***МИТНИЦА*** – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 5

  • 51 296
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 817
Съпорта има телфон звъни им не ги жали, ако не получиш отговор обърни се към митницата съпорта не са техни служители те може само да ти помогна ако имаш проблем с въвеждането на някоя клетка на декларацията, но това няма как да го разрешат като въпрос .
И какъв ти е формата на номера ако не голяма тайна?

Точно там го проверих и дава, че е валиден (горе го има в линка ЕОРИ-то, реално е дата на издаване, и после букви, вместо ЕГН). А на съпорта се пробвах да им звъня 4-5 пъти, след няма и минута получавам: " В момента всички оператори са заети. Моля, опитайте по-късно. Довиждане." В понеделник пак ще пробвам да им звъня.

# 91
  • Мнения: 1 039
ЕОРИ на физическо лице ли е издадено или по булстат/ фирма?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 817
На физическо лице.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 282
На съпорта можете всички въпроси да изпратите по мейл, отговарят сравнително бързо.

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 17:46 от cristely

# 94
  • София
  • Мнения: 2 817
Изпратила съм. И чакам съответно. Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 039
Здравейте,
да Ви "зарадвам" от 7.01.19 влиза нова система в митници която е коренно различна от сегашната. Полетата и кодовете в митническата декларация са други, нови кодове в ТАРИК, има и нова наредба.
Ако ще освобождавате от митница гледайте да преди влизането на новата система, след това ще е хаус поне 1 месец. Има пусната новата тестова системата в която така и не получих код за да довърша регистрацията.

# 96
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Здравейте,
да Ви "зарадвам" от 7.01.19 влиза нова система в митници която е коренно различна от сегашната. Полетата и кодовете в митническата декларация са други, нови кодове в ТАРИК, има и нова наредба.
Ако ще освобождавате от митница гледайте да преди влизането на новата система, след това ще е хаус поне 1 месец. Има пусната новата тестова системата в която така и не получих код за да довърша регистрацията.

Може ли инфо за новата наредба Simple Smile и в митници ли е пуснато тестовата система? Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 97
  • Мнения: 5
Здравейте, от големия мерак да си поръчам телефон от Китай, се стигна и до това да се запозная с митницата.  Аз обаче съм в Русе, а пратката ми пише, че е в София. Мога ли да оперирам само от тук без да ходя до София, защото нямам такова време в момента? Или от нашата си митница да кореспондирам с тяхната без наемане на служители? (Съжалявам, ако въпросите ми са тъпи, никога досега не съм се занимавала с митница.)

# 98
  • Мнения: 2 117
В голяма беля се вкарах, като поръчах една стока на стойност 145 долара от Алиекспрес.
Пожелах да се представлявам сама пред митниците и това беше втората ми грешка.
Реших, че мога да отида на място в Митница Бургас и там да подам нужните документи и да си получа пратката...
Сега обаче разбирам, че трябва да имам електронен подпис и да подам онлайн митническа декларация! Това така ли е? На място мога да си извадя ЕОРИ номер само. Трябва да представя фактура на закупената стока - но не разбрах  от къде да я получа?...Имам копие на про-форма фактура, която обаче е с по-ниска обявена стойност и когато представя банковото извлечение ще се види разликата!
Ох, може ли някой да ми обясни по-подробно,че за пръв път се сблъсквам с такъв казус и ми е непонятно и мн. притеснено!

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Да, от около година насам има промени в митническата процедура по освобождаване на пратки.

Казано накратко – едва ли ще се справиш сама. Най-трудната част, доколкото знам, е попълването на митническата декларация.

Свържи се отново и кажи, че искаш БГ-Пощи да те представляват, срещу 12 лв. комисионна. Peace

# 100
  • Мнения: 2 117
Въпроса е, че пратката беше с DHL.Мога ли сега да се свържас БГ пощи и те да ме представляват?

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Щом е с DHL, още по-лесно. Peace Ще те представляват безплатно (но самите те, не БГ-Пощи). Свърже се с тях и им обясни казуса. Те ще те насочат.

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам от Алиекспрес направих поръчка за 21 лака за лична употреба на стойност 15,50$, приблизително 25 лева. Доставката на продукта е с Seller's Shipping Method. Да очаквам ли пратката да е спряна на митницата, заради големият брой лакове? Какво мислите?

# 103
  • Мнения: 2 373
Здравейте, искам да попитам от Алиекспрес направих поръчка за 21 лака за лична употреба на стойност 15,50$, приблизително 25 лева. Доставката на продукта е с Seller's Shipping Method. Да очаквам ли пратката да е спряна на митницата, заради големият брой лакове? Какво мислите?
Няма значение какво мислим ние. Важното е какво мисли митничаря, който ще е на смяна като дойде пакета. За такова количество има пълно право да го таксува като бизнес употреба и да платите и мита и ДДС. Друго неприятно има. От скоро лаковете почнаха да ги спират и връщат понеже имали забранени вещества за транспорт вътре. За в бъдеще поне ги разделяйте на 2-3 поръчки до различни имена на хора или до различни адреси (имената на получателите също да са различни). Толкова за личната употреба. Ще падне едно лакиране ... Simple Smile Simple Smile Дано китаеца да се сети да го пише лак за автомобил или друго дето има голяма площ за покриване. JoyJoyJoy

# 104
  • Мнения: 3
Благодаря Ви, когато ги поръчах изобщо не се сетих за тази възможност. Ще изчакам и ще вида какво ще стане с поръчката 🙂

Общи условия

Активация на акаунт