От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 320
  • 726
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 791
Вчера, след дълги години търсене и пробване, си избрах и поръчах матрак:



https://www.bensonsforbeds.co.uk/bhealthy-turano-mattress/

Пробвала съм десетки (да не кажа чак стотина) видове матраци през тези години, но толкова удобен и създаващ уют при лежане матрак не бях виждала досега.

Идеите ми се променяха всяка седмица - покетни пружини, мемори пяна, темпур, последно беше латекс Талалей. Но след паралелното пробване на матрак с последния вид, и настоящия, който поръчах (въпреки че е със синтетична пяна), последният ми хареса много повече. Лежах на него близо час и по първоначална преценка удовлеторява моите потребности за удобство и редукция на болките на кръста ми.

Ще ми го доставят след месец, и след по-продължително ползване ще имам окончателно мнение.

# 451
  • София
  • Мнения: 181
Вчера, след дълги години търсене и пробване, си избрах и поръчах матрак:



https://www.bensonsforbeds.co.uk/bhealthy-turano-mattress/

Пробвала съм десетки (да не кажа чак стотина) видове матраци през тези години, но толкова удобен и създаващ уют при лежане матрак не бях виждала досега.

Идеите ми се променяха всяка седмица - покетни пружини, мемори пяна, темпур, последно беше латекс Талалей. Но след паралелното пробване на матрак с последния вид, и настоящия, който поръчах (въпреки че е със синтетична пяна), последният ми хареса много повече. Лежах на него близо час и по първоначална преценка удовлеторява моите потребности за удобство и редукция на болките на кръста ми.


Ще ми го доставят след месец, и след по-продължително ползване ще имам окончателно мнение.



Тед Матера е същият

# 452
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Благодаря, Непокорна.
Младежа пробва само 3 броя матраци и си избра Модена. Леглото още не е готово, затова и не го купихме. Засега той не е на промоция.

# 453
  • Мнения: 797
Вчера, след дълги години търсене и пробване, си избрах и поръчах матрак:



https://www.bensonsforbeds.co.uk/bhealthy-turano-mattress/

Пробвала съм десетки (да не кажа чак стотина) видове матраци през тези години, но толкова удобен и създаващ уют при лежане матрак не бях виждала досега.

Идеите ми се променяха всяка седмица - покетни пружини, мемори пяна, темпур, последно беше латекс Талалей. Но след паралелното пробване на матрак с последния вид, и настоящия, който поръчах (въпреки че е със синтетична пяна), последният ми хареса много повече. Лежах на него близо час и по първоначална преценка удовлеторява моите потребности за удобство и редукция на болките на кръста ми.


Ще ми го доставят след месец, и след по-продължително ползване ще имам окончателно мнение.



Тед Матера е същият

Съжалявам че си взела боклук, който можеше да го вземеш на 1/3 цена. Бонел пружинкте са по-твърди от покет.

# 454
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Твърдостта не се определя от това дали е бонел или покет.
А кой матрак е боклук, че не разбрах. Този от първия цитат или от втория?

# 455
  • Мнения: 797
Твърдостта не се определя от това дали е бонел или покет.
А кой матрак е боклук, че не разбрах. Този от първия цитат или от втория?
За толкова пари ще купя легло от масив и три матрака сигурно;)

# 456
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Добре. Но пак не разбрах кой от двата матрака визираш.

# 457
  • Мнения: 791
Извинете, какво е бонел? Не можах да разбера от интернет.

Все си мисля, че матракът, който съм купила, е с покет пружини.

Редактирам се - бонел било отворената пружинна система, сега прочетох.

Благословена, благодаря за твоето мнение, не виждам обаче доводите ти, би ли споделила, ако си имала опит с матраци, подобни на "моя" тип.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 09:15 от Gifty

# 458
  • Мнения: 4 603
Здравейте, поръчах си матрак на българска компания "Екотекс". От известно време спим на него и  е страхотен! Поръчах го средна твърдост, в началото ми се стори по-скоро твърд, но като легнеш е много удобен. Не е с пружини, текстилът му е обработен с водорасли и разни подобни, пише, че е дишащ и не задържа акари. Повърхността му е толкова приятна и мекичка, че не съм сложила надматрачна постелка Simple Smile За жалост още нямат магазин с всички модели, казаха ми, че имат един, в който обаче са само част от матраците. Понеже беше далеч от нас, малко рискувах да си го поръчам онлайн по описание - беше с голямо намаление и опция да го върна, ако нещо не ми допадне.

Поръчах сряда вечер, на другия ден ми се обадиха, че веднага започват да го изработват, имаше възможност да пристигне петък следобед, но предпочетох събота. Опакован е добре на руло, няма никакви странични миризми. Откакто спя на него гърбът ми е чувствително по-добре. Поръчах си и възглавница от тях - мемори пяна, която е малко твърда и в началото странна, но пък се свиква и помага много за болки в раменете и врата.

Слагам линк в скрит текст към модела, който поръчах. Още е с намаление.

# 459
  • Мнения: 797
Добре. Но пак не разбрах кой от двата матрака визираш.
Този за 899 евро пари. И Тед не са много свясни.
Гифти, взех секънд хенд за стаята под наем на приятел която аз менажирах... точно такъв с пружини, всичките му слоеве са разместени, надали ще изкара и една година още. Моето скромно мнение е че най-здравите твърди легла са с бонел, може слон да легне на тях. НАай-вредните са дунапренените. С голямо учудване разбрах че още ги произвеждаът и дори в хубав онлайн магазин като Емаг ги лансират. Има много негативни отзиви. Но след време ще има проблеми и с дунапрена и с пружините. Хубаво е да се поръчват с възможно най-малко елементи и слоеве. Друг втора употреба на Тед....не искам да говоря, от 1 м беше станал с 20 см повече.
Веселина. Ти имаш ли проблем с гърба, изкривяване, сук. реналис болка?  Аз си търся такъв матрак от твърда hr  пяна или ф твърдина. Твоя описано ли е каква твърдина е? Знам за латекса ф е за над 100 кг, твърд, м до 90, с до 65.
Непокорна, скъпа. В грешка си. Спала съм на бонел, разликата с покет е огромна! Първо на покета ако сложиш чаша чай и на другия край някой стане, скочи го дават,че няма да се разлее чая, т.е. няма да усетиш движенията на спящия до теб. Разликата е огромна. Бонела е заварен да кажа за метална рамка като правоъгълник. Покет пружини ги гледах на видео, разпечатват ги и те са по-леки и от тънко желязо, не е като другото. Нямам вяра. Нито пък на такива рекламни трикчета, с които мислят, че могат да ни заблуждават като деца. Странични ленти с лимоново и други масла против акари, алое, амбър, камъни, водорасли. Само с л...на не са произвели. Пълна простотия. Смятат потребителят за пълна невежа. И да има нещо, то е с краткотраен ефект, като го изпереш, край.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 12:53 от Blagoslovena

# 460
  • Мнения: 49
Скрит текст:
Добре. Но пак не разбрах кой от двата матрака визираш.
Този за 899 евро пари. И Тед не са много свясни.
Гифти, взех секънд хенд за стаята под наем на приятел която аз менажирах... точно такъв с пружини, всичките му слоеве са разместени, надали ще изкара и една година още. Моето скромно мнение е че най-здравите твърди легла са с бонел, може слон да легне на тях. НАай-вредните са дунапренените. С голямо учудване разбрах че още ги произвеждаът и дори в хубав онлайн магазин като Емаг ги лансират. Има много негативни отзиви. Но след време ще има проблеми и с дунапрена и с пружините. Хубаво е да се поръчват с възможно най-малко елементи и слоеве. Друг втора употреба на Тед....не искам да говоря, от 1 м беше станал с 20 см повече.
Веселина. Ти имаш ли проблем с гърба, изкривяване, сук. реналис болка?  Аз си търся такъв матрак от твърда hr  пяна или ф твърдина. Твоя описано ли е каква твърдина е? Знам за латекса ф е за над 100 кг, твърд, м до 90, с до 65.
Непокорна, скъпа. В грешка си. Спала съм на бонел, разликата с покет е огромна! Първо на покета ако сложиш чаша чай и на другия край някой стане, скочи го дават,че няма да се разлее чая, т.е. няма да усетиш движенията на спящия до теб. Разликата е огромна. Бонела е заварен да кажа за метална рамка като правоъгълник. Покет пружини ги гледах на видео, разпечатват ги и те са по-леки и от тънко желязо, не е като другото. Нямам вяра. Нито пък на такива рекламни трикчета, с които мислят, че могат да ни заблуждават като деца. Странични ленти с лимоново и други масла против акари, алое, амбър, камъни, водорасли. Само с л...на не са произвели. Пълна простотия. Смятат потребителят за пълна невежа. И да има нещо, то е с краткотраен ефект, като го изпереш, край.

Тъй като гледам, че се говори за амбъри и добавки в матрака: Пазарът е свободен и всеки има право да купи това, което прецени за най-добре. Мога кажа, че ние не смятаме потребителят за невеж, а точно обратното - опитаме се да му помогнем максимално добре при избора, както и да предоставим куп други услуги, които са свързани с покупката и нейното най-лесно изпълнение. Никога не сме претендирали, че кехлибарът е панацея и лекува всичко, както правят други. 90% от комфорта на продуктите ни произлиза от инженерната конструкция и характеристиките на пяните и пружините. Вече за производствен процес и кое как се влага и с каква давност е - може много да се говори. Simple Smile

Поздрави!

# 461
  • Мнения: 791
Благословена, благодаря за мнението ти.
Настоящият ми матрак е мисля с Бонел пружини. Ужасно ми е твърд и неудобен, всяка сутрин се събуждам като пребита. Твърдите матраци не са явно за мен.
Поръчаният от мен е средно твърд. Надявам се, че ще изкара повече от година, още повече производителят дава 10 години гаранция.
И аз не съм привърженик на синтетична пяна, и исках естествен латекс Талалей, но при паралелното пробване вторият ми беше неудобен и неуютен.

# 462
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117

Непокорна, скъпа. В грешка си. Спала съм на бонел, разликата с покет е огромна!
Съпоставка между два матрака ли правиш? Твърдостта  зависи от диаметъра на телта на пружините. Не от това дали са покет или бонел. И от допълнителните слоеве върху тях. Естествено, че бонелът е остаряла технология, но още помня как резервирах три години подред един апартамент на морето и държах да съм точно в него заради матрака с бонел пружини, на който се размазвах от кеф! Mr. Green Joy Теорията за чая може и да е вярна, но аз не бих пробвала.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Сядала съм на мостра в магазин, която е 90/200 точно по средата и матракът видимо се надигна в двата края от към главата и от към краката.  Laughing За Аруба Мемори става въпрос, който иначе е с отлични отзиви. И не съм сто кила да кажеш...
Моето скромно мнение е, че Тед са гадни матраци като цяло, но Матерата ми харесва.

# 463
  • Мнения: 797
Така е не съм фен на прехвалените Тед. ТедоАмбер, може ли да ми покажете производствени снимки в които да видя в покритието на матраците ви парченца амбър? Ако го видя как раздробявате кехлибар ще ви повярвам.
Теорията с чая съм го виждала и с топка на екон матраци и се очаровах.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 21:28 от Blagoslovena

# 464
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117

Теорията с чая съм го виждала и с топка на екон матраци и се очаровах.

Екон не знам да имат матрак с покет пружини. Какво са ти показвали? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт