Паническо разстройство - 33

  • 73 020
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 782
Как успявате да си вършите работата, ако повечето сте толкова зле с чести пристъпи?
През тежките периоди работех от вкъщи, имам такава опция. Като бях в офиса - седях си тихо и кротко в ъгъла и не говорех с никой почти.
Не съм кариеристка, но ми се искаше да съм на по-висока позиция във фирмата. Имаше такава възможност, но заради състоянието трябваше да откажа (трябваше да се правят презентации пред 200-300 човека).

# 556
  • Мнения: 5 459
Джери, стискай зъби. И аз съм така и нямам идея как ще я карам. Сега пък се тръшнах и с бронхит вкъщи. Едва започнала работа и вече в болнични.....Оффффффф.

# 557
  • Мнения: 4 406
Aли, аз на втория работен ден с грип. Едно, че треперя и от другото. Казват ми, не е редно да си взимаш още сега болничен. Е да мра ли...
Май почна да действа комбинацията деанксит + ривотрил. Сега само сутрин ми е отврат, слетобед вече съм добре, даже сега и тренировка правих. Сама съм с шефката в стаята, може и да посвиквам.
Вчера си бях идеално, какъв мъж ни водеше курса, щях да му скоча, пък бил и успешен бизнесмен. Ясно, щом за мъже мисля, значи съм добре Simple Smile

# 558
  • Мнения: 295
От това ПР нямам никакви сили. Обличам се на почивки. Да има начин от раз да изчезне.

Има ама вие ме нападнахте веднага че било скъпо и какво още.. Сега като чета тук всички и си спомням аз как се тресях и денем, че и нощем и благодаря всеки ден, че този ад свърши. Ето вече 7 месеца и нито помен от ПА, а стресови ситуации не е да нямам. Получих от настинка възпаление на вестибуларния апарат и 3 месеца ми се виеше свят все едно съм на 5 водки. И през това време все си казвах леле сега ако беше както преди щях да се треса и да ми се люлее главата и да умирам от страх, че ще умра или и аз не знам какво. Това ми беше явно тест и успях да го премина. Не съм посягала за ривотрил след пренареждането, спрях сероксата и сега пия магнезий и вит. Д. И всеки ден благодаря на човека, който го е измислил това пренареждане 😊

# 559
  • Мнения: 1 782
Е то това пренареждане е все едно да ходиш на терапия. Пак си пипаш по проблемите и вижданията за света.  Това, че е помогнало на вас не означава, че на всички останали ще помогне. Мое мнение.

# 560
  • Мнения: 5 459
Аз вярвам в ТЕС, но в провинцията няма добри специалисти и да, определено не мога да си го позволя финансово....

# 561
  • Мнения: 1 780
За йогата- ходих известно време, но мисля би ми било по-добре ако има малки групи  3-4 човека или само с мен, а тук няма.
Все нацелвах едни по-тежки натоварващи упражнения и не останах доволна защото повече се напрягах.
Освен това когато ми е зле и съм в тежка фаза не ми се и излиза, когато съм по-добре искам нещо по-активно, някак йогата не е моето нещо.
Друго е медитацията- но си я правя у дома.
Аз карам колело, много обичам, а сега всяка събота вземам децата и ги водя на малки походи, харесва ми. Из горите нещо кратко и леко, да няма много хора, малко ми е зор пътуването до местата които избирам с колата но си налагам и става.
Предната събота в дъжда изкачихме едни скали, нищо не ни стана но аз като цяло в лошото време съм добре мен горещините ми са ад.
Това с психолозите и психиатрите не ви ли травмира бе аз като почна да мисля и да си правя оценки на живота, който си ми е ок, изпадам в яки депресии, нищо не искам да пренареждам, искам да си живея ден за ден, ако мога. Само тия състояния да са по-малко и по-нарядко - друго не ща.

# 562
  • Мнения: 17
Май всеки втори е с това състояние. Ето един случай от преди 3 месеца с една моята позната - отключи й се, когато се изплаши от няколко кучета. Не излизаше 1 месец, и тогава вече разбрах, че ситуацията е сериозна.  За да й помогна, просто започнах всяка вечер да я изкарвам от тях за по половин час на разходка в гората. Така леко, по леко и се стигна до там сама да се обажда и да иска. От преди 20 дена всичко е 6 с нея, снощи бяхме на кръчма, хора и 3 бутилки вино. Та, в тази ситуация най-важното, е да има хора около Вас, които разбират състоянието и да ви помогнат. Аз тогава четох много из нета на тез тема и така разбрах какво да прилага. Ето нещо полезно - https://bilkabg.com/2018/10/03/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0 … 82%D0%B2%D0%BE-2/

# 563
  • Мнения: 5 459
Ами аз имам хора около мен, които ме разбират, но пак ми е зле. половинчо винаги напира да ме води на разходка, а аз се свивам сякаш ще ме колят.....Особено откак тръгнах пак на работа, изобщо не ми е до нищо.

# 564
  • Мнения: 4 406
Аз нямам никого около мен. Сама се напъвам да тренирам, да излизам. Знам, че в леглото ще е още по-ужасно с тези черни мисли и депресия. Сега се довлякох на фитнес. Брей, в добра спортна форма съм, за разлика от когато бях в зверската ПА, като почвах работа.

# 565
  • Мнения: 5 459
Аз не мога да се трая. Работата ми е толкова интересна и забавна. Аз сега съм в болничен и се треса от ужас, че след седмица започвам пак работа. Направо нямам думи.

# 566
  • Мнения: 343
Момичета, как сте с кръвното налягане? Знам, че тревожността и паник атаките могат да го повишат, но само моментно.

# 567
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Момичета, как сте с кръвното налягане? Знам, че тревожността и паник атаките могат да го повишат, но само моментно.
Онзи ден вдигнах ей така от нищото. Не съм била тревожна или притеснена. Почна с неразположение от нощес,  та до другата вечер. Главата ми беше като раздута , гадене, общо неразположение. 140/100 пулс 115. Аз обаче имам и Хашимото, та не знам дали не е и с това свързано. Не ми е постоянно високо. Пулсът ми е ускорен от няколко дни, но той варира от ТСХ-то. Кръвното обикновено ми е 130/85-90. Виж след онзи ден 2 дни ми е общо тревожно и замаяно, кръвното е ок пулс около 90

# 568
  • Мнения: 1 782
Neji, как са свързани пулс и ТСХ? Като е по-ускорен - по-високо ли е ТСХ-то?

# 569
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Neji, как са свързани пулс и ТСХ? Като е по-ускорен - по-високо ли е ТСХ-то?
Ниско Тсх -ускорен, високо тсх бавен

Общи условия

Активация на акаунт