Петокласници - 2018/2019- Тема 1

  • 69 303
  • 776
  •   1
Отговори
# 540
  • София-Младост
  • Мнения: 23 386
Силно се надявам на някой да му дойде акъл в главата и този предмет(спорт) да е разтоварващ, а не натоварващ.
Много по-полезно е да ги научат как да тичат правилно, как да дишат, къде да са им ръцете...дори малко йога упражнения да правят за правилна стойка ще са сто пъти по-полезни.

# 541
  • София
  • Мнения: 8 307
Дано, Ала-Бала, и 8класниците са пропищяли.

# 542
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Физическото не се калкулира в дипомата. Но ако знаете какви са нормативите в 8 клас и почти навсякъде се следят много стриктно, това сега ще ви се стори песен.

А, с Desem сме писали успоредно.

# 543
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Току що погледнах този сборник - има отговори!
Правилно, аз се обърках, че също са само на тестове отговорите.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 2 345
И в класа на дъщеря ми работят по същите помагала, които е показала Морена. Друго не съм купувала. Мисля, че й стига засега.
Същата драма е и с ФВС, оплаках се и аз вече Simple Smile Хубавото е, че щерката не си го слага на сърце и последната й реплика по адрес на учителката беше: "Тя може да иска и кълбо във въздуха да й направя, за да ми пише 6, ама нямам намерение да се пребивам за едната шестица!". В началото на годината не беше така, обаче. Мисля, че стигна до този "философски поглед" на нещата чак като й обясних, че ако я изпитваха на ски, йога или стрелба, нормативите щеше да ги е покрила. А "спорт" не включва само тичане и скачане...

# 545
  • Мнения: 7 163
През ученическите години на големи и малки вкъщи нямаме късмет с настолните лампи-все нещо им се чупи. Бихте ли споделили какви лампи ползват децата ви?

# 546
  • София
  • Мнения: 8 307
Фран, нашите са от Икеа. Не ги виждам на страницата - два конуса свързани с чупещо се рамо, LED , вътре са с батерия, която се зарежда като я свържеш към кабела. Решили сме да им сложим LED лента над бюрата, но е свързано с ремонт и го отлагаме (за да няма висящи жици)

# 547
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Влитам бясно! Дребната седна да пише домашни за утре, че е на тренировки почти целия предиобед, и се натъква на упражнение по БЕ: "Напишете кратък текст, с който да се опишете в интернет". Забраних й да го пише! Казах й да си избере други две упражнения, вместо това и ако учителката й се скара, че е без домашно, да каже, че не съм позволила. Откъде-накъде ще ги "учат" по БЕ как да се представят в интернет пространството?! Това се прави първо в часовете по ИТ. Там трябва да им разяснят какви данни могат и какви не могат да съобщават в интернет. Отделно - къде по-точно в интернет се иска да се опишат? В сайт за запознанства ли? На кого в интернет въобще му е притрябвало да знае каквото и да било за 10-11 годишни деца?! Като искат авторите на учебника по БЕ да поставят задание за писмено самоописание, да бяха се позамислили малко и да бяха дали конкретни насоки, а не да се правят на много модерни! Вдигнаха ми кръвното! Ама само на мен ли ми се струва ненормална таз ситуация?

# 548
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Dive, какво говориш? Това е..., даже не знам какви думи да използвам. Да не казвам, че може и да не е съвсем законно. Ужас!

# 549
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Лу, никак даже не се шегувам: издателство "БГ учебник", страница 139, упр.8.
Аз се чудя как да удържам спорадичните опити на щерката да си прави facebook профил (щото: "всички имат"), а те за домашно да им дават да се представят в интернет пространството и то не конкретно къде (форум, блог, соц. мрежа), ами просто така - в интернет... С мъжа ми сме софтуерни специалисти и смея да кажа, че имаме прилична "интернет култура", която се опитваме да предадем и на дъщеря ни. Смятам, че на тази възраст децата не са още достатъчно зрели да осъзнават рисковете от изнасянето на твърде лична информация в интернет и да се насърчават да го правят никак не ми се нрави. Може да ви се струва, че преигравам, но само като си представя какви ненормалници дебнат в мрежата за снимки и данни на децата ни, и косъма ми настръхва!

# 550
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
... Смятам, че на тази възраст децата не са още достатъчно зрели да осъзнават рисковете от изнасянето на твърде лична информация в интернет и да се насърчават да го правят никак не ми се нрави. Може да ви се струва, че преигравам, но само като си представя какви ненормалници дебнат в мрежата за снимки и данни на децата ни, и косъма ми настръхва!
Ако ще да е преиграване и аз съм в групата. Преди време веднъж говорихме с Гушкан за ФБ и  повече не е ставало дума.  А ненормалниците не са само в мрежата за съжаление...  #Cussing out

# 551
  • София
  • Мнения: 17 596
Лу, никак даже не се шегувам: издателство "БГ учебник", страница 139, упр.8.
Аз се чудя как да удържам спорадичните опити на щерката да си прави facebook профил (щото: "всички имат"), а те за домашно да им дават да се представят в интернет пространството и то не конкретно къде (форум, блог, соц. мрежа), ами просто така - в интернет... С мъжа ми сме софтуерни специалисти и смея да кажа, че имаме прилична "интернет култура", която се опитваме да предадем и на дъщеря ни. Смятам, че на тази възраст децата не са още достатъчно зрели да осъзнават рисковете от изнасянето на твърде лична информация в интернет и да се насърчават да го правят никак не ми се нрави. Може да ви се струва, че преигравам, но само като си представя какви ненормалници дебнат в мрежата за снимки и данни на децата ни, и косъма ми настръхва!


Не ми се струва, че преиграваш, дори обратното...
Само дето аз не бих забранила да направи домашното, напротив - бих го насърчила... да се опише... като нещо - не като себе си! - а като някакъв аватар, примерно, аз съм стенобойна машина с 18 пипала и способност да минавам под земята и през стени, живея на Сириус 5 и се придвижвам, с помощта на алибитопласчер, като разпределям тялото си до 25тото измерение вкл. и после се събирам в избрана от мен точка... нещо такова.
С идеята а) да свикне с мисълта, че всяко самоопределение в интернет е с голяма вероятност фалшиво и б) че самият той може и трябва да съблюдава тази тенденция.
Но като цяло съм абсолютно съгласна с теб.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Подкрепям ви напълно за ФБ, а идеята на Кати е много креативна.
В този дух, аз пък съм бясна на предмета Информационни технологии. Учебникът е написан като за студенти, не за петокласници. Детето нищо не разбира от високопарните фрази и се налага всичко да обяснявам.
А в училище вместо да работят с компютъра, госпожата им диктува план на урока с основните неща, които трябва да знаят, явно в опит да прескочи тъпия учебник. Така предметът, който трябваше да е сред най-интересните, сега е гаден.

# 553
  • София
  • Мнения: 2 768
И аз се включвам по повод представянето в интернет пространството, за да споделя една добра идея, която бе реализирана преди 1-2 години в училището на голямата ми дъщеря. Бяха поканили родител на дете, изглежда е бил специалист в киберсигурността (или поне е поназнайваш). Той е бил млад, увлекателно и интересно е разказал на децата какви опасности крие нет пространството, какти преюпръки има към децата и май е споделил конкретен опит. Дъщеря ми бе много въодушевена след този час и когато се върна в къщи реши да направи малка книжка с препоръки и да я разпростанява безплатно сред по-малките ученици (за съжаление не реализирахме идеята).

# 554
  • София
  • Мнения: 1 635
За безопасен Интернет споделям този сайт с няколко истории - комикси.
http://www.thewebsters.ch/en/
Има ги във вариант за разпечатване, както и на различни езици, но БГ не е сред тях.
Има и български материали, но на мен тези специално ми допадат повече.

По математика е същия сборник.
По БЕЛ
http://anubis.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0% … %D0%B0%D1%81-1237
https://hermesbooks.com/pravila-zadachi-i-testove-po-b-lgarski-e … as-kalojanov.html и
http://bulvest.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D … B%D0%B0%D1%81-792

По физическо - не е покрил нормативите, но не само, а е от най- зле представилите се и има няколко петици по този повод. За мен това е справедливо, а и за него предмета е разтоварващ.
По някои от другите "разтоварващи" предмети, явно ще е натоварено.

Общи условия

Активация на акаунт