***МИТНИЦА*** – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 5

  • 51 560
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 040
Нищо не може да направиш навсякъде са заринати и вече не минава стария номер на обработка както не се подаваха никакви данни в митницата, а пощите прибираха едни пари.

# 121
  • Мнения: 44
Преди да пазарувате от Китайски сайтове проверете по долу какво изисква митницата за да освободи пратка
това го получих лично и го споделям със вас
И така за освобождаването на пратки на митница получавате

уведомително писмо(Декларация- съгласие отпечатана на гърба на уведомителното писмо)  и писмо покана за митническото оформяне на горепосочената пратка да ви представляват на митница ,,Български пощи" ЕАД да освободи вашата пратка е необходимо да представите попълнена Декларация-Съгласие.

Писмо покана за митническото оформяне на горепосочената пратка
документите може да изпратите с пощенска пратка,по факс или имейл
представете следните документи:

-Документ,съдържащ описание,стойност и условия на доставка на получаваните стоки
-Поръчка от сайта или фактура съпоставими с номера за проследяване на пратката.
-Извлечение за плащане от банкова карта и разпечатка от Pay Pal

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 23:25 от поставчиказия

# 122
  • Мнения: X
А не мога ли да си попълня сам декларацията? Питам само

# 123
  • Мнения: 44
може разбира се но ще ви трябва време https://www.bgpost.bg/bg/messages/1077

# 124
  • Мнения: 44
Mr. Smith горепосочената Декларация- съгласие попълвате когато искате БП да ви представлява пред митница за да освободи вашата пратка, митническата декларация е друго нещо.

# 125
  • Мнения: 1 040
Някой пробва ли да освободи сам през новата система с митническа декларация?

# 126
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз само се пробвах да вляза, каза ми, че нямам достъп и сигурно трябва да се ходи на място, за да ми разрешат такъв. Но не съм опитвала да попълвам реално - не знам как изглежда.

# 127
  • Мнения: X
Искането за достъп се подава през портала и се одобрява за около секунда Grinning

# 128
  • Мнения: 1 040
Да трябва изяло нова регистрация да се направи данните не са прехвърлени.

# 129
  • Мнения: 954
Искам да поръчам дрехи от един английски сайт. Знаете ли дали към днешна дата за стоките от Англия дължа мито? 

# 130
  • София
  • Мнения: 2 817
Искам да поръчам дрехи от един английски сайт. Знаете ли дали към днешна дата за стоките от Англия дължа мито? 
Не.

# 131
  • Мнения: X
Да трябва изяло нова регистрация да се направи данните не са прехвърлени.
Трябва само да си регистрирате отново КЕП и да подадете искане за достъп до мисв. Не е нужно да се прави нова регистрация

# 132
  • Мнения: 44
Някой ще даде ли линк към сайт на митницата има само тестващ https://testep.customs.bg/eportal/

# 133
  • Мнения: 44
Ragga не предложих на БП да ме представлява за освобождаване на пощенска пратка да видим за колко време ще стане

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 20:58 от поставчиказия

# 134

Общи условия

Активация на акаунт