Парфюмни размисли и страсти - 218

  • 87 850
  • 733
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 026
Имам усещането ,че ще ни изненада приятно .Моят любимец е Fleur de Portofino и от тогава чакам да се появи нещо ново и пристрастяващо на марката.А по отношение на нотите  в парфюма-не са ми водещи,защото понякога една минимална съставчица в повече или по-малко обръща цялостното впечатление от аромата на 180 градуса.Тази черна череша и печените зърна тонка много добре ми звучат...

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 19:07 от macadamia

# 541
  • София
  • Мнения: 1 983
zdravkova -  Fendi Life Essence само от ebay или някой базар. Прекрасен парфюм, но за жалост спрян по неясна причина.

Новия парфюм на Форд Lost Cherry звучи много обещаващ и вълнуващ. Най-вероятно ще е доста секси, плътен и търсен с тези нотки. Заглавието му е отново провокативно - оказва се, че израза "Да изгубиш черешата си" е начин една жена да съобщи завоалирано, че е изгубила девствеността си Smile Форд отново се бъзика с аудиторията.

# 542
  • Мнения: 2 843
Така и не си купих нито един парфюм на Том Форд. Повечето ми идват прекалено натрапчиви, някои - на границата с кича. Други ми харесват в цялост - особено Jasmine Rouge, някои от Neroli Portofino - но не дотолкова, че да ги купя на тази цена.

Обаче пък поръчах Néroli Amara на Van Cleef & Arpels, който искам да имам, откакто излезе. Много обичам цялата Collection Extraordinaire.

# 543
  • Мнения: 5 346


Хареса ми новият Бос https://www.fragrantica.com/perfume/Hugo-Boss/Boss-The-Scent-Pri … or-Her-50875.html, започва много гурмански и многообщаващо, с какао, шоколад и ванилия -и ароматен ром, но  накрая....нищо обсебено. Ще го тествам по-обстойно и обилно и тогава ще разкажа повече. Бутилката и сока са много мои, та ще му дам шанс и много искам да се харесаме.
Аз много харесах The Scent , тази версия също ми изглежда обещаваща. Ще се радвам да споделиш още впечатления. Доколкото разбрах е EDP?

# 544
  • Мнения: 655
Момичета, може ли мнение за Noir Pour Femme Tom Ford? Изпадна ми като оферта, но го подминах, защото просто не го познавам.
За мен е адски добър. Плътен, тежък, сладък и омаен. Доста секси и отличителен. Винаги получава комплименти и се съчетава невероятно с мъжкия.
Един от парфюмите, който ще подържам години наред и мога да нося много дни последователно, без да ми дотегне или да ми стане прост и досаден.

Най-любимият ми парфюм , страшно секси , не може да останеш незабелязана с него.

Вече е мой! Yum
Страшно много ви благодаря за мненията!
Взех го насляпо, но никак не съжалявам. Може би, по-натам ще кажа повече как го усещам, засега е само пръснат на китка и няма да съм обективна.
Притеснявах се да няма общо с Noir de Noir, който хииич не ми хареса, но, слава богу, даже и роднини не са.

Ох, този Том Форд... като чета как не ви впечатлява, а аз съм почти влюбена в него. Дори не толкова в самите аромати, а в начина им на представяне, рекламата... Нахален, арогантен, кичозен... какъвто ще да е, е различен и никога скучен. Поне за мен де. Simple Smile


Днес получих и солидна отливка от https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/The-Ruthless-Co … rothea-46484.html
Харесах си го преди година и само това е, което успях да си позволя.Laughing Така и не мога да разбера високите цени на Penhaligon's, ама нейсе.


Бледолилава, за мен ЕДП на Muse е по-добрият избор, особено предвид хладните сезони. ЕДТ ми е някаква разредена версия, иначе големи разлики не открих.

# 545
  • Мнения: 31 382
 ЕДП на Muse и за мен е по-добрият парфюм.

Аз съм от големите фенове на Том Форд и ме впечатлява често с много неща. Heart Eyes
Черешови парфюми познавам много и повечето не харесвам, този ми е интересен, но не очаквам нещо различно и супер интересно.

Пробвах новото Картие, доста силен е при мен. Цветен и ми замириса в началото на хубав люляк. Ще го пробвам пак, но на първо четене ми харесва. Така е супер като нищо не очакваш и си приятно изненадан.

# 546
  • Франция
  • Мнения: 898

Аз споделям с ваниломаните, че Силван Делакурт излезе с нова La Collection Vanille, като в момента сета с пробички е намален на 4 евро и може да се поръча тук Прочетох много хубави отзиви за колекцията, чиято основна тема този път е мадагаскарската ванилия и си поръчах комплекта, но още не е пристигнал. Ще споделя повече, като го разуча. Някой пробвал ли го е вече и ще сподели ли впечатленията си?
 

Аз ги пробвах и даже имам снимка с мадам Делакурт Heart Малко ми се сливат впечатленията за отделните аромати, но като цяло са много изпипани, фини, елегантни ухания, което е нетипично за ванилови парфюми. Имай предвид обаче, че поне няколко са модерни интерпретации на Шалимар - с контраста на цитрус и ванилия - а ти доколкото помня не го харесваш. Лично на мен ми се открои Virgile, в който вместо на цитруси, ванилията е противопоставена на ароматни подправки.
Ще ми бъде много интересно да прочета впечатленията ти Simple Smile

# 547
  • София
  • Мнения: 13 667
И за мен ЕДП на Музата е по-добрият вариант.

Черешата на ТФ я чакам с нетърпение. Обичам череши и вишни, а ТФ е сред любимците ми до степен на лудост. Дори с привидния кич и нахалност на ароматите. Simple Smile

Картието и аз го пробвах. Много ми хареса, но люляците са сред любимите ми цветя и винаги ме очароват. Обмислям покупка.

Последните дни издирвам едно Chloe, което надуших на една дама, но не запомних името на парфюма. Чета разни пирамиди и никой не ми звучи така. Усетих много цветя, бели цветя и пудра. Май ще трябва пак да я питам за името, защото буквално бях опиянена.

Днес бях с L'Eau Couture. Много нежен и приятен. Интересна комбинация е от свежест и сладост. На днешните по-ниски градуси беше много интересен в монотонната си единност. Бадемовата горчивина се преплита нежно с портокаловия цвят, а ванилията придава мекота и сладост, все едно е добавено прясно мляко.

# 548
  • Стара Загора
  • Мнения: 839
Това Клое познаваш ли https://www.fragrantica.com/perfume/Chlo-/L-Eau-de-Chloe-14000.html?
За мен то е пудра и цитруси. Бели цветя и аз не усещам, но ми е най-пудрения от Клое-тата.
От новоизлезлите аромати много харесах The Only One Dolce&Gabbana, ванилията е освежена с виолетки, които са доста отчетливи в началото.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 23:49 от galeta

# 549
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Йоан Владимир, благодаря, точно това и очаквам - дружелюбна ванилия, направена по малко по-друг и сдържан начин. Понякога се налага човек да мине през много ароматни изстъпления, докато разбере, че предпочита по-простички неща. Ще видим. При всички положения ще споделя.

Fever Ray, аз залагам на този https://www.fragrantica.com/perfume/Chlo-/Chloe-Narcisse-344.html. Силно белоцветен, много ретро, и много капризен аромат. Това, че на нечия кожа е стоял добре по принцип е изключение. Определено се иска химия за него, задължително проба.

Много обичам водата на клое, която е предложила galeta, но аз там усещам звънлива зелена роза и цитруси, никакви бели цветя няма в него. Докато нарциса на Клое е основно белоцветен. Ще се радвам да споделиш кой е, ако го откриеш.

# 550
  • Мнения: 2 843
Някой случайно да е купил нещо от La Collection на Boucheron?

Много ме терзае тази колекция. Като вляза в Дъглас, подминавам другите парфюми и се втурвам или към Collection Extraordinaire на Van Cleef (но вече имам 2 парфюма от тях), или към тези Boucheron-и. Четох мнения в темата: и Deetron, и Денси казват - доколкото помня - че не си струват тези пари - хубави са, но не са нещо изключително. Както и да го мисля, наистина цената им е прекалена. Обаче мира не ми дават. И ги харесвам почти всичките. С удоволствие бих се сдобила с Ириса и Ванилията.

# 551
  • София
  • Мнения: 1 983
Аглая Епанчина - преди всичко, честит нов Néroli Amara на Van Cleef & Arpels! Фантастичен парфюм! Много изпипано нероли, бих казал съвършенния универсален парфюм!  Поне за моя вкус, тук има невероятно хармоничен и изключително фин микс на натурална, искряща цитрусова свежест и сочност, чистота и лятно, леко зелено усещане. Шокиращо е, че има и бял мускус, и нероли, но парфюмера е успял да избегне по магичен начин, аромата да не завие към сапунест, а по-скоро дава усещане за лекота и трепяща дълго време чистота. За мен, Néroli Amara е еталон за качествено и полирано до съвършенство нероли, както и за натурално звучащ, чист аромат.

Колкото до лукс линията на Бушерон - помня, че доста голяма част от нея ми хареса - май Ириса и Туберозата не ми допаднаха само - мисля, че твърде тежки и ретро ми дойдоха. Но пък някои от другите, за мен са истински бижута, като Ванилята, Амбъра и Ууда. Неролито също е великолепно. Силна е тази линия и всеки един от парфюмите в нея си заслужават самостоятелно тестване на кожа, за да се придобие реална представа. Поне според мен, тези парфюми са много висок клас.  Конкретните композиции вече са въпрос на лични предпочитания.

# 552
  • Мнения: 31 382
Някой случайно да е купил нещо от La Collection на Boucheron?

Много ме терзае тази колекция. Като вляза в Дъглас, подминавам другите парфюми и се втурвам или към Collection Extraordinaire на Van Cleef (но вече имам 2 парфюма от тях), или към тези Boucheron-и. Четох мнения в темата: и Deetron, и Денси казват - доколкото помня - че не си струват тези пари - хубави са, но не са нещо изключително. Както и да го мисля, наистина цената им е прекалена. Обаче мира не ми дават. И ги харесвам почти всичките. С удоволствие бих се сдобила с Ириса и Ванилията.
С Ванилията побързай, защото я спират. И аз я харесвам, такива пари обаче няма да дам.

# 553
  • София
  • Мнения: 13 667
В понеделник направо ще ида да питам дамата и после ще правя проба и ще пиша.
От Бушероните ние имаме 2. Oud de Carthage ползваме съвместно с моя мъж. Бях писала за него по-рано. Ако го напишеш, ще изскочи мнението ми, че в момента пътуваме и ми е трудно да пиша.
Ambre D'Alexandrie пък го купихме "партия" с големите дъщери. И за него май писах. Не помня. Скъпи са, но количествата са огромни и си заслужават. Приятни са за носене и аз лично, като ценител на марката, ги харесвам.
Мога да пиша повече за тяхв понеделник. Тъкмо ще ги извадя да ги разнося, че лятото не ги намирах за подходящи, но вече ми е есенно и сигурно ще изпъкнат.

# 554
  • София
  • Мнения: 4 353
И аз харесвам Нероли от Исфахан на бушеронските екслузиви. Обмислях покупка, но се разколебах. Самото нероли се появява за много малко, меко и цветисто е, без горчивина. Жалко, че не се задържа, защото е красиво. Джинджифилът е много присъствен обаче. Подправките са загатнати и добре вплетени в композицията.
Въпреки името и обещанието за ориенталски аромат, изпълнението е изтънчено в европейска стилистика. Трайността е добра, не е много шлейфов.  

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 12:19 от Harpalike

Общи условия

Активация на акаунт