На път сме да се разделим..

  • 13 339
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 545
Всички пишете,да послуша разума си и да си остане самотна майка.Не казвате точно това,но реално погледнато това означава.Защо пък да не рискува ?!?! Ами ако човека не е толкова лош,колкото го изкарвате,без дори да го познавате,само заради това ,че напира да се съберат ? Ами ако наистина обича и нея и детето й и иска да им даде сигурност и спокоен живот ?! Значи я съветвате да си гледа сама детето цял живот,само защото взема хубави пари.........не го разбирам.Аз бих рискувала.Като видя,че нещата не вървят - ами света не е свършил ! Бих предпочела детето ми да расте с баща,от колкото с пари в собствен апартамент.

Ами защото много "ако" има в твоята теза, а в играта има едно дете и АКО нещо не е по розовия сценарий, нещата стават много гадни.
Да спомена и аз едно "ако" - ако мъж иска една жена, няма сила на света да го спре да й покаже и докаже това. Така че топката е в негото поле.

# 106
  • София
  • Мнения: 24 839
Всички пишете,да послуша разума си и да си остане самотна майка.Не казвате точно това,но реално погледнато това означава.Защо пък да не рискува ?!?! Ами ако човека не е толкова лош,колкото го изкарвате,без дори да го познавате,само заради това ,че напира да се съберат ? Ами ако наистина обича и нея и детето й и иска да им даде сигурност и спокоен живот ?! Значи я съветвате да си гледа сама детето цял живот,само защото взема хубави пари.........не го разбирам.Аз бих рискувала.Като видя,че нещата не вървят - ами света не е свършил ! Бих предпочела детето ми да расте с баща,от колкото с пари в собствен апартамент.

Ами, ако не е лош, но просто не си пасват?
И това не пасване проличи когато вече тя си е отрязала всички пътища назад?
С дете и без покрив, и без работа, и отново само с един куфар на улицата?

Ти, прочете ли внимателно постовете ѝ?
Или си на принципа "мъж искам, сега го искам"? newsm78

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 162
На принципа съм,че мъжа не е длъжен да прави каквото и да било и звучи много грозно като казвате " той е мъж,той трябва да рискува". Защо ??! И все ми се струва,че за цяла година с него,все ще е разбрала дали би си струвал риска или не.А никой от нас не знаe каква е цялата история,как давате акъл без да сте запознати ?! И като цяло,не виждам смисъл от такива теми."Обичам един мъж,който живее в друг град.Аз съм решила да не ходя при него,въпреки,че той ме обича и ме иска,но си търся допълнителни причини за да му откажа.Споделете няколко."
Точно така ги виждам нещата.

# 108
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво да ти кажа- като не обичаш такива теми, подминаваш........
Но, когато участваш, винаги можеш да научиш нещо полезно.

# 109
  • Мнения: 3 545
На принципа съм,че мъжа не е длъжен да прави каквото и да било и звучи много грозно като казвате " той е мъж,той трябва да рискува". Защо ??! И все ми се струва,че за цяла година с него,все ще е разбрала дали би си струвал риска или не.А никой от нас не знаe каква е цялата история,как давате акъл без да сте запознати ?! И като цяло,не виждам смисъл от такива теми."Обичам един мъж,който живее в друг град.Аз съм решила да не ходя при него,въпреки,че той ме обича и ме иска,но си търся допълнителни причини за да му откажа.Споделете няколко."
Точно така ги виждам нещата.

Защото Природата, Бог или Силата - както и да го наречеш -  е решила жената да има нужа от закрила, докато роди и отгледа децата, а мъжът се грижи за тях, не обратното.

# 110
  • Мнения: 456
Съгласен съм с лунната китка.
И добавям: А мъжът изкарва парите. И докато той го прави жената пере, чисти и готви, за да може той да релаксира и на следващия ден да ги закриля и да донесе храна. Ролите са разпределени от природата. Правете му сметка ако не можете да готвите.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 162
Ами именно де..........................варианта е да отидат те при него,защото той може би си има стабилна работа,заради която не иска да се мести И ЩЕ СЕ ГРИЖИ ЗА ТЯХ.
А вие казахте точно обратното.Той да отиде при нея,да си търси работа 2-3-4-5 месеца и да бъде издържан от нея....Невероятно.

# 112
  • Мнения: 3 545
Даммм, различни гледни точки имаме явно. На мен това никак не ми пречи, но може би един ден ще разбереш и моята, Нечупливо цвете. Ако не я разбереш ще значи, че си имала гооолям късмет. Smile

Александро, днес май имаш много свободно време? Чета ти и другите творения, дай нещо по-дълго по някоя тема, това с динята беше добро, за гащите - по-скоро не, ама аз съм си гнуслива и с огормно въображение.

# 113
  • Мнения: 25
Съжалявам, че не давам повече подробности..в крайна сметка се разделихме, сега ми е кофти, но знам че е за добро Simple Smile

# 114
  • Мнения: 3 545
Съжалявам, че не давам повече подробности..в крайна сметка се разделихме, сега ми е кофти, но знам че е за добро Simple Smile

Еххх, аз съм непоправим оптимист и ми се искаше Той да намери някакво друго решение.
Успех занапред ти желая!

# 115
  • Мнения: 15 619
Ако жените не се опитват да бъдат мъже, а мъжете жени, по-лесно ще  е. И по-приятно. На мъжа като не му дистига мъжество, го изисква от жената, че се и цупи, като не го получи. На жената, като не й стига женственост, го изисква от мъжа, че се и цупи, като не го получи. И всеки глупак се счита за по-удачен и умен от природата.
Това, към дискусията по-горе.

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 11:49 от luna

# 116
  • Мнения: 2 214
кой е казал,че непременно ще остане самотна майка
може би жената не е сигурна в този човек и това я спира
дори и мъже, пишещи в темата казаха,че ако обичат една жена, ще преобърнат света заради нея
а този мунчо иска тя да преобърне своя свят
защо
той трябва да се съобрази с нея, тя е длъжна да се съобразява само с детето си, мъжът е бонус , не е задължителен в картинката

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 079
Веднъж като си имал проблеми е нормално да се страхуваш, че ще останеш отново без дом, особено когато си на възраст вече и с дете. От теб се очаква да даваш, да зарежеш и малкото останали сигурни неща като работата си и да влагаш усилия, средства в семейство, където не е ясно дали няма да си само домакиня. Според мен авторката си беше взела решение още когато е пуснала темата и по-скоро е търсела подкрепа. Добре е, че жените започват да мислят преди да направят промени в живота си.

# 118
  • Мнения: 3 545
Явно "започват", но не всички, както вече се убедихме от темата с дамите, зарязващи всичко в името на Любовта.

# 119
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами именно де..........................варианта е да отидат те при него,защото той може би си има стабилна работа,заради която не иска да се мести И ЩЕ СЕ ГРИЖИ ЗА ТЯХ.
А вие казахте точно обратното.Той да отиде при нея,да си търси работа 2-3-4-5 месеца и да бъде издържан от нея....Невероятно.

Казах ти аз да четеш, ама не искаш и не искаш! Mr. Green
Той има собствено жилище, което може да даде под наем.
Заедно с парите от борсата, може да си осигури доход, докато си търси работа.
Мъжът може да започне всякаква работа- дори и чисто физическа, представи си, докато жената с нейната физика, че и с детето , и грижата за дома, няма как да го направи.

И ако не си допаднат, мъжът винаги може да се върне вкъщи, а не да остане с куфар дрехи и дете на улицата.

Общи условия

Активация на акаунт