1 ЕГ Варна

  • 68 775
  • 800
  •   2
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Точно това имам в предвид, децата казват какви варианти искат, и тези които са събрали най-много желания, се предлагат вече за избор. Тази година се събра група за профил изобраз.изкуство например.

# 736
  • Мнения: 3 894
Да, но едни искат математика + ИИ, други искат география + ИИ .. финално как определят ИИ  с какво да го комбинират, след като предлагат двойка .. Не е ли всеки предмет сам за себе си да събере 12 деца?

# 737
  • Мнения: 397
Скаридка, доколкото разбрах, ще спуснат въпросник от администрацията. Всяко дете ще си напише първите две желания / при нас също ще са по избор /. Синът ми не иска например информац.технологии, а ще го замени с друго. Само не разбрах ще пишат ли и трето и четвърто желание за ПП. Трябва да се съберат мин. 16 ученика за един ПП. И да, миналата година са направили профил по изобр.изк - това са избрали десетокласниците. Моят съвет е като има род.среща, намерете къде са учителите по профил / които Ви интересуват / и ги разпитайте, вижте учебниците, съберете и мнения от сегашни единайсетокласници. Поне аз така ще действам.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 1 421
Да, но едни искат математика + ИИ, други искат география + ИИ .. финално как определят ИИ  с какво да го комбинират, след като предлагат двойка .. Не е ли всеки предмет сам за себе си да събере 12 деца?
Предметите не вървят като двойки - според бройката и желанията на децата правят разпределението и колко учителя ще водят. Може половината випуск да избере Б и само 1/3 да изберат Х. Моето си избра Математика и История (това преди 2 години, втори випуск от новата програма),  като в класа им имаше деца с избран един и същи профил, но разделени при различни преподаватели. Беше попълнил и трети предмет, ако не се събере група за някой от първите две желания. Накратко - групите ги правят според желанията на децата, поне така беше при нас, набор без профил при приема

# 739
  • Варна
  • Мнения: 203
Май месец се попълват молбите за профили.
Молбите да, но вече трябва да са обявили какви са им опциите.
В МГ преди 2 години още преди втория срок бяха разяснили.

Всички предмети без музика и физическо. Няма задължителни комбинации.

# 740
  • Мнения: 3 894
Пак аз, пак с НОВ въпрос - къде/как се готвеха децата ви за Test DAF B2-C1

# 741
  • Мнения: 397
Здравейте. Да раздвижа темата - моля майки на деца от 11 и 12 клас за инфо за предметите по профил. Матурата по математика обхваща материала, учен в профила, а не общообразователния предмет, нали? И има ли дете записало информатика за профил - ако има такова ще помоля за информация за материала.
Благодаря предварително!

# 742
  • Мнения: 3 894
Здравейте. Да раздвижа темата - моля майки на деца от 11 и 12 клас за инфо за предметите по профил. Матурата по математика обхваща материала, учен в профила, а не общообразователния предмет, нали? И има ли дете записало информатика за профил - ако има такова ще помоля за информация за материала.
Благодаря предварително!
Ю

Ето тук https://www.mon.bg/bg/100598 можете да намерите програмите по всички профили..
Информатиката включва ООП на Java или C#,  бази от данни и тн
Информационните технологии е по-неангажиращата програма с WEB design, Office

# 743
  • Мнения: 5
Здравейте, рядко се решавам да пиша, но се налага. Аз съм ученичка- завърших 7 клас. Тези дни трябва да направя трудния избор- къде ще уча. Ориентирам се към Първа езикова, понеже са само първа смяна.  Та въпросът ми е: Какво означава: Паралелката "Математически - ИИЧЕ_НЕ - профил. предм. - М_ИНФ"?

# 744
  • Мнения: 3 894
Това не е езикова паралелка, а математическа.Преди 2г свиха на държавно ниво езиковите паралелки и се наложи да се въведе 1 паралелка с математически профил за да се запази приема на 9 паралелки. Не съм сравнявала програмата, но би следвало да се припокрива с тези в МГ

# 745
  • Мнения: 5
Благодаря, @скаридка, за разяснението!

# 746
  • Варна
  • Мнения: 203
Здравейте, рядко се решавам да пиша, но се налага. Аз съм ученичка- завърших 7 клас. Тези дни трябва да направя трудния избор- къде ще уча. Ориентирам се към Първа езикова, понеже са само първа смяна.  Та въпросът ми е: Какво означава: Паралелката "Математически - ИИЧЕ_НЕ - профил. предм. - М_ИНФ"?

Поне според мен е безсмислено да се запишеш в математическа паралелка в ЕГ. Нямаш никаква гаранция, че ще продължиш да учиш езиците и след 10. клас. Даже е по-вероятно да останеш с двата часа, които са предвидени по план.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Не мисля, че това е вярно. Те имат същата възможност за Лайстунг клас като немските паралелки.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 203
Не мисля, че това е вярно. Те имат същата възможност за Лайстунг клас като немските паралелки.

От моя позната във въпросната немска паралелка знам, че няма да имат достъп до лайстунга и тя е много притеснена и ядосана, защото никой не им го беше казал преди да се запишат (те и не са питали).

# 749
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Това, категорично, не е вярно. Имат равен достъп до Лайстунг  с другите езикови паралелки. Успокойте я.

Общи условия

Активация на акаунт