Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 618
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 2 250
  • Мнения: 2 214
Ергените въобще не са балами и хич не пръскат пари по жени. Имат някакъв собствен комфорт, от който трудно се излиза. Затова и казах, че те стават само за удоволствие. Под удоволствие имах предвид секс. Много по-изискващи са и с по-големи претенции. То и затова са сами още де.

# 2 251
  • Мнения: 30 802
Аз от тая тема оставам с впечатление, че бракът е предимно хедонистично занимание, в което боготворите един друг, а неща като деца си идват с времето, по дифолт някак. Друго е важното - психодрамата, колко се фръцкаме, колко "интересни" личности сме (опитът показва, че повечето хора не са чак толкова интересни, но ако правиш секс с тях, дори тъпите им изказвания звучат като златни мисли). Съответно хората сключват брак по някаква класация за вървежност, в която по почти нацистки принципи предимство имат високите, руси и интелигентни, а другите са някакви смотльовци, взели втората цедка, втората категория и изобщо не са правилни по принципите на хедонистичния, "интересен" брак.

# 2 252
  • Мнения: 73
Ергените въобще не са балами и хич не пръскат пари по жени. Имат някакъв собствен комфорт, от който трудно се излиза. Затова и казах, че те стават само за удоволствие. Под удоволствие имах предвид секс. Много по-изискващи са и с по-големи претенции. То и затова са сами още де.
Клише. Но не се връзват нещата. Как ще си легнеш с някого просто за единия или поредния секс без интерес и после да кажеш "Затова и казах, че те стават само за удоволствие. Под удоволствие имах предвид секс."?
 "Много по-изискващи са и с по-големи претенции. То и затова са сами още де." Спрямо кого, женените ли?
Случайно ако си имала авантюра с "твой тип" ерген, грешната си ти. За него си била направена грешка.

 

# 2 253
  • Мнения: 15 619
С тия строго профилирани очаквания и категоризации, бая разочарования ще срещате.

# 2 254
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Невена, много си далеч от истината.
В БГ жената е повече от еманципирана и няма нищо задължително. На кого по ягодите му пука, на какво и как се гледа. 😂 Ти сериозно ли и от кога Бургас... изобщо черноморската ивица е дълбока провинция. За моя светоглед, именно твоята рамка е дълбока провинция, без да се засягаш.😉

В Бг жената е еманципирана доста отдавна, но за първите еманципирани поколения бракът и децата бяха ценност. Доста жени хем работеха, хем вършеха домакинска работа, гледаха деца и влагаха в семейния бюджет. Сега вече не е така. Жените са осигурени колкото мъжете и поради много ниската раждаемост в тях се влага доста. Често хората имат тройно повече апартаменти отколкото деца. Днешните жени не сме склонни да правим компромиси за да имаме семейство или връзка. Доста консуматорски сме настроени и искаме по-бляскав, лесен и лек живот. Системата е отворена и за чужди мъже. В България браковете с чужденци от западни държави са лесно приети.

Мъжете в България се раждат в по-голям брой, оцеляват благодарение на развитата медицина, емигрират в леко по-малък брой и за останалите там броят жени е ограничен. Статистика

Прави ми впечатление че българските мъже се женят за чужденки доста по-рядко от българските жени. Това допълнително намалява броят на потенциалните им партньорки. С очите си виждам огромно увеличение на връзките стара-млад и жена с дете-ерген. Обратното намалява. Преди 40-50 години майка ми и двете и колежки бяха се оженили за мъже с деца докато те самите бяха бездетни моми. Сега това е огромна рядкост.

# 2 255
  • София
  • Мнения: 24 839
все още много хора робуват на някакви странни предразсъдъци
..............
всъщност компромис правим ние, защото ергените са много трудни за моделиране, съвършени егоисти, установени навици и свикнали да живеят сами
такъв ми се падна сега, не съм го искала на всяка цена
но не ми е на живот и смърт на мен, аз повторно семейство не искам


А, да си дойдем на думата.
Ти, явно на нищо не си се научила в първия си брак, щом пак си тръгнала да моделираш поредния мъж.
Добре поне, че не искаш втори брак, че да си усложниш допълнително живота. Peace

# 2 256
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Камъчка, не беше ли ти, която роди от женен мъж?

# 2 257
  • Мнения: 19 027
все още много хора робуват на някакви странни предразсъдъци
дори и ергените, които не могат да очакват на 40 + ,   да вземат девойка на 25,  се държат сякаш правят компромис някакъв-  " вземайки жена с дете"
всъщност компромис правим ние, защото ергените са много трудни за моделиране, съвършени егоисти, установени навици и свикнали да живеят сами
такъв ми се падна сега, не съм го искала на всяка цена
но не ми е на живот и смърт на мен, аз повторно семейство не искам
нямам нищо против връзка с мъж с дете, стига да не дели своите деца и моето, иначе го предпочитам пред ергена, защото имаме еднакви приоритети
срамежлив и свит ерген съм имала и оттогава съм мерси за такива екземпляри, а пък тези егоистите за компания и удоволствия стават
за сериозна връзка идея нямам, защото сме в начален етап, но пак ви казвам, като вече претръпнала, ми е все тая дали ще остане, дали ще се разделим, аз семейство си имам, оттам нататък един мъж е бонус и приятно прекарване , нищо повече
сама се смях на ето това, но жената си е права:

https://www.vbox7.com/article:9520d6c45b


Как така ти се е паднал такъв? Нали не е от лотарията, а ти си си го избрала? Някакъв, който е само заради секса с теб, мога веднага да ти предскажа, че сериозна връзка няма да имаш с него. От това, което пишеш, сте на по над 40 г., не е да сте на 20, да се забиете и да има някаква вероятност нещо да излезе от хубавия секс.

Ако мислиш, че проблемът е в ергенлъка, потърси разведен мъж, няма нужда да се примиряваш с някакъв, който бил егоист и те използва за безплатен секс - да не е последният останал мъж в света? Казваш, че си имала и други връзки с такива, откакто си самотен родител, нещо бъркаш при подбора на мъже.

# 2 258
  • Мнения: 2 214
защо той трябва да е заради секса с мен
аз съм с него заради секса, просто е
като "жена с дете " мислите ли че имам време за сериозни връзки
и кой мъж би се съобразил с това,че от две работи се прибирам каталясала и искам да обърна внимание на детето си ,вместо да си гукам с него
с този съм, който ме устройва
дали съм си взела поуки или не, въобще не те топли теб Абсурт- защото аз не искам брак наистина, просто защото това не е за мен
искам единствено да съм удовлетворена и щастлива като жена, за да давам максимума на детето си
хитро
да- аз бях -онази , която роди от женен мъж
е и?
защо мислите,че след един брак 8 години и 3 годишна връзка с женен, тепърва се надявам и моля да срещна принца на коня
чак толкова тъпа не съм, не ме мислете

# 2 259
  • Мнения: X
камъчка, родила си от женен мъж? И си била женена 8 години за друг?
Това не е за даване на пример и за хвалба..

# 2 260
  • Мнения: 10 993
И аз мисля, че камъчка си е научила уроците. Сега си гледа детето и се забавлява, както трябва да прави  всяка нормална жена с дете. Не да търси принцове, нови бащи на детето си и прочие обречени на неуспех каузи.

# 2 261
  • Мнения: 73
И аз мисля, че камъчка си е научила уроците. Сега си гледа детето и се забавлява, "както трябва да прави  всяка нормална жена с дете. Не да търси принцове, нови бащи на детето си и прочие обречени на неуспех каузи."
Обиждащо и подбуждащо дискриминация към другите жени. Пък може от завист се стига до това мислене.

# 2 262
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
камъчка, а защо не поискаш по-висока издръжка от БНД вместо да се разчекваш на 2 работи и после на безплатния любовник? Мислех, че жените, които ходят с женени или по-стари ги издържат.

# 2 263
  • София
  • Мнения: 24 839
защо той трябва да е заради секса с мен
аз съм с него заради секса, просто е
като "жена с дете " мислите ли че имам време за сериозни връзки
и кой мъж би се съобразил с това,че от две работи се прибирам каталясала и искам да обърна внимание на детето си ,вместо да си гукам с него
с този съм, който ме устройва
дали съм си взела поуки или не, въобще не те топли теб Абсурт- защото аз не искам брак наистина, просто защото това не е за мен
искам единствено да съм удовлетворена и щастлива като жена, за да давам максимума на детето си
хитро
да- аз бях -онази , която роди от женен мъж
е и?
защо мислите,че след един брак 8 години и 3 годишна връзка с женен, тепърва се надявам и моля да срещна принца на коня
чак толкова тъпа не съм, не ме мислете

Ти си знаеш защо се газираш.
Аз реагирах единствено на мнението ти, че разведените с дете правели компромис като взимат ерген, защото било трудно да го моделират.
Казах ти, че ако след един брак зад гърба си, не си разбрала че не се моделира пълнолетен човек, то те чака втори неуспешен.
Толкова.

ПП. Би ли се опитала да използваш главни букви и препинателни знаци, че доста неугледно ти изглежда текста, меко казано.

# 2 264
  • Мнения: 5 248
Nevena, ти в кой свят живееш?
Самотните майки живели лесно, защото можели да ходят където си поискат. Искат по-висока издръжка и мислиш някой им я дава ли? Масово в Бг осигуровките са на минималната заплата и се отсъжда минималната издръжка.

Общи условия

Активация на акаунт