1 ЕГ Варна

  • 68 184
  • 800
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 261
Относно банката на нас ни казаха, че няма значение коя е. Ние му направихме там, където са и нашите, за да може, ако по-нататък се наложи да му превеждаме пари без такси.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 405
От класа на сина ми ще ходят всички на екскурзията, с изключение на едно момиче, за което още на РС майка й каза, че няма да я пусне. Госпожата сподели,че се прави с цел опознаване на децата. По същата причина, всяка седмица имат "томбола" с кого ще стоиш.

# 62
  • Мнения: 5 241
Manzhelka, явно когато класната е казала, че няма да е с тях са се отказали. Моят също няма да ходи.

Благодаря за отговорите на всички, всяка информация е от помощ.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Успешна учебна година и от мен!:-)
Дъщеря ми е в 11 клас, НЕ.
 bouquet

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Биб, и аз благодаря за информацията. Значи събота ще откриваме сметка. Аз съм в Райфайзен, но там не откриват сметка на името на детето ако няма 16 г. В общи линии се оказа, че вариантите са ДСК и ПИБ. Нямат такси за обслужване преди детето да навърши 18 г., могат да се откриват и на децата под 14 г. Някой ще подскаже ли и друга идея?

Ради, хубавото е, че синът ми все пак иска да отиде на лятната екскурзия до Лондон и с удоволствие ще го запиша. На останалите, които ще се забавляват още през ноември в Румъния, желая хубаво време и приключения!

Флаш, много е хубаво когато ветераните се появят сред нас! Успешна година и на вас!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 261
Не знам, ние точно в Райфайзен направихме, но може би при него стана, защото има лична карта. Искаха акт за раждане и ученическа карта или бележник. Даже вече има и онлайн банкиране.☺
При нас екскурзията е в Истанбул, но от неговият клас отиват малко деца и той не иска.А и честно казано, 400 лв. за три дена на мен ми е малко скъпо. Иначе отсега сме се разбрали, че ще ходи в Лондон.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Дъщеря ми получава стипендия за успех, от гимназията им откриха служебно банкови сметки в ЦКБ.
Миналата година за първия срок даваха за успех над 5,50, втория срок стипендии имаше при успех над 5,75. Тази година не знае щерката, класната им казала само ' Не се знае за всички ли ще има стипендии' като им раздала формулярите.

# 67
  • Мнения: 5 241
Днес открихме сметка в ДСК, от неговият клас са пет деца с бал над 440 ( така поне е разбрал, че над тези точки ще вземат). За първи срок ще се запише със стипендия, да видим втори как ще е. Там вече ги хваща 5,75.

Екскурзиите ми се виждат доста скъпи, говори ми, че лятната ще излезе към 2000 лв ( пак ако е разбрал правилно).

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 21:21 от Radina

# 68
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Погледнах си в тефтера с родителските срещи. Преди 3 години екскурзията на немските паралелки е била 899лева с включени около 70 евро входни такси. Осем нощувки. Задължително ЕЗК плюс застраховка. С автобус бяха.
Не знам английските паралелки как са били, те май със самолет бяха ... не помня.

# 69
  • Varna
  • Мнения: 66
За стипендиите - задължително е да има банкова сметка на името на детето. Обаждах се да питам как се процедира за деца под 14 год. (защото ДСК предлагат дебитни карти на името на детето, но сметката е на името на родителя за деца под 14 г)и ми казаха, че не е задължително сметката да е разплащателна. Т.е може да е всякакъв вид сметка, стига по нея да могат да се получават преводи.

# 70
  • Мнения: 11 870
      Не е много по темата, но мисля,че тук мога да намеря отговор.
Моля,препоръчайте ми хубав, фразеологичен речник на АЕ, но да е от книжарница, защото искам да го погледна,преди да го купя.  Да е пълен, точен и с по-големи букви по възможност.Видях един на Колибри, нещо не ми вдъхна доверие, а искам и да е с хубав шрифт. За себе си го искам, не за ученик.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 437
      Не е много по темата, но мисля,че тук мога да намеря отговор.
Моля,препоръчайте ми хубав, фразеологичен речник на АЕ, но да е от книжарница, защото искам да го погледна,преди да го купя.  Да е пълен, точен и с по-големи букви по възможност.Видях един на Колибри, нещо не ми вдъхна доверие, а искам и да е с хубав шрифт. За себе си го искам, не за ученик.
Последният, който купувах беше преди няколко години, когато на детето му трябваше такъв за школата по английски, но съм го виждала все още и в  store.bg - на Даниела Шурбанова е (предполагам, че е дъщеря на Александър Шурбанов - доайенът сред преводачите и един от малцината с оценен по достойнство превод на Шекспир). Две снимки, за да добиеш представа - малък е, струва само 15 лв.

# 72
  • Мнения: 11 870
Много благодаря, дано да го намеря!

# 73
  • Varna
  • Мнения: 66
Здравейте! Имате ли някаква информация за Коледния концерт - кога и къде ще се състои?

# 74
  • Мнения: 140
Здравейте,има ли някой,който се е регистрирал в Shkolo ?Аз си направих регистрация според инструкциите,които дадоха на родителската среща,но от 6 дни чакам одобрение от училищната администрация(такова съобщение стои като си вляза в профила) и такова няма.Днес детето е обяснило на класната проблема и тя е отговорила,че родителите нямали нужда от одобрение,ставало си веднага.Някой имал ли е такъв проблем и какво мога да направя?

Общи условия

Активация на акаунт