Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 585
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 504
Естествено,че свалят гумите от джантите,слагат новите ,монтаж,демонтаж,баланс,тежести,че даже и ми ги наместват в колата после,да не се цапам аз да ги прибирам(колата се вдига на голям крик,а не гума по гума).
И всичкото това струва 20 лв.(общо за 4 гуми).
Повтарям-не е при комшията Гошо,а в голям сервиз,в който ходи половин София.Точно заради тези цени.
Изобщо не мога да си представя,че някой би дал над 40 лв за тази дейност.Това е абсолютен обир.Все пак е просто услуга,не се влагат някакви супер скъпи материали,единствено тежести,ако има такива.

Обир или не,всеки сам решава ценоразписа си.
Като е толкова просто,пробвай сам/а в гаража,или пред входа?!

# 136
  • Мнения: 5 059
Естествено,че свалят гумите от джантите,слагат новите ,монтаж,демонтаж,баланс,тежести,че даже и ми ги наместват в колата после,да не се цапам аз да ги прибирам(колата се вдига на голям крик,а не гума по гума).
И всичкото това струва 20 лв.(общо за 4 гуми).
Повтарям-не е при комшията Гошо,а в голям сервиз,в който ходи половин София.Точно заради тези цени.
Изобщо не мога да си представя,че някой би дал над 40 лв за тази дейност.Това е абсолютен обир.Все пак е просто услуга,не се влагат някакви супер скъпи материали,единствено тежести,ако има такива.

Обир или не,всеки сам решава ценоразписа си.
Като е толкова просто,пробвай сам/а в гаража,или пред входа?!

Да съм казала някъде,че е просто?
Правете разлика между просто услуга и простА услуга.
И ,не,в интерес на истината ,не е толкова сложно и трудно ,ако имаш нужните инструменти.Ще те учудя,че мога да си сменя накладките и дисковете ,не само гумите ,стига да имах пособията на майсторите.То и иначе може,но ще е мъка...

# 137
  • София
  • Мнения: 4 548
Като подхванахте темата за София и провинцията, аз съм от София, но ходя за смяна на масло, гуми и преглед извън града. Не мисля, че ми е по-евтино. Просто няма толкова народ. Особено като дойде сезонът за смяна на гумите в близките до нас гумаджийници е страшно.
При майстори ходя при препоръчани от познати. Миналата година като ми сменяха полуоска седях там и си приказвахме с майстора. Накрая за малко да забрави да свърже клемата на ABS-a, която е отвътре до колелото. Предполагам, че ако я беше забравил, щеше да ми светне на таблото, че има проблем.
За хотелите за гуми никога не бих се сетила, че има такова нещо. Сигурно защото съм доста недоверчива. Е, и защото на практика гумите ми са на гости при роднина с двор и гараж.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 5 219
Днес докато паркирах ми светна лампата за ABS Sad Първо само се чу звукът, който по принцип се чува като светне някоя лампа, без да светне нищо, след няколко секунди отново се чу и вече светна лампата. Колата си спира безпроблемно, но все пак ме човърка на какво може да се дължи това? Предстои ми пътуване извън града и не искам изненади. Иначе миналата седмица минах ГТП и всичко беше точно. А преди няколко седмици ходих и на безплатен преглед от СБА и също ми казаха, че всичко ми е наред.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 548
Разхлабена или клеясала клема е най-простото. Ако ги откриеш къде са, разкачаш, почистваш. Иначе, майстор.
Последно тая процедура я правих на клемата на третия стоп. Не ми свтеха всички стопове. Купих нова стоп-машинка. Един колега ми я смени, обаче третият стоп продължаваше да не свети. След почистването се оправи и той.

# 140
  • Мнения: 3 689
Последно тая процедура я правих на клемата на третия стоп. Не ми свтеха всички стопове. Купих нова стоп-машинка. Един колега ми я смени, обаче третият стоп продължаваше да не свети. След почистването се оправи и той.
Не е имало нужда да сменяте стоп-машинката, ако само един от стоповете свети, значи машинката е здрава.
 Поддръжката на колата е мъжка работа, вие мъже нямате ли?

# 141
  • Мнения: 3 732
Аз нямам мъж. "Разчитам" на колеги и на форума. Реално съм сама.
Затова ви моля - НЕ СЕ КАРАЙТЕ!
Темата е за взаимопомощ, не за мерене на п*шки. В главата ми е пълно с глупави въпроси, а и не съм само аз.

На мен ми искат по 50 лв на гума и 50 за смяната - това в сервиза в който ходя.



Една колежка била прочела във ФБ, че в тунела на Люлин имало камери за скорост. Вярно ли е?
Нямам ФБ затова питам.

# 142
  • Мнения: X
В тунела на Люлин няма СТАЦИОНАРНА камера за скорост, иначе да са ми взели книжката около 5 пъти. Мобилни камери вече могат да застанат навсякъде гадовете и се крият добре.

50лв на гума и отделно 50 за смяната? Това цената на какви гуми е? 50лв за смяна баланс и т.н. за 4 гуми е ок цена за София.

# 143
  • Мнения: 3 732
Не знам марката. Казаха само че са първа употреба.

# 144
  • Мнения: 5 059
Множко е.Не че е ненормална цена,просто са пари хвърлени на вятъра.
Като знам ,че мога да дам и 25 за качествена смяна на гумите и другите 25 да останат за...някоя дрешка например,просто сърце не ми дава да се изръся толкова,ако ще сервизът да е със златно изографисано лого Stuck Out Tongue
Много близък приятел-аз съм му кума е гумаджия в околията на София,има собствено сервизче.
Та,той ми е казвал,че всичко над 30 лв е подигравка с клиента.Правят го не заради по-качествена услуга,ами защото....има кой да плаща Simple Smile

# 145
  • Мнения: X
Да ама нали се сещаш, че заради това другите гуми, може да са малко по-тънко. 50лв на гума си е евтино дори и за малко гуми, въпреки, че пак зависи дали са някакви турбо галоши..

# 146
  • Мнения: 1 504
За гуми изобщо не ми се свиди.
А цената за смяна на гуми(зимни,летни),е  различна спрямо гумите.
Ако карате 17 цолови например,няма как да ви вземат 10 лева.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 5 219
Нищо не разбрах... какви клеми, какви 5 лв... Grinning И аз съм от самите моми без мъже, и моята глава е пълна с тъпи въпроси. И на сервиз вече ме е страх да отида, след като уж при познат ми взеха 700 лв за пълно обслужване след като купих колата и после всички на работа ми казаха, че съм луда и че са ме ошушкали.

# 148
  • Мнения: X
Нищо не разбрах... какви клеми, какви 5 лв... Grinning И аз съм от самите моми без мъже, и моята глава е пълна с тъпи въпроси. И на сервиз вече ме е страх да отида, след като уж при познат ми взеха 700 лв за пълно обслужване след като купих колата и после всички на работа ми казаха, че съм луда и че са ме ошушкали.

Ако кажеш модел на колата и какво включва това пълно обслужване, ще ти кажа. Защото много често след покупка трябва да се сменят бая неща и хич не е евтино, дори и за наглед непретенциозна кола

# 149
  • Мнения: 2 998
За смяна на масло, ролки, ремъци и филтри не ми се вижда толкова. Ако колата е автоматик може да е включвало и смяна на маслото на автоматика.

Общи условия

Активация на акаунт