За изневярата и семейните ценности

  • 19 138
  • 198
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 28 876
Съгласна съм. Но няма да стават по-малко разводите, напротив, ще зачестяват. Поне единия ще се чувства благословен де.
Разводът или изневярата е проблемът?

# 91
  • Мнения: 46 582
За съжаление, все по- малко родители се интересуват от тази толкова досадна подробност.
Все пак е сме им в къщата. Атмосферата вътре може да е по-отровна за децата, отколкото тази при един развод. Не са едно и две децата, които се молят родителите им да се разделят и да се свърши с тази мъка.
По принцип съм съгласна с теб, но не мисля, че много лесно се взима решението за раздяла (не само заради изневяра), напротив, прави се след доста обмисляне. Но и не се стои на всяка цена. Поне ми се иска да вярвам, че е така...

Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.
Аз и по деца се заглеждам по улиците, и по животинки Joy

# 92
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки би следвало да живее собствения си живот, а не този на децата си, съпруга си, родителите си, комшиите или обществото. Проблемите ни тръгват от там, че търсим щастието на грешното място- навън. Извън дома, и още по-точно- извън нас. То не е в нищо материално- секс, пари, деца, съпрузи... Просто трябва да потърсим любовта в сърцето си- всички я имаме в неизчерпаеми количества. Тогава ще се оправят и взаимоотношенията между хората, които са токова влошени и нехармонични.

# 93
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Аз и по деца се заглеждам по улиците, и по животинки"
И аз Simple Smile Най-истинските, невинни и сладки същества Heart

# 94
  • Мнения: 20 155
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

# 95
  • Мнения: 8 921
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.
За всеки поотделно или всички заедно. Зависи с какви очи погледнеш на този опит.
Последното ти изречение е валидно за теб, за твоя мироглед. За човек, възпитан по различен начин, живял в различна среда и с различен от твоя опит, ще е друго. И ничие възприятие не е грешно.
Грешно е използването на думата изневяра в случай, че говорим за отворени връзки, в които партньорите нямат нищо против паралелни отношения. A темата е все пак за изневяра и семейни ценности. А ако създаваш семейство с мисълта, че ще е за кратко и си свободен за други връзки, просто не го създавай. И както се твърди, че полигамността ни е заложена, така ни е заложено и егото, заради което, дори и да не обичаме силно, дори да не обичаме партньора си, пак ще се почувстваме засегнати, ако разберем, че той има и друга връзка.

# 96
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

[/spoiler]
Ами да.....козите,  дето ще бъдат отделени от овцете по време на Страшния съд....
Ама аз се чудя, няма ли шанс някои кози като се осъзнаят, покаят и полагат усилия, да се превърнат /бъдат превърнати в овце?
Един материал в малко по -духовен план -как се отразява изневярата на самия човек, който я извършва и на човечеството като цяло.

# 97
  • София
  • Мнения: 24 839
Съжалявам, ама хич ме няма в ралигиозността- изчерпва се с факта, че съм кръстена и вярвам, че има нещо, някъде там.
Та, няма как някой да ми каже как аз се чувствам, когато съм изневерила, нито как Пенка се чувствУва, защото двете сме  отделни вселени, а не програмирани от някого.

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Блу, егото ни поставя окови. То е противоположност на божествената любов, която носим в сърцата си. То е е дявола в нас (метафорично казано)... превръща "ние" в "аз", източник е на обида и горчивина.
Аз не бих квалифицирала хората като полигамни или полигамни. Мисля, че е въпрос на емоционална/духовна зрялост да не си чешеш егото извън семейството и да не лъжеш хора, които ти се доверяват.

# 99
  • Мнения: 171
За мен изневярата в каквито й да е форми е непростима. Това е моето, макар и остаряло мнение....
Единственото нещо, което не бих простила е изневярата.

От както съм женена нямам проблеми с това, но когато бях на около 18 имах една дълга връзка (от 15 години до 18).........заради тази връзка имаше й изневяра, която беше много жестока за мен (няма да изпадам в подробности) От тогава не мога да простя такова нещо.........

# 100
  • Мнения: 607
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     

# 101
  • София
  • Мнения: 28 876
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     
Може да не могат да си позволят да бъдат разведени. Или са си хванали любовник/ца поради съвсем прозаични причини – изневеряват, защото могат; изневеряват, заради тръпката, разнообразието; защото чуждото е по-интересно, ново...
От няколко седмици "наблюдавам" как се развива една изневяра. Изневеряващият го прави, защото може. Това е. Няма някакви сълзливи причини.

# 102
  • София
  • Мнения: 24 839
А колко хора са нещастни или просто не са щастливи в брака си, това питаме ли се. И защо си има любовница или любовник, просто не им стиска да кажат ИСКАМ РАЗВОД.     

Защо да не им стиска?
В днешно време дори не се и женят официално, та ако можеш, позамисли се, защо наистина, имат любовник/ любовница, но не искат да се разведат?

# 103
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Девойки, носете си новите дрехи.
Бъдете щастливи заради самите себе си.  Деца, мъже.... Обичаме ги, понякога прекалено....
Но няма нищо по-важно и истинско от това, да обичаш най-напред, себе си.
Животът е прекалено кратък, за да плащаме дори и 10%.  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 24 839

Животът е прекалено кратък, за да плащаме дори и 10%.  Peace



Повярвай ми, плащаш си на 100%.
По- рано, по- късно, на по- големи траншове, на по- малки, но винаги си плащаш цената на това, което постигаш.
Кофти е, когато се окаже, че тя е прекалено висока или въобще не си е струвала, защото " бой и........" не се връщат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт