Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 354
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 059
Дишай!
Много го мислиш,не е толкова зле положението,не се притеснявай.Ние до Венеция,през 4 държави минахме с кола и проблем не сме имали,ти за една Гърция се притесняваш.При все,че на едната магистрала се замотахме на автомата и не успяхме да си платим пътната такса.
Мисли си за почивката,не за колата. Simple Smile
По-добър избор е да се тръгне в петък,но няма да успеем.Дано да не висим много по границата :S

# 211
  • Мнения: X
Съвет за Гърция - оставете си радар детекторите в България, тарашат цвлата кола и пишат 1000евро глоба гадовете...

# 212
  • Мнения: 1 970
Mimeto, не се филмирай...
В гръцко, като изключим първите 50-100 км (общо взето до Солун) е като във всяка нормална европейска държава. - няма да видиш полицай, освен ако не си го изпросиш.... Какво имам предвид?
Могат да те спрат на слизане от магистралата, защото са те засекли, че си превишил скоростта, на камера или по по-съвременен начин - от момента когато си се качил на скоростния път до момента в който слизаш - машината смята средната ти скорост. Спират те на излизане и те глобяват, пускайти ти клипче.
- за теглич, ако те видят, но за да те видят, трябва да те спрат.
- за нерегулирани фарове нощем - приятел отнесе 250 евро тази година на Левкада и докато не отиде в управлението с бележка от сервиза, че е извършен реглажа, не му дадоха талона. Просто имаше лош късмет че е заслепил самата полицейска кола на завоите.
За грубо нарушение на маркировката, неправилно изпреварване, минаване на червено - ако някой те види и засече.
За отбелязване е, че самите гърци са бая недисциплинирани и според мен полицията глобява наред... Евентуално в Серерна Гърция ако се заяждат с нас и румънците....
Иначе са много кооперативни полицаите, един дори ме заведе веднъж до място, което търсих, караше пред мен, без да съм го молил...

Просто си гледайте ограниченията и няма проблем. Залената карта за всеки случай я вземете, макар че знакът на стъклото е достатъчен за ЕС, талона-големия също, ако е от старите, горе са Ви казали.
Пълномощно, според мен няма да Ви трябва, никога никой не ми е искал, а често съм със служебна кола (когато са ме спирали, а ми се е случвало два-три пъти...)
И там, където пише, че има камера, наистина има и работи. Глобите идват тук в КАТ, ако са над 60 евро.

# 213
  • Мнения: 1 427
Много го мисля и като че ли все по- невъзможно ми се струва. В големия талон не е вписано като гориво и газ-та, току що гледах, само бензина, а май трябва да е записана и газта. А няма да имаме никакво време да сменим талона и да ходим по прегледи или каквото там се прави за бутилката, защото пък в Четвъртък ще сключваме брак и е малка лудница.

Почивката ни е подарък от бъдещите кумове, разбрахме преди 2 дни и сме неподготвени за пътуване в чужбина май май... Плаче ми се... Никога не съм пътувала извън България с автомобил и много се наплаших.

# 214
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Vervam, ние ще пътуваме в Петък след работа.

Оф съвсем се притесних като четох как глобяват. Теглича ще свалим, ама днес чукнах долу фара за мъгла ли как там се казва и стъклото му се пукна. Ако не го сменим вероятно и това е повод за глоба?

Освен това сме с газов инжекцион, така купихме колата и нямаме сертификат или нещо подобно- само книжка май.

И още нещо колата е на мое име ама няма да я шофирам аз, пълномощно трябва ли ни?

Да ви кажа... малко взех май да се поотказвам от пътуването...  Confused
Абсолютно се филмираш. Grinning Спокойно, полицаите там не са на всеки километър, нито пък спират за щяло и нещяло. Вземете си талона и зеления отрязък, а лично според мен - направете си една застраховка Авто асистанс за периода, докато сте там. Не е скъпо - на мен преди месец ми струваше около 30 лв. за 10 дни покритие, а покритието включва много неща. Пътувайте си спокойно, само спазвайте ограниченията.

# 215
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Има полицаи и то още край Александруполис -  Кавала и нощем.

   - Не ползват нощем палка - А фенерче с примигване!  

  Много странно за българи които ги спират по този начин за първи път.
  
Не се чудете - а намалете....ако видите многократно мигаща светлина на интервали....гръцки пътни полицаи са!

# 216
  • София
  • Мнения: 1 580
От това, което знам за гърците просто си спазвайте ограниченията и няма да имате никакви проблеми.

# 217
  • Мнения: 3 732
След 3000 км градско и то софийско за пръв път излязох на дълъг рът. На курса извънградско не съм карала.
Не ми е ясно за скоростта и оборотите. На пета и газ до долу повече от 120 не вдига. Оборотите стигат до 4 - до 7 е оборотамера.
На градско гледам да карам 1,5 - 2, най - много до 2,5 и сменям скоростите. Някой беше казал, че прекалено високите обороти - над 3 мъчат двигателя и ще изгори.
Колко обороти мога да вдигна без да прецаквам колата?


П.П. 76 коня е (май са понита като гледам), двигател 1.3.
Колко може да вдигне на магистрала?

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 21:49 от Plava luda lutka

# 218
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Незнам на колко оборота е ок да караш колата, но аз карам до 3к и сменям предавка. Според ММ това увеличава разхода ми на гориво... според мен иначе колата не върви.

# 219
  • Мнения: X
След 3000 км градско и то софийско за пръв път излязох на дълъг рът. На курса извънградско не съм карала.
Не ми е ясно за скоростта и оборотите. На пета и газ до долу повече от 120 не вдига. Оборотите стигат до 4 - до 7 е оборотамера.
На градско гледам да карам 1,5 - 2, най - много до 2,5 и сменям скоростите. Някой беше казал, че прекалено високите обороти - над 3 мъчат двигателя и ще изгори.
Колко обороти мога да вдигна без да прецаквам колата?


П.П. 76 коня е (май са понита като гледам), двигател 1.3.
Колко може да вдигне на магистрала?

Твоята кола незнам колко е добре да я караш с повече от 120, щото е къса височка и не много устойчива. Аз лично не бих в карал с повече от 130. И номера не е колко може да вдигнеш, а колко бързо можеш да спреш. Аз карам и с 200 понякога, но зависи с какъв автомобил съм Simple Smile Ходих скоро до Бургас с една ес класа от предното поколение 6.3, ми то това си е самолет само пускаш автопилота на 180 и се молиш за празна лента, само че тази нямаше дис троник. Беше и 4 по 4, окачване, устойчивост, спирачки - просто не усеща скоростта.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 5 151
След 3000 км градско и то софийско за пръв път излязох на дълъг рът. На курса извънградско не съм карала.
Не ми е ясно за скоростта и оборотите. На пета и газ до долу повече от 120 не вдига. Оборотите стигат до 4 - до 7 е оборотамера.
На градско гледам да карам 1,5 - 2, най - много до 2,5 и сменям скоростите. Някой беше казал, че прекалено високите обороти - над 3 мъчат двигателя и ще изгори.
Колко обороти мога да вдигна без да прецаквам колата?


П.П. 76 коня е (май са понита като гледам), двигател 1.3.
Колко може да вдигне на магистрала?

Е ти колко искаш да вдигнеш? Това, че оборотомерът ти е до 7 и скоростомерът до 220 примерно, не означава, че можеш да достигнеш тези стойности. Самите циферблати са стандартни. То и на моето поло, което е 1.4 тди, 70 кончета, има разграфено до 220, но реално само веднъж съм го натискала до 140 км/ч и се усеща  как колата е пред разпад и се мъчи, не може повече. Даже по книжка максималната му скорост я водят 164 км/ч. 

С малка, градска количка не можеш да летиш по магистралите. Правилно са ти казали, че високите обороти скъсяват живота на двигателя. На мен също са ми казвали, че и на прекалено ниски обороти също не е добре за колата. Трябва да се намери златната среда, аз лично още не съм я намерила. А и тя е различна, за различните автомобили.

# 221
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Мен са ме учили, че под 2000 оборота двигателят не се омаслява добре, затова не бива да се кара при по-малко. Сменям предавката до около 3000, с изключение на случаите, когато карам на пета по магистрала. Тогава вдига до около 3500.

# 222
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Мен са ме учили, че под 2000 оборота двигателят не се омаслява добре, затова не бива да се кара при по-малко. Сменям предавката до около 3000, с изключение на случаите, когато карам на пета по магистрала. Тогава вдига до около 3500.

Има огромно значение дизел ли е бензин ли е на първо място! 
И после  голям двигател над 2 литра ли е.

Като цяло се щади доста двигателя като се сменя най-късно на 2400-2500 об. 

# 223
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейте, моят въпрос сигурно е глупав, но досега съм нямала кола и все още не съм много наясно - искам да си купя нова кола, поради бюджета си се ориентирах към Дачия Логан, но не знам дали да е на бензин или дизел - разликата в цената е около 6000 по-малко за тази на бензин. Аз ще я използвам главно за в София, веднъж месечно си ходя до родния ми град, което значи 150 км. Не знам струва ли си да дам повече пари за да е на дизел или в моя случай и на бензин ще ми е добре  newsm78

# 224
  • Мнения: 8 939
Не си струва. Вземи си на бензин.

Общи условия

Активация на акаунт