Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 710
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 30 802
Честно казано не разбирам фразата "в хармония с избора си". Изначално е логично щом е било избор и е съзнателно, да пасва на посоката на живота - никой не би избрал нещо точно наобратно на посоката си. Обаче понякога е добре човек да има една идейка дали хората не виждат нещо осъдително - понякога хората правят морална оценка и решават, че човекът е лош и ще се държат с него като задници. Та в моя случай ми е интересно какво мислят хората и дали да имам нещо общо с тях.

# 871
  • Мнения: 2 617
Моралната оценка миже и да не е негативна. И пак не разбрах, защо е нужна тя? Още повече, че този, който я дава, съмнявам се да е запознат добре с всичко. Изобщо, кому е нужна оценка от странични лица, които виждат, в най-добрия случай, само една част от ситуацията?

Ако мен ме вълнуват чуждо мнение и съвет, ще ги поискам  от хора, които уважавам и намирам дори за интелектуално предизвикателство. И, разбира се, смятам, че са информирани добре.

# 872
  • Мнения: 10 993
   Аз не се вълнувам от чуждия избор, нито пък искам мнението на странични хора за моя избор. Ако някой се интересува от моето мнение си го давам  и до там. Всеки живее живота си както може.

# 873
  • Мнения: 30 802
Нужна е дотолкова, че и аз да си съставя оценка за хората насреща и дали да бъдат в живота ми. В крайна сметка отсяването на познатите е непрекъснат процес и ако видя, че някой ми злобее на ситуацията, е ясен сигнал, че трябва да се оставят някъде в миналото. Примерно само.

На мен друго ми е интересно - темата за сметкаджийството на българския Ганьо, който "взима" жена и хубаво си прави сметката колко може да я изцеди - житейски, финансово, като работа и възлагане на задачи, салата и ракия, всякак. Не се учудвам, че ангажимента покрай детето му се струва като яко разваляне на рахата. Бе друго си е мома, дето още има ентусиазъм да е на пета около мъжа и да му гали егото и прави кефа.

# 874
  • Мнения: 19 082
Блякблинг,ами за конкретни ще говоря, не за някой. Бившия ми заряза 22 годишна. Той беше на 25 тогава а аз на 27 и  обяснението му беше любов от пръв поглед. Сегашния ми  ме наблюдавал 3 години и проучвал характера ми неумишлено. Твърди, че като постъпил в нашата фирма нещо го привлякло като магнит и решил да станем приятели първо тъй като бил патил от красиви жени. Две години сме заедно, той беше на 26, а аз на 30 като започнахме връзката. Попитах го скоро защо не се разделим и не си намери негова наборка без деца. Той каза - всичките са боклуци, едвам намерих теб, която напълно покриваш критерийте ми, и няма да те пусна, с бой те взех и ако стане така, че се хванеш с друг пак до бой ще се стигне.

Ами как ще намери втора като теб - прибрала го при нея, гледа го като дете, ама и секс и тройки му предлага, търпи го да изкарва малко пари и да лежи на дивана, докато за всичко тя мисли. Явно за теб доказателство за мъжественост е да се бият мъжете, като в селската кръчма, може да побийват и жена си... За други хора е важно мъжът да е отговорен към семейството, не да се бие. И грозна да беше, пак щеше да имаш тази порода кандидати.

# 875
  • Мнения: 12 473
Има и случаи, в които бащата не е абдикирал и си поддържа отношения с детето, както и споделя грижата за него с майката. И такива ли ще ги пропуснете, само защото е с дете? Wink)

# 876
  • Мнения: X
Аз лично ДА, простете искрения ми отговор, ако детето живее с майката

# 877
  • Мнения: 73
Аз като съм самотна майка трябва да търпя грозен мухъл без пари, не харесващ детето ми искащ да изхвърли кучето ми  и сигурно с малък пенис ли? Пълни глупости. Майките са много по взискателни от момите и много по-лесно разбираме кой си струва и кой не.
Едит - щото пък семейните майки можете да излизате вечер ...

Точно обратното. "Момите" имат доста повече избор, така че майките не трябва да са толкова взискателни, а да взимат каквото им се дава.
"За взимането, колкото им се дава" си е абсолютно, ясно и разбираемо. Всеки иска повече и повече но като няма от къде, колкото толкова. Мамите според техния вкус да си избират говедото.

# 878
  • Мнения: 2 617
Нужна е дотолкова, че и аз да си съставя оценка за хората насреща и дали да бъдат в живота ми. В крайна сметка отсяването на познатите е непрекъснат процес и ако видя, че някой ми злобее на ситуацията, е ясен сигнал, че трябва да се оставят някъде в миналото. Примерно само.

Т.е. в най-близкото ти обкръжение не трябва да има хора с негативна оценка на твоите решения.
А и, както писах, може погрешната му преценка да се основава на непълна информираност или различен житейски опит.
Понякога част от приятелството е да приемаме приятелите с техните избори, дори да са различни от нашите. Понякога също е хубаво да погледнем и чужда гледна точка не само като критерий за отричането й.

# 879
  • Мнения: 12 473
Скуба, доразочарова ме..))

# 880
  • Мнения: 30 802
Т.е. в най-близкото ти обкръжение не трябва да има хора с негативна оценка на твоите решения.

Да, в момента съм в такава фаза на живота си, че си гоня целите и не искам никаква критика. Не ми пука вече. Не искам негативност, някой да чофка и напомня, да дискутираме. Та ако има такива хора, проверявам и дистанцирам.

# 881
  • BG
  • Мнения: 892
А аз натирвам такива, които ми дават зор. Не съм флегма или някоя скатавка и затова пришпорването ми ме докарва до бяс. Айде, че на работа ме юркат-уви няма как, но и в личния живот на педал-вече мерси! Особено пък някой, който не се съобразява, че съм уморена и напира за срещи-ами то ако сега не може да изчака, представям си по натам  ooooh! ooooh! ooooh!

# 882
  • Мнения: X
А аз натирвам такива, които ми дават зор. Не съм флегма или някоя скатавка и затова пришпорването ми ме докарва до бяс. Айде, че на работа ме юркат-уви няма как, но и в личния живот на педал-вече мерси! Особено пък някой, който не се съобразява, че съм уморена и напира за срещи-ами то ако сега не може да изчака, представям си по натам  ooooh! ooooh! ooooh!

Че и секс ще почне да иска...

# 883
  • Мнения: 2 617
На който не му пука, дори не чува чужди коментари. Simple Smile

# 884
  • Мнения: X
Скуба, доразочарова ме..))

Защо???

Общи условия

Активация на акаунт