От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 109 890
  • 726
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 496
Да отговоря на въпросите по-назад - като купувах имаше опция каква твърдост да е матрака. Болките в гърба не бяха от някакво тежко изкривяване или заболяване, като предположенията на лекарите, които съм питала, се въртяха около работа на компютър, дълго стоене на стол, неправилна стойка и т.н. Но явно не е било това Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 181
Ползвам ТЕД МАТЕРА от 6 години,  много съм доволна и със сигурност ще изкара още толкова, че и отгоре.......

# 467
  • В.Търново
  • Мнения: 82
Здравейте, някой използващ Тед Армида да изкаже мнение и впечатления.
😇

# 468
  • Мнения: 5 637
Здравейте, аз търся мнение за тед адри кул. Спешно трябва да реша с какъв матрак на тед да заменя този, който купих и се оказа с дефект.

# 469
  • Мнения: 7
Здравейте,

Моля Ви за препоръка на хубав матрак. Не ми се иска да купя нещо за което да съжалявам.
Работата ми е по цял ден на стол и изпитвам болки в гърба. Освен това вмомента след като се събудя сутрин вместо да съм отпочинал аз се будя като разглобен. (но спя на старо легло).

Сега ново легло ме чака , но нямам матрак. Трябва ми препоръка за матрак 160 / 200 , двулицев и мисля че среднотвърд е това което ми трябва предвид болките в гърба.

Бюджет до 700 лв . Вмомента навсякъде има матраци на промоция а не знам какво да търся и гледам.
Благодаря предварително

# 470
  • Мнения: 49
Здравейте,

Моля Ви за препоръка на хубав матрак. Не ми се иска да купя нещо за което да съжалявам.
Работата ми е по цял ден на стол и изпитвам болки в гърба. Освен това вмомента след като се събудя сутрин вместо да съм отпочинал аз се будя като разглобен. (но спя на старо легло).

Сега ново легло ме чака , но нямам матрак. Трябва ми препоръка за матрак 160 / 200 , двулицев и мисля че среднотвърд е това което ми трябва предвид болките в гърба.

Бюджет до 700 лв . Вмомента навсякъде има матраци на промоция а не знам какво да търся и гледам.
Благодаря предварително

Здравейте, На какъв матрак спите в момента, практикувате ли някакъв спорт, раздвижвате ли се? Колко дългосрочно искате да ползвате матрака?

# 471
  • Мнения: 1 710
Относно болките в гърба и кръста смятам, че няма универсална твърдост, която да повлиява добре тези проблеми. Лежане на различни матраци му е майката.
И аз, и мъжът ми имаме поблеми с кръста. На първия ни семеен среднотвърд към твърд матрак и двамата имахме болки. Когато го купувахме консултанта ми изчете една лекция как трябва да съобразим твърдостта с теглото и височината, убеди ни, че новите изследвания отричат меките и супер твърдите матраци и взехме, това, което препоръча. В началото беше ок, но не след дълго после се появиха болките.
След изпробване на различни варианти се принудихме да купим два отделни матрака, за да са ни удобни и на двамата. Аз се чувствам перфектно с най-мекия матрак, който намерих на пазара, а той си избра доста по-твърд, но пак се води среден към мек. Много е важно кой как спи - по гръб, по корем, настрани.
Така че моят съвет е да пробвате колкото може повече варианти.

# 472
  • Мнения: 797
Здравейте. До петък трябва да заява матраци, да ги поръчам по интернет. Чудя се в матро, емаг или направо през сайтовете на производителите да се поръча?
Харесах този. Матрак sleepmode aloe vera love 2, 18 sm, двулицев, 171.40 лв.

# 473
  • Мнения: 49
Здравейте. До петък трябва да заява матраци, да ги поръчам по интернет. Чудя се в матро, емаг или направо през сайтовете на производителите да се поръча?
Харесах този. Матрак sleepmode aloe vera love 2, 18 sm, двулицев, 171.40 лв.


Ще съм изключително благодарен, ако споделите защо сте се насочила към този матрак и какво очаквате от него и кой ще го ползва. Simple Smile

# 474
  • Мнения: 5 637
Относно болките в гърба и кръста смятам, че няма универсална твърдост, която да повлиява добре тези проблеми. Лежане на различни матраци му е майката.
И аз, и мъжът ми имаме поблеми с кръста. На първия ни семеен среднотвърд към твърд матрак и двамата имахме болки. Когато го купувахме консултанта ми изчете една лекция как трябва да съобразим твърдостта с теглото и височината, убеди ни, че новите изследвания отричат меките и супер твърдите матраци и взехме, това, което препоръча. В началото беше ок, но не след дълго после се появиха болките.
След изпробване на различни варианти се принудихме да купим два отделни матрака, за да са ни удобни и на двамата. Аз се чувствам перфектно с най-мекия матрак, който намерих на пазара, а той си избра доста по-твърд, но пак се води среден към мек. Много е важно кой как спи - по гръб, по корем, настрани.
Така че моят съвет е да пробвате колкото може повече варианти.

А може ли да споделите марките на двата последно купени матрака?

# 475
  • Мнения: 797
Ще го ползвам аз, с кифоза и сколиоза, с болки във врата, кръста и таза на стария ни дунапрен. Ако имате по-добро предложение....очаквам на лични да ви дам адреса да ми пратите квадратче от вашите матраци, да ги разгледам. Другия който харесах е на нани без пружини, силвър нещо беше и на магнифлекс до 400 лв имаше един ортопедичен. Търся анатомичен и ортопедичен.
Гледах рекламата ви. Не зная кой е мъжът, който казва текста, но определено секси дълбокия му глас ми дейсва отлично. 😆😁

# 476
  • Мнения: 7
Здравейте,

Моля Ви за препоръка на хубав матрак. Не ми се иска да купя нещо за което да съжалявам.
Работата ми е по цял ден на стол и изпитвам болки в гърба. Освен това вмомента след като се събудя сутрин вместо да съм отпочинал аз се будя като разглобен. (но спя на старо легло).

Сега ново легло ме чака , но нямам матрак. Трябва ми препоръка за матрак 160 / 200 , двулицев и мисля че среднотвърд е това което ми трябва предвид болките в гърба.

Бюджет до 700 лв . Вмомента навсякъде има матраци на промоция а не знам какво да търся и гледам.
Благодаря предварително

Здравейте, На какъв матрак спите в момента, практикувате ли някакъв спорт, раздвижвате ли се? Колко дългосрочно искате да ползвате матрака?

Здравейте,
В спортна форма съм , практикувам фитнес и футбол често. Колко дългосрочно да ползвам матрака - ами колкото се може по дълго. Млад съм / 173 висок / 68 кг.  Спя често по корем или настрани свит (можеби заради малкото легло).
Относно това на какъв матрак спя вмомента не ми е напълно ясно. Спя на малко ъглово легло с подвигащ механизъм. Вградения матрак мисля че е на пружина с дамаска и под дамаската има нещо като вата. но нищо повече не мога да кажа.

# 477
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
Ще го ползвам аз, с кифоза и сколиоза, с болки във врата, кръста и таза на стария ни дунапрен. Ако имате по-добро предложение....очаквам на лични да ви дам адреса да ми пратите квадратче от вашите матраци, да ги разгледам. Другия който харесах е на нани без пружини, силвър нещо беше и на магнифлекс до 400 лв имаше един ортопедичен. Търся анатомичен и ортопедичен.
Гледах рекламата ви. Не зная кой е мъжът, който казва текста, но определено секси дълбокия му глас ми дейсва отлично. 😆😁

Вярно ли без да пробваш ще си поръчаш матрак?

# 478
  • Мнения: 40 740
Вярно ли без да пробваш ще си поръчаш матрак?

И аз се изумявам от искания за препоръки и мнения за матраци ooooh!

Да се иска мнение дали даден матрак издържа дълго или се скапва разбирам. Да се пита дали тестовият период е лъжа или наистина можеш да върнеш матрак - пак разбирам. Да се пита за намаления, промоции, доставки, обслужване, магазини и т.н. - също е разбираемо. Ама да се иска мнение дали даден матрак е удобен и ще е ОК за нечий специфичен гръбнак е  #Crazy Ми ей на, аз спя на мек матрак и за мен е супер, а повечето хора искат полутвърди. Това значи, че моят опит е ирелевантен. Бих казала, че повечето препоръки за твърди матраци също не са адекватни, а е просто мода. И много хора са доволни от полутвърдите матраци, защото те са по средата и с леки компромиси стават за повечето хора. И тези хора никога не разбират, че са направили компромис, понеже не са тествали мек или твърд матрак, а са слушали препоръки.

За мен има само една истина - матрак се купува с пробване и без бързане. Отивате, лежите час или два и решавате. Пак не е като да спите седмица на матрака, но е по-добро от съвет или препоръка от някойси.

# 479
  • Мнения: 2 103
Без компромис, нищо,че е средно твърд 😉
https://isleep.bg/mattresses/cosmopolitan
Избиран след доста проби /център за матраци Пловдив/  и цени от 500-5000лв. като държах да науча цената последна, за да не бъда пристрастна /не, че ще си позволя такава цена.../
Ползваме го вече 3мес. Не ми се става сутрин. 😍 Болки вече нямам в гърба, откъм функционалност на модела прочетете-има какво. Размер 160/200 1087лв закупен на тази цена с 20% отстъпка.
Малкия /11г./ предимно /и предпочита да е /е върху него през деня откакто сме го купили, обмислям същата покупка за детската и на двамата ми сина.

Общи условия

Активация на акаунт