Разкрий тайната и спечели със "Захира"

  • 15 444
  • 199
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 799
На мнение съм, че нещата които консумираме трябва да са със ясен състав. Не купувам нищо с консерванти, е-та и тем подобни. Но това не означава че лишавам децата си от вафлички, пастички и т.н. Моята тайна е, че всичко приготвям във вкъщи. Независимо дали е основно ядене, десерт или снакс. За мен е важно както родителите така и децата да консумираме храно без химии.

# 31
  • Мнения: 2 129
Кулинарията,това е изкуство!!!
Професионално никога не ме е привличала,но като хоби-да!🖐🖑👌👍Много обичам да готвя за любимите си хора и за скъпи гости.Тайни трикове нямам!Удоволствието е безценно,когото всички са хапнали вкусно,доволно и с добър апетит!🤗

# 32
  • Мнения: 14 082
Много обичам да готвя и тайната е, че когато правиш нещо с любов и с мисълта за любимите хора, няма начин да не се получи вълшебство! Е, ако съм разсеяна, стават и провали. Joy

# 33
  • Мнения: 472
Любимият ми конфитюр е от белени нектарини, а тайната ми е че намалявам количеството обикновена захар като я заменям с желираща. Така хем си скъсявам времето за приготвяне, хем се усеща и вкуса на плодовете. И разбира се добавям щипка канела и щипка черен пипер на всяко бурканче. Така вкусовете избухват. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 960
Когато правя сладко от кайсии, малко преди края слагам  белени ядките от костилките на плодовете в сладкото,  а ако е от праскови - слагам бадеми.Така сладкото ми става вкусно и по различно!

# 35
  • Мнения: 13 553
Всяко ястие приготвено с желание и любов става вкусно.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 098
Любимият ми трик в кухнята е, когато пресоля някое ястие мога да сложа суров картоф, който да абсорбира солта и да не трябва да хвърлям манджата.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Когато готвя варива (грах, зрял и зелен фасул, леща) винаги слагам по една лъжичка захар - така става много по-вкусно.

# 38
  • Мнения: 482
Много любов и голяма усмивка!

# 39
  • Мнения: 719
Добра подготовка, последователност и хубаво настроение! Последното е повече от задължително, защото иначе нищо не ми се получава. Smiley

# 40
  • Мнения: 4 594
Не знам доколко това, което аз правя е тайна, защото най-вероятно още мнозина домакини го правят, при това доста по-отдавна, но все пак, част от моите хитрини в кухнята, които по някакъв начин ме улесняват са:

- когато трябва да отворя буркан, а няма мъжка сила около мен, използвам лъжица, за да изкарам вакуума, след това е лесно;
- когато пека риба на грил-тигана, понеже не искам да слагам много мазнина, а и почти винаги ми залепва, дори и на тигана с керамично покритие, който след това се измива, но трябва да отделям време да почиствам внимателно между ребрата, слагам няколко тънки резенчета лимон или лимонов сок, така рибата има чудесен аромат, особено за хора като мен, които не обичат особено морски продукти;
- замразявам свежи подправки във формички за лед или в кутийки и така винаги са ми на разположение. Същото правя и с бульон.

# 41
  • Мнения: 578
Внимание, търпение, добро настроение и мисли и разбира се любов!
Когато имам време и желание експериментирам като изменям традиционните рецепти с други съставки, променям подправките или ако нямам определен продукт го заменям с друг.
Понякога се изненадвам какви неща се получават.

# 42
  • Мнения: 802
Обичам да готвя и го правя с голямо желание .Винаги се старая да отделя достатъчно време ,за да не претупвам нещата , може би това е моята тайна .

# 43
  • Мнения: X
Тайната ми в кухнята е щипка захар Захира и черпск любов към всяко ястие!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 488
 Моят трик в кухнята е да приготвям храната така, както ми харесва и както се получава най-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт