Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 6

  • 70 580
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 7 645
Прогестерона е идеален Simple Smile

# 646
  • Мнения: 211
Благодаря за отговора 😊

# 647
  • Мнения: 958
Здравейте, имам един въпрос и ще съм благодарна ако някой може да ми отговори. Предстои ми ЗЕТ на 28 май, от 3-ти ден на цикъла съм на Естрофем и Климара и от днес на още няколко вида хапчета. Естрофем пия 3х1 и поставям вагинално отново 3х1( едновременно на 8 часа). Казаха ми в дена на трансфера всички хапчета, които поставям вагинално да изпия през устата. Това значи ли, че трябва да изпия на веднъж 2 таблетки естрофем, няма ли дозата да стане много висока ?

# 648
  • Мнения: 75
Не се притеснявай всички ги приемат тъй, на мен вместо естрофем ми изписаха утрогестан вагинално и вечерта преди и сутринта ги приех през устата

# 649
  • Мнения: 639
Момичета, 18.7 nmol/l прогестерон на 9-ти ден от цикъла, как Ви се струва? Чакам лякаря да ми отговори.

# 650
  • София
  • Мнения: 10 642
Не се притеснявай всички ги приемат тъй, на мен вместо естрофем ми изписаха утрогестан вагинално и вечерта преди и сутринта ги приех през устата
Естрофем (естроген) и утрогестан (прогестерон) са 2 абсолютно различни неща и не са взаимозаменяеми!

Момичета, 18.7 nmol/l прогестерон на 9-ти ден от цикъла, как Ви се струва? Чакам лякаря да ми отговори.
Много е

# 651
  • Мнения: 75
Ho щом тъй са ти казали, вероятно  не си първият човек, при кой доктор сте, обадете му се

# 652
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте, имам един въпрос и ще съм благодарна ако някой може да ми отговори. Предстои ми ЗЕТ на 28 май, от 3-ти ден на цикъла съм на Естрофем и Климара и от днес на още няколко вида хапчета. Естрофем пия 3х1 и поставям вагинално отново 3х1( едновременно на 8 часа). Казаха ми в дена на трансфера всички хапчета, които поставям вагинално да изпия през устата. Това значи ли, че трябва да изпия на веднъж 2 таблетки естрофем, няма ли дозата да стане много висока ?
Ти така и така приемаш тази доза!

# 653
  • Мнения: 72
Здравейте момиче, направиха ми зет на 22.05 и още от вечерта усещам някаква болка корема, тъпа болка, но я има. И все едно е няколко дни преди да ми дойде. Какво ли ще стане нз...
Пия естрофем 3 по 1 , натаспин 2 по 1, дуфастон 2 по 2, неоксид по 1 ТБ, неофолик по 3 табл, дневно ,медрол 2 по 1.и кринон вагинално сутрин.
Имали някоя от вас да има болки, имам познати, които абсолютно нищо не усещат.

# 654
  • Мнения: 639
Здравейте! Аз в момента се подготвям за ЗЕТ и приемам естрофем. Имам едно чувство, че опитът ще е обречен на неуспех. Та да попитам, ако ми се наложи следващ такъв, какво Ви е мнението за Ера тест? Тези, които са правили виждат
ли смисъл?

# 655
  • Мнения: 251
Здравейте! След трансфер ми остана Кринон гел и оксапар 0,6 / клексан/ закупени от Турция. Ако някоя от вас прояви интерес може да ми пише на лично.

# 656
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз имам Ера(даже два пъти го правих),и въз основа на нея три трансфера(два успешни за кратко и един неуспешен).Вторият го направих,т.к. беше минала повече от година и половина след първия,но резултатът беше същия-т.е.при мен трансфер трябва да се прави 5 дни след включване на утрогестан.

# 657
  • Мнения: 1 519
Аз също съм правила 2 пъти. Първият път показа изместване на имплатационния прозорец два дни, втория път - един ден.
След като си с естрофем, овулацията се подтиска и в такъв случай не мисля че е от значение.
Имам два ЗЕТ-а с естрофем преди да имам правен ЕРА,и двата с положителни теста.
Последния път бях без естрофем ,съобразено с изместването - кръгла нула.

# 658
  • Мнения: 3 136
Бихте ли ми казали хориомон 5000 как се отразява върху кръвния тест за бременност?Трансфера ще е във вторник и ми казаха да си нося 4 инжекции хориомон.Доколкото знам,той съдържа ЧХГ хормон и се страхувам от фалшив положителен резултат.По принцип в колко време ще си поставям хориомона и на кой ден се прави теста за бременност?Благодаря ви много предварително☺

# 659
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
А защо ще ти го слагат?И то такава голяма доза?На колко дневни ще правиш трансфер?По някакъв спомен 5000 единици се чистеха за около 7-8 дни,но пък ако ти сложат 20000(колкото са 5-те инжекции) не знам за колко време ще се изчистиш?По принцип на трансфер на 5-дневни теста отчита вярно 7 дни след ЗЕТ,но без хориомон или други чхг съдържащи лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт