От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 109 881
  • 726
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 40 737
Избиран след доста проби /център за матраци Пловдив/  и цени от 500-5000лв. като държах да науча цената последна, за да не бъда пристрастна /не, че ще си позволя такава цена.../

Съвсем нормално е да ти е удобен при такова избиране:-)

Само не разбирам как така е с твърдост над средната при 8 см мемори пяна newsm78
Толкова пяна идеално ще поеме всякакви ръбати телесни части и ще дава усещане за мекота.

# 481
  • Мнения: 2 103
Избиран след доста проби /център за матраци Пловдив/  и цени от 500-5000лв. като държах да науча цената последна, за да не бъда пристрастна /не, че ще си позволя такава цена.../

Съвсем нормално е да ти е удобен при такова избиране:-)

Само не разбирам как така е с твърдост над средната при 8 см мемори пяна newsm78
Толкова пяна идеално ще поеме всякакви ръбати телесни части и ще дава усещане за мекота.
Ми не съвсем Simple Smile имаш възможност да избереш като обърнеш само ядрото.  Да, усещането е за мекота, но не потъваш. Очакванията ми бяха като легна на матрак за 5000 и да се разтопя,но не се получи. Пробвали ли сте го?
Мнението ни е субективно- моето, съпруга ми и малкия ми син/ тийна се изкефи няколко пъти, но мнението му не е меродавно към момента щ'от е тийн 😆/.


# 482
  • Мнения: 1 710
Скрит текст:
Относно болките в гърба и кръста смятам, че няма универсална твърдост, която да повлиява добре тези проблеми. Лежане на различни матраци му е майката.
И аз, и мъжът ми имаме поблеми с кръста. На първия ни семеен среднотвърд към твърд матрак и двамата имахме болки. Когато го купувахме консултанта ми изчете една лекция как трябва да съобразим твърдостта с теглото и височината, убеди ни, че новите изследвания отричат меките и супер твърдите матраци и взехме, това, което препоръча. В началото беше ок, но не след дълго после се появиха болките.
След изпробване на различни варианти се принудихме да купим два отделни матрака, за да са ни удобни и на двамата. Аз се чувствам перфектно с най-мекия матрак, който намерих на пазара, а той си избра доста по-твърд, но пак се води среден към мек. Много е важно кой как спи - по гръб, по корем, настрани.
Така че моят съвет е да пробвате колкото може повече варианти.

А може ли да споделите марките на двата последно купени матрака?

Мекият матрак е Магнифлекс. Не знам модела, избрах в магазина най-мекия, който имаха. Единственият по-мек беше изцяло от мемори пяна, но той хем е двойно по-скъп, хем "потънах" в него и не ми допадна.
Мъжът ми си избра такъв.

# 483
  • София
  • Мнения: 181
Аз да питам,  дали някой  ползва 2 матрака/ 2 х 90*200 /  за една спалня 180*200 , подложката ми е цяла плоскост.......

# 484
  • Мнения: 797
Сигурно. Ще си купя по интернет среден към твърд матрак. Да защото в тъпия ни град няма такива модерни марки. Има само Тед и Нани и някакви други обикновени.

Черна станция, за мен не важат меките и средните, с изкривяване ти трябва средно към твърдо (65 кг съм), дори го препоръчват пред твърдия, защото обира дупката ми под кръста.
И да, ако ме спонсорираш със 100-200лв ще обиколя с майка Асеновград, Пловдив, София, ще ми останат и за хотел. Ако не ме разбирате елате в нас. Изхвърляме всички боклуци на баба под леглата, сами ще трябва да ги вдигаме и пружините и леглата и да ги сложим на кошовете. Само ми липсва да се разхождам като разгонена пеперуда сред магазините. Wink
Предложете марка която да е до 500 лв матрак с поне 20 дни пробация.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 19:42 от Blagoslovena

# 485
  • Мнения: 2
Здравейте,

Моля Ви за препоръка на хубав матрак. Не ми се иска да купя нещо за което да съжалявам.
Работата ми е по цял ден на стол и изпитвам болки в гърба. Освен това вмомента след като се събудя сутрин вместо да съм отпочинал аз се будя като разглобен. (но спя на старо легло).

Сега ново легло ме чака , но нямам матрак. Трябва ми препоръка за матрак 160 / 200 , двулицев и мисля че среднотвърд е това което ми трябва предвид болките в гърба.

Бюджет до 700 лв . Вмомента навсякъде има матраци на промоция а не знам какво да търся и гледам.
Благодаря предварително

Здрасти, препоръчвам с две ръце моя матрак cool comfort на марката isleep. Той сега е в промоция и мисля, че ви се вписва в бюджета, може да видите в сайта. Но каквото и да изберете, пробвайте на място по магазините Wink

# 486
  • Мнения: 656
Ето че мога да дам отзиви за:

Magniflex Silvercare
Матракът си е твърд, не се потъва като “мемори”, което търсихме. За нас си е перфектен, но мисля, че доста хора ще го намерят за твърд. Като качество си е супер - доста е висок. Не търсехме двулицев, беше все едно какъв, само да е качествен във времето, да не става с мини дупчици, където най-много лежи човек.

За децата и гостата взехме няколко
 Каспия Полифлекс 17см, еднолицев матрак - Нани
Да си призная повече ми допада от Магнифлекса, но ще видим и като качество. Отчитам като много сполучлива идея едното детско легло направихме за матрак 115х190 и е много уютно и удобно Simple Smile

Успех и на вас за перфектния матрак! И не се хвърляйте на сляпо, заради марка, а мерете легнали в шоурум!

# 487
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 788
Радвам се, че и на вас ви е харесал еднолицевият Каспия Нани полифлекс. Значи не са си променили качеството. Тъй като ние го ползваме 7-ма година и вече не смея да го препоръчвам, тъй като много продукти в един момент се харесват, през годините може да са промени нещо в тях и да излезе, че съм подвела някой. Макар че няма как да подведа някой, тъй като винаги препоръчвам преди покупка да се изпробва матрака.

# 488
  • Мнения: 797
Аз си харесах повече от два на айслийп. Чудя се кой, дали ортопедика който е твърд 18 см? Или друг.

# 489
  • Мнения: 4 239
Можете ли да ми препоръчате матраци за много възрастни болни хора - единият е със силно гръбначно изкривяване, ходи много приведен; другият ходи с патерици, но като цяло заради болките в краката прекарва повече време в леглото - гледа си телевизия или в полуседнало положение си чете книги. И при двамата е задължителен протектора за матрак, така че дишащи калъфи, хипоалергенни, с алое или сребърни нишки според мен се обезсмисля. Без протектора е рисковано. Информация за протектори, които не запаряват също ще ми бъде от полза. И двамата са с тегло около 90 кг.
Настоящите им матраци са стари, пружините са се деформирали леко и се чудя дали топ-матрак  би бил удачен. В началото на тази тема Любознателна е дала линк за фирма, която изработва матраци и др., като идеята й беше да си поръча топ-матрак с по-голяма плътност - ще се радвам ако чете темата да сподели ползвала ли е услугите им и впечатленията си (а аз ще се върна да дочета дали междувременно не е писала). Това е фирмата:          Имам и още един повод да пиша тук - лайк на моя публикация в темата от 2012 г. с коментар за матраци Магнифлекс и сега, 7 години по-късно отново ще кажа впечатленията си.
           Първия матрак е закупен 2002-2003 г, за детето ни, но и ние с ММ сме спали на него, впоследствие и друг възрастен, а сега отново се ползва от дете /почти тинейджър/ - е няма такъв кеф, няма някой, който да не го е похвалил, а самия матрак си е като нов. Не е със сваляем калъф. Вече не помня модела, както с 20 годишна гаранция ли беше или повече, но като го гледам може и 120 да изкара. Взехме го среден като твърдост, среден като цена.
          Втория матрак е Дуофлекс, със свалящи се калъфи с цип, закупен около 2010-2011 г. от шоурума на бул. България. И двамата с ММ  сме много доволни. От време на време ползваме ту по-меката страна, ту по-твърдата - и на двете се чувстваме комфортно. /Но не може да бие по комфорт първия Simple Smile, който е и малко по-висок./  
        Третия е закупуван от Метро 2007-2008 г., доста по-евтин от предлаганите по това време в шоурума.  Първоначално е ползван от двама възрастни на спалня, а от 2010 до към 2016 - директно на пода Simple Smile, като още 2010 г. се беше деформирал и сплескал, което личеше много върху подматрачните рамки, но на пода не толкова. Към днешна дата не знам дали още "живее" някъде.
         Четвърти - правен 2013 г. по поръчка заради нестандартни размери 220-240 см., чрез мебелната фирма, която ползваше отстъпки от шоурума на бул. България. Матрака е видимо хлътнал, деформиран, усещала се централната греда - не мога да кажа кой модел е бил поръчан...
          Петия матрак вече порасналото ми дете си го взе за спалня втора употреба /от роднини/, изключително доволни /общо ползване около 7 години/, съжалявам, че не мога да посоча модела, но за размери 180/200 е бил с цена 1300 лв.

# 490
  • Мнения: 797
Здравейте. Днес беше много натоварен ден за мен. С кола ме взеха и обиколих много магазини. Ако имах физическата възможност и още време щях да отида и до Матро, както и до Брава, но са ми далеч. Първо в Пловдив докато намеря магазин с айслйп матраци се препотих. Отивам до Зоната, има на лявата страна мебелен магазин Идея. Не било там. Само Нани продаваха. Отивам на стария рум, Детски Свят, само някакви смешни бг фирми, Розмари, Голд нещо си. Обадих се за втори път на телефона. Заслужаваше си да им се скарам, не е описано в сайта кой магазин е дефакто на улицата. В Идея.....нямам думи, такива красиви мебели, многоцветни, а жената която ме обслужваше беше супер. Препоръча ми екон. Каза че чуждестранните трудно се сменяли при рекламация. Но не е така. Всеки си хвали стоката де. Дойдоха хората с които пътувах. Бяха на преглед. Минахме през няколко на околовръстното и последния магазин с буква Д, на някоя си Димитринка си харесах, че пишеше че има ай слийп. Харесах веднага орто 18 см и Мемори релакс, с 2 см мемори пяна. Е, повече ми обираше чупката в кръста. Платих единия и другия ще платя по б.сметка. Ще ми пристигнат утре. Малко ме беше страх, но е голям магазина, не вярвам да ме излъжат. На Магнифлекса най-твърдия харесах, двоен беше 1290 лв почти, много добър. Така че като дойдат ще ви дам ревю след месец ползване.

# 491
  • Мнения: 624
И при двамата е задължителен протектора за матрак, така че дишащи калъфи, хипоалергенни, с алое или сребърни нишки според мен се обезсмисля. Без протектора е рисковано. Информация за протектори, които не запаряват също ще ми бъде от полза.
Протектор последно си поръчах от емаг - много съм доволна -  с органичен памук,  не запарва, непромокаем и става за по-високи матраци, че преди това бях взела един дето не можеше да се подпъхне добре от всички страни и все се изхлузваше. Имаше ако не се лъжа три цвята. Аз си взех бежов. Може да се ползва директно като чаршаф, което ми спестява време при оправянето на леглото и пране. Не съм много сигурна за марката обаче , нещо Restira или Respira май беше...

# 492
  • Мнения: 797
Сложете линк към протектора. И аз ще купувам.

# 493
# 494
  • София
  • Мнения: 3 752
Предстои ми ремонт на спалня,съответно купуване на матрак.Но при наличието ма нов матрак за какво е протектора?Каква роля играе?

Общи условия

Активация на акаунт