***МИТНИЦА*** – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 5

  • 51 439
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 383
Здравейте,
Във фейсбук-а една дама се е запънала да попълва декларацията за съгласие на пощите. Някой да има под ръка такава бланка да видим що за чудеса са там. Питали откъде е бил подателя на пратката. Получаетлят от къде ще знае. На повечето им офисите има са на един адрес, а складовете на друг даже в различни държави. Те имат информация за пакета. Пак ли прословутите идиотизми на БГ чиновниците да искат информация която само те имат?

# 106
  • Мнения: 5 272
Здравейте,
Във фейсбук-а една дама се е запънала да попълва декларацията за съгласие на пощите. Някой да има под ръка такава бланка да видим що за чудеса са там. Питали откъде е бил подателя на пратката. Получаетлят от къде ще знае. На повечето им офисите има са на един адрес, а складовете на друг даже в различни държави. Те имат информация за пакета. Пак ли прословутите идиотизми на БГ чиновниците да искат информация която само те имат?
https://www.bgpost.bg/upload/2739/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0 … 1%D0%B8%D0%B5.pdf

# 107
  • Мнения: 2 383
Здравейте,
Във фейсбук-а една дама се е запънала да попълва декларацията за съгласие на пощите. Някой да има под ръка такава бланка да видим що за чудеса са там. Питали откъде е бил подателя на пратката. Получаетлят от къде ще знае. На повечето им офисите има са на един адрес, а складовете на друг даже в различни държави. Те имат информация за пакета. Пак ли прословутите идиотизми на БГ чиновниците да искат информация която само те имат?
https://www.bgpost.bg/upload/2739/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0 … 1%D0%B8%D0%B5.pdf
Благодаря. Както предположих полето, което го искат вече го имат. Когато получателят няма уведомение не е на ясно от къде е пратен пакета и не може да попълни правилно полето от къде е пратката. Проследяващият номер е като в сайта, но адреса на подателя в 90% от случаите не съвпада и даже може да е от Сингапур вместо Китай. Та поредната простития на БГ чиновнците дето могат да си осмслят живота само с бумащина. Дано години на ред им слагат в ... не това дето го очакватат и да им остава гаден вкус.

# 108
  • Мнения: X
Ставате смешен. Дори и да имат "полето" този който ги упълномощава трябва да посочи причината. А ако дамата не я знае може да попита във фейсбук - най добрият източник на актуална и достоверна информация. Grinning
Скрит текст:
Защо не я изпратихте в бп за пояснения?

# 109
  • Мнения: 2 383
Ставате смешен. Дори и да имат "полето" този който ги упълномощава трябва да посочи причината. А ако дамата не я знае може да попита във фейсбук - най добрият източник на актуална и достоверна информация. Grinning
Скрит текст:
Защо не я изпратихте в бп за пояснения?
Да не се счупят дисковете щото ... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Скрит текст:

# 110
  • Мнения: X
Много смислен коментар. Благодаря за полезния отговор.

# 111
  • Мнения: 2 383
Много смислен коментар. Благодаря за полезния отговор.
Шегички ама нещо и в митниците почна да се чупи техниката. Да не се готвят бонуси по никое време. Само не разбрах какво има упълномощаването с полето държава ама нейсе нали съм проз и си сменям дисковете навреме ... Говорим за поле държава на произход на пратката, което няма нищо общо с упълномощаването на БГ пощи от лицето. Достатъчен е номера на пратката, снимка на поръчката и информация от банката/банкирането, а другото си стои в базата данни на пощите, а при направилия поръчката тази информация я няма. Поне до 2021 година няма да присъства в поръчката. Продавачът може да е на адрес в единият край на света, а пратката да потегли от другия. Но какво ли аз разбирам от БГ митницата.

# 112
  • Мнения: X
Господин нетман,
FYI
В документите придружаващи пратката е допустимо да няма държава произход. БП не са длъжни да провеждат процесуално следствени действия по установяването на произхода - тази привилегия по право се пада на вносителя в лицето на получател. С упълномощаването и данните в него БП не поема отговорност пред ам ако не дай Боже ам се усъмни в митническа измама а я прехвърля на получател. За съжаление балъците да поемат чужда отговорност доста са на привършване и БП не е от тях
Искам да ви помоля като един виден спец запознат с процедурите и възможностите на БП и ам да ми помогнете в установяването на страна произход на стоките разполагайки само етикираните пратки - точно толкова с колкото разполагат и БП. Аргументирано, като за пред ам. Снимките са в спойлера
Скрит текст:


Това че не разбирате нищо от митници стана ясно на всички

# 113
  • Мнения: 2 383
Господин нетман,
FYI
В документите придружаващи пратката е допустимо да няма държава произход. БП не са длъжни да провеждат процесуално следствени действия по установяването на произхода - тази привилегия по право се пада на вносителя в лицето на получател. С упълномощаването и данните в него БП не поема отговорност пред ам ако не дай Боже ам се усъмни в митническа измама а я прехвърля на получател. За съжаление балъците да поемат чужда отговорност доста са на привършване и БП не е от тях
Искам да ви помоля като един виден спец запознат с процедурите и възможностите на БП и ам да ми помогнете в установяването на страна произход на стоките разполагайки само етикираните пратки - точно толкова с колкото разполагат и БП. Аргументирано, като за пред ам. Снимките са в спойлера
Скрит текст:


Това че не разбирате нищо от митници стана ясно на всички
Относно декларацията кой какво разбира от митници ми е все тая. Многото разбирачи от митниците ги товарят всеки 2-3 месеца и директно в затвора.
Да задам едно тъпо въпросче. Преди получателя да препише от предната страна на бланката информацията на задната от къде се появява тя на предната страна на уведомлението. Прилагам едно уведомление където е попълнена страната на произход. Пише си имате пощенска пратка от Китай. Сигурно господ ги попълва тези неща свише, а нито митничарите нито пощенските служители са на ясно Wink ай станахме за мезе ...
Скрит текст:

# 114
  • Мнения: X
На приложената снимка никъде не виждам да е упоменат произхода на съдържанието.

Правилно сте забелязали. Пише пощенска пратка от Китай. Неправилно е да предполагате страната произход на съдържимото в пратката. Това може да са две коренно различни неща както сам отбелязахте в предишно ваше мнение. Затова БП държи лично да опишете съдържанието и произхода за да може коректно да ви представлява пред ам

Ако все още държите да ви отговоря как се е появила думата Китай в уведомлението, мога да направя предположение че са взели под внимание последните два знака от номера на пакета.

# 115
  • Мнения: 419
Здравейте , мисля да поръчам едни машини от  Али Експрес, в момента сме в дискусии с няколко продавача и всички те доставят до пристанище Бургас ..Някой освобождава ли е от  пристанище метода същия ли е , ще сме като Юридическо лице.Моля ако го е правил да ме насочи .

# 116
  • Мнения: 8
Имам въпрос. Книги задържат ли се на митницата? Миналта година поръчах учебник от Корея на стойност близо 100 лева, тежащ килограм и половина и ми пристигна в пощата без абсолютно никакъв проблем и такси. Въпреки, че прочетох че пратки над пловин килограм обикновено се задържат, да не говорим и за цената. Въпроса ми е дали съм изкарала някакъв невероятен късмет или наистина книгите не се задържат? Сега смятам да поръчам други книги от Корея, но този път ме е страх. На така наречения сайт ТАРИК не успях да се ориентирам какво пише за този вид пратки от Южна Корея - http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/measures.jsp?Lan … =&measEndDat= . Ако някой все пак може да ми отговори ще съм много благодарна!

# 117
  • Мнения: 1 039
В момента митницата е с нова система която не работи изобщо декларациите нямат общо със старите или си намерете фирма за освобождаването от митници или изчакайте поне месец докато оправят поне малко нещата.

# 118
  • Мнения: 44
Здравейте!
Как ще се освободи от митница пратка  изпратена от посредник на Таобао,Тмоол,1688 декларирана за $90 и доставка $50

# 119
  • Мнения: 27
Здравейте, моята пратка от iherb стои и чака освобождаване от митница -Сливен вече 20 дена,как мислите нормално ли е това?Когато се обадя в пощенския клон, за да попитам, какво става единствения отговор който получавам е,че си сменят софтуера и не зависи от тях?!Колко време според вас още е възможно това да продължава, и какво мога да направя?Това време надхвърля в пъти времето за транзит!Да не говорим за това, че пратката ми е под 30лв., и от друга страна това са добавки- лекарства които хората поръчват заради някакъв проблем!Не знам това според мен на нищо не прилича!

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 15:00 от mmmariannna

Общи условия

Активация на акаунт