Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 4

  • 49 592
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 622
Ivee, силно се надявам да е лекарска грешка!
На наши познати им бяха казали, че детето им е с Даун, но те решиха въпреки това да го оставят. Роди се напълно здраво и прекрасно момченце!

Момичета, сутринта преди трансфер изследвате ли прогестерон?
Д-р Владимиров ми каза, че няма нужда, но аз съм решила да го изследвам. Питането ми е: тъй като трябва в 6 ч. сутринта да си сложа 4 глобули Утрогестан (назначен ми е 2х4 вагинално) и ако в 8 ч. дам кръв, резултатът реален ли ще е?
Мислех първо да дам кръв и после глобулите, но имам и иглотерапия преди трансфера и няма да успея с времето.
Хубаво е да се изследва,тъй като влияе на имплантацията.Ако утрогестанът се пие,тогава се отразява на кръвните изследвания.Но ако се поставя вагинално/както и го изписват докторите/,не оказва влияние на резултата.Ако при трансфер е под нормата,обикновено се предписват прогестеронови инжекции.
Д-р Владимиров няма практика да назначава изследване на прогестерон в деня на трансфера,а би трябвало.

# 691
  • Мнения: 469
Момичета, защо се назначава вагинално Утрогестана в точно определен час? Моя например е 2х4 сутрин в 7 и вечер в 7, но да си призная не успявам на го нацеля часа всеки път.

# 692
  • Мнения: 1 039
Важно е да е точно на 12 часа не повече от 12 часа ,може да го сложите на 11 час.
Причината е усвояването му от организма и действието на дозата.

# 693
  • Мнения: 170
А с утрогестана лежите ли после половин час? Аз от събота го започвам, но в 7:10-7:15 излизам за работа и се чудя дали ще е проблем. На предния опит ми бяха казали 30 Мин лежане след поставянето. В четвъртък ми е трансфера ❤

# 694
  • София
  • Мнения: 622
А с утрогестана лежите ли после половин час? Аз от събота го започвам, но в 7:10-7:15 излизам за работа и се чудя дали ще е проблем. На предния опит ми бяха казали 30 Мин лежане след поставянето. В четвъртък ми е трансфера ❤
Аз лежа най-малко 30 минути сутрин,а вечер и повече време.

# 695
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Когато имам време лежа,когато бързам и 10 минути са ми достатъчни.Случвало ми се е да изтече малко 4-5 часа след поставянето му,но никога веднага след като стана независимо колко лежа...

# 696
  • Мнения: 469
Аз никога не съм лежала... Даже не са ми и казвали че трябвя 🙄🙄🙄

# 697
  • Мнения: 43
Ivee, надявам се да не е късно, но чак сега се включвам с мнение. Аз също не бих разчитала на Майчиндомските специалисти за фетална морфология. Едно такова "светило " в 24-та седмица видя "изоставане " на плода,  хидроцефалия и още не знам какво си.Искаше да ме приемат в болницата за допълнителни изследвания. Избягах с 200 от там - отидох при д-р Сигридов и се оказа, че няма нищо такова.  Наистина се надявам всичко да е наред!

# 698
  • Мнения: 49
Здравейте момичета.Благодаря за съветите,но при мен плода загиваше и спря сръдечната дейност,имаше аномалии на плода,ясно се виждаше на жалост..направих абразио засега всичко е на ред с мен..чакам резултати от генетичното изледване нс плода и при др.Владимиров на консултация.

# 699
  • Мнения: 170
Здравейте момичета.Благодаря за съветите,но при мен плода загиваше и спря сръдечната дейност,имаше аномалии на плода,ясно се виждаше на жалост..направих абразио засега всичко е на ред с мен..чакам резултати от генетичното изледване нс плода и при др.Владимиров на консултация.

Ivee, вярвай и мечтай. Най-доброто предстои, трудно е чакането, трудни са загубите, всичко е трудно, но това е нашия път, който трябва да извървим. Пожелавам тия всичко най-хубаво и по-бързо да се стигне до мечтаното детенце!

# 700
  • Мнения: 170
На мен, момичета, ми излезнаха резултатите за тромбофилия и всичко е окей. Поне така разбирам аз изследванията. Поне знам, че това не е причина за предишната загуба. Дано този път всичко потръгне.

# 701
  • Мнения: 49
Благодаря Антоанета..Дай боже и при теб всичко да е на ред..Успех!

# 702
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Иве,прегръщам те и ти пожелавам скоро да гушнеш своето бебе.
Тони ,успех и на теб със ЗЕТ-а.
Аз утре съм на преглед и този път ще трябва да има трансфер.ММ настоява за смяна на клиниката,ако и сега не стане...Аз обаче не виждам при тънка лигавица на която нищо не ѝ действа като хората как ще стане в друга клиника като всички работят по един и същ начин...

# 703
  • Мнения: 170
Иве,прегръщам те и ти пожелавам скоро да гушнеш своето бебе.
Тони ,успех и на теб със ЗЕТ-а.
Аз утре съм на преглед и този път ще трябва да има трансфер.ММ настоява за смяна на клиниката,ако и сега не стане...Аз обаче не виждам при тънка лигавица на която нищо не ѝ действа като хората как ще стане в друга клиника като всички работят по един и същ начин...

Сега ще стане, Та няма какво да го мислите за друга клиника!!! Аааа, Айде да изгрява това слънце и при вас . Всички тука да се хвалим с коремчета. Точка. Казах.

# 704
  • Мнения: 49
Момичета при мен са готови резултатите от генетичното изследване на плодот има Синдром на Търнър..

Общи условия

Активация на акаунт