Разкрий тайната и спечели със "Захира"

  • 15 442
  • 199
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 677
Моята тайна съставка е щипка любов.

# 46
  • Мнения: 5 251
Моята тайна съставка е желанието да приготвям нещата за любимите си хора. Без него никога не ми се получават. А колкото до реални продукти това са подправките. Обичаме нещата да са хубаво овкусени.

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 4 237
Ето 3 от моите "трикове":
-3а да стане блата за тортата,десерта или кекса по-пухкав и обемист,разбивам белтъците и жълтъците поотделно ,и със равно количество захар.
-Желатина разтварям във"водата"от самият компот.
-И най-важното-винаги "работя" с дървена лъжица. Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Пускам си музика и гоня всички от кухнята! Не знам дали е трик, но на мен ми помага.

# 49
  • София
  • Мнения: 563
Обичам бързите манджи, които не искат много висене в кухнята, но се старая никога да не използвам полуфабрикати

# 50
  • Мнения: 591
Тайната ми съставка е пюре от чесън, лук и магданоз. Придава страхотен вкус на всичко.

# 51
  • Мнения: 1 002
Харесва ми да готвя,въпреки че не го правя много често.Винаги когато мога го правя с желание и голяма щипка любов.

# 52
  • Мнения: 289
Моят трик е, че готвя с много любов за любимите хора! И разбира се, когато сложа лъжичка захар на яденето става много по-вкусно.

# 53
  • София
  • Мнения: 223
Най-важната съставка на всяко нещо приготвено в кухнята е щипка любов Simple Smile  Когато готвиш с желание винаги се получава търсения резултат.
Винаги добавям малко захар към доматените сосове, за да се намали киселият им вкус.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 154
Запазвам пресните подправки като магданоз, копър и подобни, нарязани в бурканче с много сол. Солта ги консервира и винаги когато ми трябва свежа подправка имам под ръка, а не тичам до магазина. Ако ястието все още не съм го солила, гребвам направо с лъжицата от буркана. Ако е за салата или нещо, което вече е осолено, измивам подправките в цедка.

# 55
  • Русе
  • Мнения: 764
Когато правя сладко предварително поръсвам плодовете с половината от необходимата захар, престояват 24 часа, след което изцеждам получения сок и го заварявам за сироп за зимата. А за сладкото сварявам захарен сироп с останалата захар до сгъстяване и насипвам отцедените плодове- така сладкото става по-бързо , по-светло на цвят и плодовете запазват целостта си.

# 56
  • Мнения: 665
Аз съм все още начинаеща в кухнята, но се опитвам да прилагам някои хитринки, които съм запомнила от майка ми и баба ми. Например, (сигурно ви е познато) тестото втасва по-бързо във фурната, а на доматения сос за спагети се слага малко захар "Захира". На компотите от круши се слага малко лимонтузу.
И най-важното, разбира се, е да се готви със старание и любов!

# 57
  • Мнения: 1 175
Понеже ненавиждам бульоните на кубчета и вълшебните подправки, които съдържат ужасно много вредни съставки, започнах да си приготвям Домашна пикантина.
Вземам по един килограм лук, моркови, червени и зелени чушки  и сол.
Прибавям по четири връзки магданоз и целина и смилам всичко с машинката за месо.
Омесвам хубаво със солта и нареждам плътно в бурканчета, като притискам със сила.
Съхранява се в хладилник, издържа много време и е подходяща за супи, ястия и запеканки.
Само трябва да се внимава да не се пресоли гозбата.

# 58
  • Мнения: 1 421
Готвя с любов и най-вече с желание! Случвало ми се е да готвя без желание, като съм била уморена или изнервена - е не ми се получава и това е. Направо в кофата отива всичко. Това е моята тайна Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 744
Хитринка от моята кухня, до която често прибягвам при приготвяне на тесто, е че добавям лъжичка захар и го оставям да втасва, като го завивам с кърпа и го оставям на топло. Друг трик, за който се сещам е, че слагам чесън на повечето неща, които приготвям и вкусът е страхотен.

Общи условия

Активация на акаунт