май не карате коли, а космически совалки...

# 2 545
  • Мнения: 205
В 22:30 вечерта ме сюрпризираха с фиш за 50 лв за неработещ преден фар. Аз, която постоянно си гледам фаровете, че с предната кола постоянно имах проблеми...
Акцията на пътна полиция тези дни била такава.
Sad
Погледнете си ги утре заран.

# 2 546
  • Мнения: 5 634
Не мога да разбера селянията на шофьорите. Ама просташка селяния , според мен. Винаги, когато карам в малка уличка (много често ми се случва), на която няма място да се разминат две коли, гледам отдалече и ако се задава някой отсреща заставам на по-широко място, за да се разминем спокойно. Дори му присветвам с фаровете, за да види, че го чакам. Е, днеска с двама идиоти се сблъсках (от женски и мъжки пол), дето карат срещу тебе и няма спиране. В единия случай моето платно беше заето, прибрах на едно празно място, а някаква идиотка с един Смарт срещу мене напира ли напира. Ако беше изчакала за половин минута, щяхме да се разминем набързо. Какви ли не маневри правих, за да мине, но поне я забавих максимално, изобщо не си дадох зор. Вторият идиот, с негово заето платно, по същият начин. Хем му дадох мигач, че завивам в една уличка, беше въпрос за 3 метра да изчака. Дори и да искам, не мога да дам назад, защото има три коли зад мен. Ама не, напира идиота, разминахме се на една боя. Не мога да разбера, толкова ли не им стига мозъка да преценят, че ако изчакат за секунда, ще се разминем леко и свободно и ще изгубим много по-малко време, отколкото да се разминаваме на милиметри едва-едва.
Май не е за тая тема, но си излях възмущението.

Напълно сте права. Това е пълна липса на каквато и да било мисъл, при нас всеки ден има екшъни.

# 2 547
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Нов шофьор съм и са ми кошмар тесните улички. Както и успоредното паркиране. Не бързам за никъде и бих чакала и час, но ако ми се наложи да се разминавам с някой и има съвсем малко място от моята страна, май ще изпадна в дива паника, че не мога да се навра там... Mr. Green А ако трябва да правя и някакви по-завъртяни маневри, забрави... Crazy

# 2 548
  • гр. София
  • Мнения: 4 758
Сутрин и аз, ходейки на работа минавам през една тясна уличка с двупосочно движение и спрели коли от двете страни. Две коли не се разминават. Има завои и винаги се засичаме с коли. Винаги някой трябва да връща назад или да отбива, за да мине другия. Първия път ми се случи  4 коли да правим маневри на едно импровизирано кръстовище там, за да се разминем. Е, справих се! Бях много доволна!
Успоредното паркиране не винаги ми се отдава, затова на оживената улица пред офиса не паркирам, а в по-задните улички.

# 2 549
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
В 22:30 вечерта ме сюрпризираха с фиш за 50 лв за неработещ преден фар. Аз, която постоянно си гледам фаровете, че с предната кола постоянно имах проблеми...
Акцията на пътна полиция тези дни била такава.
Sad
Погледнете си ги утре заран.


На огромна част от колите след 2000г. -  има сигнализация на таблото за всяка изгоряла крушка от важните - фарове-габарити - мигачи - стопове.

И повечето полицаи като спрат за изгоряла крушка - след уведомлението че ви спират за изгоряла крушка - първо питат имате ли в колата резервна крушка за фара/стопа, след като кажете нямам -  едва след това обявяват че ще пишат фиш-акт.
То и едно от изискванията освен аптечка и пожарогасител е в жабката/багажника да има резервна  крушка за стоп-фар.

Отделна тема е че на съвсем новите и също на старите но от високия клас всичко е скрито под огромен капак....който обаче се смъква за 30 сек. с подходящия ключ - но повечето изпадат в паника и ходят в сервиз където ги брулят по 100 лв. за смяна на две крушки с мотива че е страашно сложно и мъчно сменянето им.

Общи условия

Активация на акаунт