На път сме да се разделим..

  • 13 364
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 006
Предположението, че стоя в тази връзка, защото ми е удобно и той ми помага не е вярно. Справям се сама с всичко, което е отчасти проблем за него, защото той иска да ми помага и да се чувства полезен. 
Обременена съм от предишната си връзка, защото мислех бащата на детето ми за най-добрия и съвестен човек на света.  Подкрепях го и го обичах безусловно. Уви човека нямаше доблест да ми каже в прав текст, че не иска да е с мен и доста дълго се стараеше да ми го покаже..
Като цяло съм емоционален и чувствителен човек, което ми пречи доста във вземането на решения и в живота...
Като погледна детето, знам че не трябва да правя големи компромиси...та така, ще видим какво ще стане,
И все пак не отговори на много от въпросите, които ти бяхме задали  - за какво тогава я пусна тая тема?

# 91
  • София
  • Мнения: 24 839
Жената ни даде нужната информация и изложи проблема.
Не виждам защо трябва да си разказва майчиното мляко и да си описва чувствата в дълбочина?

Има дете и мисли за него, не изповядва малоумната мантра " Ако мама е щастлива, задължително и детето е щастливо".

И не тича като облъчена да реже клона си, само защото " милото" е решило да я изтръгне от всичко, което си е създала отново, за да я има на тепсия.
И за да няма на къде да мърда, ако се окаже, че нещата не са както си ги е представяла.

# 92
  • Мнения: 19 033
Е ти така ги виждаш нещата - аз виждам нещо съвсем различно. Никакъв клон не можеш да си отрежеш с една връзка, ако си оправна жена. Пък ако не си, все тая.

Абсурт - твоята мантра да не е "мама мъченица, но щастливо дете"? Защото да знаеш, че и такъв филм няма. Всяка нормална жена трябва да се грижи И за себе си, иначе кой ще се грижи за децата й?

# 93
  • Мнения: 14 987
Явно авторката харесва живота си. Съвзела се е след тежък развод, има хубава работа, планове. Те не включват разбиване на стереотипа заради някакъв мъж. Аз пък шапка и свалям. Взела си е поуките , знае си приоритетите.
Защо да рискува всичкото това , за да започва за пореден път отначало . Мъже бол. Ще се намери някой по - неултимативен. Детето е най-важно. Аз не бих се чувствала добре, ако трябва да подлагам детето си на подобно изпитание, а и бих била изключително уязвима да живея в чужд град, без приятели, в чужд дом и да се адаптирам заради мъж. Направо като авантюра го приемам. Или жертва. Ами ако няма същата позиция и заплата в другия град? Как ще тегли кредит. Или - първо действаме, после мислим. И четем после теми като на онази авторка , която беше преместила детето си , зарязала работата , че и кредит връщаше и родила още едно дете , а първото и беше подложено на физическо насилие.
Като не му харесва, не може да чака, не проявява разбиране - прав му път.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен авторката не иска да се мести при него и въобще не иска да живее с него. Харесва си и така - има си хубава работа, планове за нея и детето, които не включват този мъж, а той е само за ала бала. Хем има с кого като я присърби, хем е свободна жена в нейния град. Нормално обаче за 1.5г. на тоя мъж да му омръзне това и да иска да са заедно.

# 95
  • София
  • Мнения: 24 839
Е ти така ги виждаш нещата - аз виждам нещо съвсем различно. Никакъв клон не можеш да си отрежеш с една връзка, ако си оправна жена. Пък ако не си, все тая.

Абсурт - твоята мантра да не е "мама мъченица, но щастливо дете"? Защото да знаеш, че и такъв филм няма. Всяка нормална жена трябва да се грижи И за себе си, иначе кой ще се грижи за децата й?


Нали за това говорим- да се погрижи И за себе си, а не само за себе си.
Жената написа, че в този град има добра работа и възможност с малък кредит и готови пари да си купи жилище.
Детето също вече се е приспособило.

За теб, това ли е " оправна жена"- да зареже всичко и да го помъкне в чужд град, при чужди хора, без опция за оттегляне? newsm78

При положение, че мъжът е без ангажимент и със собствен имот, и много по- лесно и безопасно може да промени живота си, като иска да са заедно.

# 96
  • Мнения: 3 732
Той казва, че е чакал достатъчно. Факт е че през последните 8 месеца изживях нещо, което не го пожелавам на никой, което ме разтърси и повлия много на отношенията ни и въобще на мен като личност. Определено му е било трудно да е до мен в този период, но той остана и ме подкрепяше..изтърпя много покрай мен.
Сега нещата леко се нормализират и той започна отново да настоява да се преместим...
Била си слаба от случилото се, още не си си заздравила психиката и той използва момента.

Направи нещата както ти искаш, а не както той настоява.

Нейните причини да не се мести са свързани с детето. Много интересно ми е какви са неговите? За никаква непреодолима причина не се сещам. Струва ми се, че той шишакалкави защото смята, че е в позицията на по - силния. Не е, авторката си е достатъчно оправна и сама.

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 12:37 от Plava luda lutka

# 97
  • София
  • Мнения: 12 006
Той казва, че е чакал достатъчно. Факт е че през последните 8 месеца изживях нещо, което не го пожелавам на никой, което ме разтърси и повлия много на отношенията ни и въобще на мен като личност. Определено му е било трудно да е до мен в този период, но той остана и ме подкрепяше..изтърпя много покрай мен.
Сега нещата леко се нормализират и той започна отново да настоява да се преместим...
Била си слаба от случилото се, още не си си заздравила психиката и той използва момента.

Направи нещата както ти искаш, а не както той настоява.

Нейните причини да не се мести са свързани с детето. Много интересно ми е какви са неговите? За никаква непреодолима причина не се сещам. Струва ми се, че той шишакалкави защото смята, че е в позицията на по - силния. Не е, авторката си е достатъчно оправна и сама.
Като за начало, той има собствен имот, а тя не. Ако има и биснес там няма как да го пренесе в друг град. Може да опита да го започне от нулата, ама не е ясно каква е икономическата обстановка там и дали ще му се получи. Шиклакави тя - нищо не й пречи да си търси нейн апартамент и да го отдава под наем, докато в това време е при него. Имот не се купва от днес за утре. Разстоянието е близко и позволява да путъва за огледи. Иначе тя и 3г. може да не си хареса, това означава ли , че човека е длъжен да я чака?

# 98
  • Мнения: 17 416
Е, то почва да изглежда странно, кскво точно ни питаш. Не можел, не искал, останал до теб...
Не мога да си се представя, бидейки в позицията на сегашния ти партньор, и преминала през какво ли не, да тропна сега - ама достатъчно те чакам.
Леко дразнещо ми звучиш вече...

# 99
  • Мнения: 456
Щом веднъж си се опарила не рискувай. Имаш добра работа, установила си се в този град, не си сигурна дали ще намериш друга подобна или поне на това ниво. Не се знае този човек как ще постъпи с теб. Вече имащ отговорност за друго човешко същество така че не се впускай в авантюра с висок риск.

Прочее в самия си пост си отговаряш сама.

# 100
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Чуя ли за ултиматуми, ясна работа е. Някой иска да се наложи на всяка цена  без да го интересува другия как ще се чувства.  На мястото на авторката никъде не бих се местила. Той ако толкова я иска, да дойде при нея.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Според мен каквото и да реши да напражи жената не трябва да губи независимост. Новия мъж бил ли е женен преди, има ли деца? Ако няма може да иска, а жената готова ли е за такава стъпка. За жалост живота удря шамари и е важно една жена да бъде възможно най-независима, независимо какво е семейното й положение. Желая успех на жената, дано вземе разумно решение, при което не се налага да прави много жертви и компромиси.

# 102
  • Мнения: 1 406
А защо не си купите жилище в неговия град?

# 103
  • София
  • Мнения: 12 006
А защо не си купите жилище в неговия град?
Защото очевидно не го иска за сериозен партньор, а само за от време на време и да го държи по-надалеч от ежедневието си.

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 162
Всички пишете,да послуша разума си и да си остане самотна майка.Не казвате точно това,но реално погледнато това означава.Защо пък да не рискува ?!?! Ами ако човека не е толкова лош,колкото го изкарвате,без дори да го познавате,само заради това ,че напира да се съберат ? Ами ако наистина обича и нея и детето й и иска да им даде сигурност и спокоен живот ?! Значи я съветвате да си гледа сама детето цял живот,само защото взема хубави пари.........не го разбирам.Аз бих рискувала.Като видя,че нещата не вървят - ами света не е свършил ! Бих предпочела детето ми да расте с баща,от колкото с пари в собствен апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт