1 ЕГ Варна

  • 68 617
  • 800
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 379
Да, миналата година ходиха до Румъния! Заради обстановката само там не се изискваха ПСР, ваксини и т.н. Един автобус пълен с осмокласници и само двама учители! По цял ден са ги разкарвали с автобусите, почивката е била само вечер.Нямали са никакъв контрол от страна на учителите - сина ми само като ми разказа какво е ставало там - добре че "Господ ги е пазил"! За тази година ми спомена, че за лятото са им казали за някакъв лагер на морето - но какъв, не знае... Иначе думи на сина ми след екскурзията: "Запознах се най-накрая с повечето си съученици!"

# 646
  • Варна
  • Мнения: 201
Дългите летни екскурзии си имат и плюсове и минуси, но поне за мен  минусите са повече: дълги преходи, липса на нормална храна, препускане по забележителностите, съмнителни хотели. При сегашната ситуация не бих пренебрегнала и Ковид.

# 647
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Нямах възможност да присъствам на срещата. Къде може да се плати капарото за екскурзията, за тези, които не са платили вчера?

# 648
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Хексе, ако сте с АЕ, агенцията е някъде в “Чайка” - “Делфи турс 2002”. За немските паралелки нямам представа. Аз също не съм ходила, мъжа ми звъня на телефоните, посочени на флаера, за да разпита.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Хексе, ако сте с АЕ, агенцията е някъде в “Чайка” - “Делфи турс 2002”. За немските паралелки нямам представа. Аз също не съм ходила, мъжа ми звъня на телефоните, посочени на флаера, за да разпита.
С английски сме. Съвсем набързо разгледах брошурата.  Благодаря!

# 650
  • Варна
  • Мнения: 1 416
Днес и утре има РС. Разпределението го има на сайта.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 201
Попаднах на тази статия. Странно, че във варненската преса няма и дума!? Честито на спечелилите деца!

# 652
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Нещо важно от  днешната РС за профилите на 10 клас дали има? Ако някой сподели, ще съм благодарна, че не успях да отида.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Аз бях. Ще пратят презентацията в Школо вероятно до края на седмицата след изпращането на 12 клас. Срок за заявленията 30.05, да пишат два плюс един резервен. Обърнаха специално внимание на новия профил Информатика, освен ИТ, където добре да си помислят дали искат, защото щяло да е доста трудно. В инф ще учат програмиране, а в ИТ софтуерни неща, мултимедия, уеб страници. Профилите показаха разбити по модули, както и броя на часовете в двете години. Снимах някои слайдове с тези модули, но не всичко. Ако нещо по-конкретно те интересува?

# 654
  • Мнения: 3 881
Какви профили са предложили на сегашния 10 клас, нашите сега 9 клас уж са с фиксирани профили по паралелките, но са им казали, че може и да си избират

# 655
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Първо пуснаха една анкета на децата, и те са писали всякакви комбинации, всъщност има всичко без музика и спорт Grinning Предметите не са обвързани по двойки, всеки избира каквото си иска. МАТ, БЕЛ, Информатика, ИТ, История, Философия, География, Химия, Физика, Биология, и най-интересното ИИ, където обаче щяло да има повече теория. групата е минимум 13 ,максимум 26 деца. Нашия випуск също влезе с определени профили, но сега ги избират наново.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Alexandra, благодаря!

За втория профил се колебае моята - дали да е ИТ или въпросното ИИ. Но пък учителката по ИИ щяла да се пенсионира, а пък тя си я харесва. Има време до края на месеца да мисли.

# 657
  • Варна
  • Мнения: 903
Моля за мнения за учителите по немски език 8 клас. Има ли "къси клечки"? Извинявам се а грубия език, но искам да съм относително подготвена.

# 658
  • Мнения: 2 761
За къси клечки не мога да кажа, но мога да похваля г-жа Петя Желязкова. Изключителен професионалист, с отличен подход, умее да мотивира децата да дават максимума от себе си и да заобичат езика. За наше съжаление тя няма да продължи с класа, а отново ще поеме един от осмите класове.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Включвам се в темата с новоприета ученичка в Първа ЕГ с немски. Мненията за учителите в 8-ми клас ще са ми особено полезни. InviernoFlowers Hibiscus
Двете ми по-големи деца завършиха Първа - едното с НЕ, другото - с АЕ, сега и малката продължава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт