Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 445
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 998
Ние плащаме по 80лв на смяна, но това включва и хотел. За София говоря.
Колко струват джантите?
Една джанта може да струва от 100лв до много. Трябва да кажеш дали питаш за стоманена или алуминиева, размер и производител.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 09:08 от bubbata

# 121
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ние плащаме по 80лв на смяна, но това включва и хотел. За София говоря.
Дай подробности за тази услуга, че смяна на гуми плюс хотел звучи...нелепо Joy
И при нас е 16-20 лв. според зависи от репутацията на сервиза. Но и на мен повече от тази сума ми се вижда невероятна и абсурдна. И да, говоря за сваляне от джанта, баланс и отново монтаж. И при мен си ги вадят от колата и ми ги прибират, аз съм само страничен наблюдател, пиещ си кафето.

# 122
  • Мнения: 2 998
За хотел за гуми не си ли чувала?

# 123
# 124
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
За хотел за гуми не си ли чувала?
Представи си - не съм! Толкова ли е трудно да обясниш нормално, вместо да отговаряш на въпрос с въпрос???

# 125
  • Мнения: 25 610
Изобщо не мога да си представя,че някой би дал над 40 лв за тази дейност.Това е абсолютен обир.Все пак е просто услуга,не се влагат някакви супер скъпи материали,единствено тежести,ако има такива.

Ами например някой, на когото не му излиза сметката да отиде чак до София, за да му сменят гумите за 20 лв. Освен ако си няма собствена бензиностанция или поне петролен кладенец.
То и мъжът ми не повярва, че някои плащат само 20 лв., дори се усъмни, че лъжете, ама това е положението.
Нищо, като се довлече цяла България да живее в София, цените ще се изравнят за всички.

# 126
  • Мнения: 2 998
За хотел за гуми не си ли чувала?
Представи си - не съм! Толкова ли е трудно да обясниш нормално, вместо да отговаряш на въпрос с въпрос???
Представи си и за мен е нелепо някой да не знае. Хотели за гуми има от поне 15 години и моите познати, включително жени, които имат коли знаят какво е това. А въпросът ми беше не за да се заяждам, а защото помислих, че не си ме разбрала, а не че не знаеш какво е хотел за гуми.
Трябва да се внимава къде си давате гумите. Да сте сигурни, че имат физически пространство да си приберат, а не да ги натрупат някъде да ги пече цяло лято слънцето или цяла зима да са в калта. Освен това да издават касов бон и някакъв документ какви точно гуми сте им дали. Преди години на един познат се опитаха да пробутат някакви стари гуми и бяха големи разправии.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 09:28 от bubbata

# 127
  • София
  • Мнения: 4 548
Та какво всъщност е хотел за гуми, че и на мен ми стана интересно? А за цените на джантите питах просто за да разбера каква е тая драма с цените за смяна.

# 128
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Нелепо е да отговаряш с подобно дребнаво заяждане. Зададе ти се въпрос, провокиран от нескопосано изразяване. (от думите ти се разбира, че ходиш до София да си сменяш гумите и ти се налага ползването на хотел)
 И за хотел не съм чувала, по простата причина, че не ми се е налагало да знам какво е и вероятно защото никой не ми е предлагал подобна услуга. Пак ще попитам, пък дано се намери друг, който да реши да отговори на зададен въпрос - някой да даде подробности за тази услуга или поне да обясни за какво става въпрос.

# 129
  • Мнения: 2 998
Хотел за гуми се ползва, ако имаш два комплекта гуми и нямаш място или не искаш да си държиш единия комплект вкъщи след смяната им в гумаджийницата.
На старата ни кола си държахме зимните няколко години в нас, но бяха без джанти. Сега на новата с джанти и по-голям цолаж та въобще няма място къде да ги приберем.
Ето така изглеждат:

Ето направо линк към примерен хотел за гуми https://ddautoservice.bg/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 09:48 от bubbata

# 130
  • Мнения: 8 939
Сменяли сме си гумите и в Габрово неведнъж, там за 4 гуми вземат 20 лв. Така че тези цени изобщо не са само за София.
80 лв наистина е нелепо много.

# 131
  • Мнения: 5 059
Хотел за гуми....просто си оставяш летните гуми в сервиза,в който ги сменят.Или зимните,зависи кои сменяш.
Не си ги разнасяш напред назад всяка година по 2 пъти,седят си там.Имат някакво помещение и ги разделят под номера.

По темата за цената и София.В столицата авто услугите винаги са били по-скъпи.Точно заради това се учудвам още повече,че в провинцията смяна на гума излиза толкова много.
Давам пример-за пребоядисване на цялата кола тук ми искат 1200 лв(евтиния вариант),познати със същите коли извън София ми казват,че при тях взимат 800-1000 лв(горна граница).Винаги е било така.

п.с. за протокола-и на мен ми е странно някой да не знае що е то хотел за гуми.

# 132
  • Мнения: 25 610
По темата за цената и София.В столицата авто услугите винаги са били по-скъпи.

И това е относително. Може да са по-скъпи, но имате по-добри сервизи и специалисти.
Като обиколиш тук няколко некадърника, пак стигаш до София, само че накрая си се изръсил двойно и тройно. Отделно, че може, докато се мъчат да оправят нещо, поради некомпетентност да развалят друго.
Миналото лято синът ми имаше такъв проблем. Заради нещо дребно, както се оказа накрая, обиколи 2 сервиза тук и един в Пловдив, накрая в София му го оправиха.
Всъщност не е само за София така. Има специфични неща, които малко майстори могат да оправят. Хората по автофорумите си ги знаят и пътуват из цяла България за конкретен майстор.
Например най-добрият специалист по газови уредби е в Септември. Даже от Северна България ходят при него от зор.

# 133
  • Мнения: 5 059
По темата за цената и София.В столицата авто услугите винаги са били по-скъпи.

И това е относително. Може да са по-скъпи, но имате по-добри сервизи и специалисти.
Като обиколиш тук няколко некадърника, пак стигаш до София, само че накрая си се изръсил двойно и тройно. Отделно, че може, докато се мъчат да оправят нещо, поради некомпетентност да развалят друго.
Миналото лято синът ми имаше такъв проблем. Заради нещо дребно, както се оказа накрая, обиколи 2 сервиза тук и един в Пловдив, накрая в София му го оправиха.
Всъщност не е само за София така. Има специфични неща, които малко майстори могат да оправят. Хората по автофорумите си ги знаят и пътуват из цяла България за конкретен майстор.
Например най-добрият специалист по газови уредби е в Септември. Даже от Северна България ходят при него от зор.

Тук некадърниците са много повече,повярвай.
И може да обиколиш не 1-2 сервиза,докато откриеш кадърен,а много повече.
Разликата е в това,че се разкарваме от квартал до квартал,а при вас е от град до град.
И аз съм давала 200 лв за амортисьори ,които не само се оказаха ужасно качество и ми разбиха какво ли не друго(по думите на майстора били идеални),ами и при слагането ми прекъснаха АБС-а и след това имах доста ядове с него...
В столицата всеки се възползва,че народ има много ,коли също и все ще имат работа-могат или не.В малките градчета мълвата за некадърен майстор се разнася бързо и такива обикновено накрая остават с пръст в устата.

# 134
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Аз съм на мнение, че качеството на продукт/ услуга си има определена цена. Евтиното доста често излиза скъпо. Не визирам само смяната на гуми, която ви изуми като цена, а поддръжка и обслужване на автомобила и не само...
С предния ми автомобил ходих до Пазарджик за определена услуга, и определено си заслужаваше. Преди това бях изчела аврофорумите от до( имах и повече време).

Общи условия

Активация на акаунт