За изневярата и семейните ценности

  • 19 059
  • 198
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 28 686
Не смятам, че еднократната секс. изневяра е голям проблем и мисля, че не бих се развела заради това. Но заради връзка вероятно бих.

# 76
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Предполагам, това ти е казал съпругът ти, след като си го хванала в крачка....Че той всъщност ти е изневерил, само за да се увери, че обича единствено теб, а другите са просто.....забава.   Smiley
Клише.От най-циничните.

Имаше дори тема такава преди години тук....един мъж така обяснявал на жена си.Че с всяка изневяра той все повече се убеждавал, че всъщност обича само нея.Как да не го "обичаш и разцелуваш" такъв съвестен и обичлив мъж.....  Smile



Напълно погрешно предположение. Със съпруга ми не се е налагало да говорим  и дискутираме за изневери, до сега, слава на Бога.

# 77
  • Мнения: 456
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.

Всеки вижда в изневярата, както и във всичко останало, това което иска, което е готов да види. За повечето е деградивна, но за някои наистина е конструктивна. И ако вярват наистина в това, това и се получава като резултат. Човек е това, което мисли, че е.

# 79
  • Мнения: 18 629
Да, може да бъде конструктивна, ако и двамата силно го искат.

# 80
  • Мнения: 8 911
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.

# 81
  • Мнения: 4 808
Аз съм на мнение, че изневярата даже понякога може да подейства благотворно на брака. Приятелка, която живееше с мъжа си от 15 години, имаше голямо желание да опита с друг. Представяше си някакви страстни изживявания, едва ли не да литне в облаците, а аз я предупредих: "Внимавай, защото нещата, които дълго чакаме и мечтаем, никога не се случват така, както си ги представяме, та да не останеш разочарована." Е, направи го и след това ми се обади и каза: "Права беше, през цялото време си мислех как ме предупреждаваше..."
А мъжът ѝ разбра ли?
Не знам дали му е казала, но те си били говорили, че сега им е времето да живеят, а не като остареят. Тя му е казвала, че иска да усети някакви такива емоции и тръпки и най-интетесното е, че казваше: "Искам и на мъжа ми да му се случи". Много се обичат, прекрасно семейство са, може би просто са по-широко скроени.

# 82
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Изневярата действа пагубно на брака, независимо дали е само физическа или и емоционална. Това не означава, че няма двойки, които в името на децата и семейството не се опитват да я преодолеят. Къде успешно, къде не. Понякога е доста мъчително.
Така е обикновено, но има и изневери,  които са "пробни " за истинската любов, те даже действат благотворно за брака -не само,  че той не се разпада, а се затвърждава още по -силно, чрез "изневярата " се изчистват слабите места в брака, а имено тези, довели до причината й и така той става непробиваем.
Предполагам, това ти е казал съпругът ти, след като си го хванала в крачка....Че той всъщност ти е изневерил, само за да се увери, че обича единствено теб, а другите са просто.....забава.   Smiley
Клише.От най-циничните.

Имаше дори тема такава преди години тук....един мъж така обяснявал на жена си.Че с всяка изневяра той все повече се убеждавал, че всъщност обича само нея.Как да не го "обичаш и разцелуваш" такъв съвестен и обичлив мъж.....  Smile



Напълно погрешно предположение. Със съпруга ми не се е налагало да говорим  и дискутираме за изневери, до сега, слава на Бога.
Ами...така категорична беше, че изневярата може да е като спойка за брака, та приех, че при теб така са се случили нещата.
Иначе, не си обяснявам тази категоричност, ако никога не ти се е случвало.

# 83
  • Мнения: 18 629
Визирам случаите, в които човекът, който е изневерил така яко си изпати от новата тръпка (като във Фатален инстинкт например), че всякакви мисли за бъдещи кръшкания му излетят от главата хихи

# 84
  • София
  • Мнения: 28 686
Не съм изневерявал никога. Случили се, означава, че не обичам жената до себе си вече. Няма прошка дори за еднократна забежка. Но си признавам дори и във връзка като ходя по улицата се заглеждам по дупетата на жените. По-силно е от мен.
Споко, последното всички го правим. Тези, които не го правят са просто лъжци.

Скрит текст:
Всеки вижда в изневярата, както и във всичко останало, това което иска, което е готов да види. За повечето е деградивна, но за някои наистина е конструктивна. И ако вярват наистина в това, това и се получава като резултат. Човек е това, което мисли, че е.
Аааа, не! По дупета на жени не се заглеждам.

# 85
  • Мнения: 4 808
Амур, и аз съм везни, но не мога да си представя да се живее в непрекъснати подозрения, т.е. мога, защото ММ е много ревнив, добре, че с времето успях да го превъзпитам. Ама навремето като се оженихме, беше ад, разпити, обвинения, сега да ми се случи, изобщо не бих търпяла, ама тогава млада и влюбена... Ревността е болест, ужасна болест!

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Конструктивна за кого? За изневеряващия или за този, на когото изневеряват? Изневярата е винаги вид падение, загуба на част от достойнството ти и обида към човека до теб.
За всеки поотделно или всички заедно. Зависи с какви очи погледнеш на този опит.
Последното ти изречение е валидно за теб, за твоя мироглед. За човек, възпитан по различен начин, живял в различна среда и с различен от твоя опит, ще е друго. И ничие възприятие не е грешно.

milenaka, ако си жена- ок Wink Всъщност всичко е ок. Заглеждаме се в нещата, които ни правят впечатление.

# 87
  • Мнения: 18 629
Тук не говорим за безпричинна ревност, а за недоверие към партньора след реална изневяра. Двете неща са коренно различни. Аз също не съм ревнива изобщо. Но да ми кръшне някой и аз да блея и да съм отново ведра и доволна - не. Не става.

# 88
  • София
  • Мнения: 24 839

Преди бях много крайна -изневяра, абсурд , край ..анатема за изневеряващите .
Сега вече не бързам с изводите и соченето с пръст ,
защото живота наистина е много кратък
и чувството да се влюбиш си е благословия

Да, ама тая благословия вече си я преживяла с гаджетата преди съпруга ти и съвсем на друго- "по- божествено ниво" с него, щом си решила и деца да ти направи.
Затова, всеки трябва да си даде сметка, че и на децата му живота е много кратък, за да ги прегази заради поредната си благословия.
За съжаление, все по- малко родители се интересуват от тази толкова досадна подробност.

# 89
  • Мнения: 18 629
Съгласна съм. Но няма да стават по-малко разводите, напротив, ще зачестяват. Поне единия ще се чувства благословен де.

Общи условия

Активация на акаунт