Паническо разстройство - 33

  • 73 157
  • 745
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 973
В къщи започнах с огромните 5 минути на ден , точно 3 упражнения правех. Купих си книгата “светлина върху йога” мисля обаче я има безплатно в спиралата.
Повече от 5 минути не можех - нямах мотивация,страх ме беше , но тогава книгите на Синелников помогнаха- по цял ден помня си повтарях - “ аз съм отговорна за живота си” като мантра.
В момента правя йога 1 час заедно с упражненията за дишане и живота ми няма общо с това, което беше.
Усещам се на моменти , че пак се надига тревога но точно 3 вдишвания и съм ОК.
Не се отказвайте от йогата - тя влияе и на хормоните и затова помага.
А в началото с каквото и ново да се захванете ще се чувствате тревожни , просто толкова сме се пренапрегнали , че тялото не иска да се натоварва с нищо ново.

# 526
  • Мнения: 5 459
Аз правя 5-тимата тибетци, но основно за дисковите хернии....Казаха, че влияят и на нервите. Не съм забелязала сякаш...

# 527
  • Мнения: 1 782
Olivee, аз и друго спортувам и се чувствам добре след това. Но йогата не знам защо така ми влияе. По време на упражненията започва стягането във врата и челюстта (най-изразените ми сиптоми при тревожността) и след това имаме 10 мин медитация. Там не мога да се отпусна и откачам след това. Simple Smile Simple Smile

# 528
  • Мнения: 28
Абе мили хорица случвало ли ви се е от така тревожните мисли ... Докато преди бяха страх от нещо да не ми се случи, страх като изляза да не падна някъде нещо да си направя доооо това от нищото да мислиш за самообийство?!?! И то не че обмислям нещо такова, а въобще защо мозъка ми мисли за подобно нещо.. страх ме хваща какво мога да мисля вече

# 529
  • Мнения: 973
Дара може би е прекалено интензивно за теб. Затова почни по малко и вкъщи, за да се отпуснеш. Но пък и универсален спорт няма - може би не е за теб йога в този етап на живота ти.

# 530
  • София
  • Мнения: 1 550
Абе мили хорица случвало ли ви се е от така тревожните мисли ... Докато преди бяха страх от нещо да не ми се случи, страх като изляза да не падна някъде нещо да си направя доооо това от нищото да мислиш за самообийство?!?! И то не че обмислям нещо такова, а въобще защо мозъка ми мисли за подобно нещо.. страх ме хваща какво мога да мисля вече
Аз бях така, преди да започна АД, освен всички екстри и за това мислех и прозорците и ножовете ми се виждаха привлекателни, не че съм искала да го направя, просто все едно някаква притегателна сила...настръхвам като се сетя Confounded

# 531
  • Мнения: 28
Vencho82 страховито си е как от нищото мислиш такива неща. АД аз започнах но се чувствах много зле от стимулотон и минах на деанксит, който не пия по 1 2 седмици .. незнам и аз защо спрях да го пия. Сега ще ходя пак при псито, а съм решила на свободна практика при един психиатър от ВМА да отида. Да видим пък той дали ще ми помогне и с психотерапия. Не ме оставят всякакви мисли намира.. и се менят докато бяха страх от всичко сега пък тази гадост. Миналата седмица и такива силни вълни на световъртеж ме връхлитаха и немога да заспивам от известно време. Какво правите с безсънието? Защото аз имам клонарекс и за да мога да заспя от два дни пия по-малко преди да си легна, а сигурно не е окей да се приспивам с него

# 532
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
@Dara77
Потърси някакъв друг вид движение с дишане, след като не се чувстваш добре от тази иога, примерно японска гимнастика, пилатес,... Аз ходя на микс от иога, пилатес и тай- чи казва се Bodybalance. Има го и в България, na Les Mills, провери в you tube за повече инфо ☺️ движението регулира дишането а дишането е много важно за редуциране на стреса да не говорим че с дишане имаш контрол и над паник атаките

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 22:43 от Madelief

# 533
  • София
  • Мнения: 1 550
MariaMMm, колко време пи Стимулотон и в каква доза ? Аз съм на него вече 1 година, в началото и аз имах ужасни стр ефекти или да кажем засилване на всички симптоми на депресията и ПР.

# 534
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
@MariaMMm:това са само мисли, когато ти дойдат ги посрещни, отбележи и след това ги изпрати да си ходят. Не им обръщай внимание. Ти не си това което мислиш. Знам че е гадно и трудно но се опитай да ги игнорираш, защото колкото повече им оттдаваш внимание и значение толкова повече те се увеличават и растат. От там расте и безпокойството и кръга се затваря. Медитацията те учи как да контролираш мислите си, да ги обсервираш и да ги пуснеш да си заминат от там където са. ☺️

# 535
  • Мнения: 28
И аз се успокоявам с това че когато започна да върша нещо и ги забравям. Виждам че коментирате много йогата, ще взема и аз да пробвам. Препоръчайте някъде в София?

# 536
  • Мнения: 343
Момичета, получавате ли мигрени или чести главоболия? Аз напоследък се измъчвам с това, а вече ми писна и втръсна да ходя по лекари и изследвания, да ме уверяват че всичко е наред. Това е като един порочен кръг, ходиш за едно, кажат ти нищо ти няма, успокоиш се и айде появи се друг симптом/проблем, не знам и аз какво е, и почваш да мислиш да ходиш на друг лекар или специалист. След посещението си при психолог се почувствах някак спокойна, но след 2 дни пак започнаха старите страхове за здравето. Реших, че след едно посещение при невролог вече ще се спра, защото няма оправия това... все не ми е спокойно. 

# 537
  • Мнения: 547
Някой с болки от едната страна на гърлото и като буца,това симптом ли е на па?

# 538
  • Мнения: 1 782
Asya, аз взех да си мисля, че имам мигрена. Започва със стискане на зъбите, мотае ми се главата и после започвам да усещам като болка/изтръпване/тежест на цялата дясна част. И то като го свърже със симптомите ми на ГТР, които са подобни,  и не след дълго ме удря и ПА.

# 539
  • София
  • Мнения: 1 550
MariaMMm, не мога да ти отг на лични, ограничени са ти

Общи условия

Активация на акаунт