Нещо просто, което обичате да похапвате

  • 48 235
  • 628
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 262
магданоз на много ситно нарязах слагам , но вчера нямах.

имам свой принцип на неща , които вървят с черни маслини слагам ,магданоз.
на неща , които вървят със зелени маслини копър.
На мен зелените маслини не ми се връзват с магданоз, а пък черните не ми се връзват с копър.

# 406
  • Мнения: 14 635
Патладжан режа на колелца , намазвам с четка олио и на хартия за печене във фурната - и след това се хапва с каквато искате комбинация или просто с малко сол. Няма пържене, пръскане....чиста работа, ввкусът е много по-приятен.
Винаги така го пека и после го ползвам за лютеници, лютивка, манджи, салати.режа по-дебело, за да се събере повече на едно печене.
Преди това изцеждате ли го осолен,за да не горчи?

# 407
  • София
  • Мнения: 2 298
Патладжан режа на колелца , намазвам с четка олио и на хартия за печене във фурната - и след това се хапва с каквато искате комбинация или просто с малко сол. Няма пържене, пръскане....чиста работа, ввкусът е много по-приятен.
Винаги така го пека и после го ползвам за лютеници, лютивка, манджи, салати.режа по-дебело, за да се събере повече на едно печене.
Преди това изцеждате ли го осолен,за да не горчи?

Аз го изцеждам, освен ако не е сорт, който не горчи.

# 408
  • софия
  • Мнения: 2 463
Последните 10 години на горчив патладжан съм попадала веднъж - домашен, неузрял напълно. Вечче няма нужда от премахването на горчилка, такава просто няма

# 409
  • Мнения: 5 346
Солена рибка от онази в бурканче,  добавям маслинки, кромид на ситно, обърквам  и ям с хляб.
Същата рибка на филийка с майонеза.

# 410
  • Мнения: 10 704
На буркана на рибките пише "Перла" Wink Добре се получава и ако парче топла франзела се среже надлъжно и в "джоба " се постави рибата, с лука и маслинките. Някой правят такава риба, като в буркана слагат люто чушле за повече пикантност. Има и такива , но пушени - шпроти. Те объркани с майонеза и във франзелка Wink Някой ако иска по-мазничко може да намаже франзелата с краве масло.

# 411
  • софия
  • Мнения: 2 463
В момента си хапвам сладолед с мюсли....разкошно
Сетих се за нещо от детсвото - кока кола със сладолед

# 412
  • Мнения: 5 346
Lan,  даваш хубави идеи за разнообразяване на рибката.

# 413
  • Мнения: 3 610
Козунак с масло и сладко от смокини или праскови!

# 414
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Патладжан режа на колелца , намазвам с четка олио и на хартия за печене във фурната - и след това се хапва с каквато искате комбинация или просто с малко сол. Няма пържене, пръскане....чиста работа, ввкусът е много по-приятен.
Винаги така го пека и после го ползвам за лютеници, лютивка, манджи, салати.режа по-дебело, за да се събере повече на едно печене.
Преди това изцеждате ли го осолен,за да не горчи?
И аз осолявам или в солена вода ги  държа.  Кръглите големи патладжани не горчат. Но рядко се продават.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Добре де, а по колко кръгчета патладжан наведнъж печете в такъв случай? Една тава за кой по-напред... Освен ако са няколко тави на вентилатор... Я кажете, че ми е любопитно.

# 416
  • Мнения: X
Правоъгълните тави, които вървят с фурните, са достатъчно големи. Поне 3-4 патладжана на кръгчета поемат.

# 417
  • Мнения: 5 346
Току що вечерях с топла попара от горещо прясно мляко, крайщник от хляб и захар. Често го правя.
Да уточня, че млякото е истинско , купено от  фермер, който отглежда крави. Всяка събота си купувам по 5 литра. Квася  си по 6 буркана от 600 мл, другото си го оставям  прясно.

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 01:09 от K.A.G.

# 418
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аз патладжана го режа по дължина и то на бая дебели резени. На тавата на фурната събирам по минимум 3 патладжана. Обикновено в празното пространство слагам морковче, картофче, лук...каквото ви хрумне...

# 419
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Малките патладжани ги режа на 4, големите на 5 - по дължина. На кръгчета е за бутикови цели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт