Петокласници - 2018/2019- Тема 1

  • 69 138
  • 776
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 17 592

Цели 2!? Аз освен 'бомба" друго не се сетих...  Crazy

ПП
Всички искат да я научат тази мистериозна сила каква е... ако изобщо някой я открие.



глей 'ся!

всички знаем, че слънчевата система се представя с модел.
и какво държи планетите да не изпопадат на бюрото на учителя?
разбира се - модела!
в кръстословицата  не го членуваме, значи търсената дума е МОДЕЛ.
докога ще ви уча! Wink
TrollfaceTrollfaceTrollface


Таман щях да заложа на "ГОВНО", ама твоето предположение е далеч по-креативно..

Иначе тетрадката е тази:


страницата е 22 (пада се лявата), въпросът е "5"... какво точно е Просвета/АзБуки - Просвета или Просвета с Опашка, не знам
Ей я страницата - от сайта им, снимали са си я сами - за гордост.


# 661
  • София
  • Мнения: 17 592

Виктоалия, ето този

Сборник ми харесва. Но е малко по-теоретичен, може би. Сборникът, препоръчан от Ско също харесвам. Както и тези:








# 662
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пускам го и тук, за да не остане някой неразбрал коя е специалната сила.


отворих електронния учебник на Просвета-Азбуки и вече имам отговора. TrollfaceTrollfaceTrollface честно не знам да се смея ли или да плача.


Скрит текст:
Скрит текст:
конец!!
мамка му - думата е КОНЕЦ!
тук са - отворете този с планетите в горен десен ъгъл

# 663
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Конец?!? Шегуваш се...от кога конецът е сила някаква...дали ако нямаше гравитация конецът щеше да ги задържи и кой по дяволите е опънал конеца във Вселената. Това е ...нямам думи наистина.

# 664
  • София
  • Мнения: 17 592

Хахахаха, и като се скъса конеца, планетите се разбягват... Най-сетне разбрах защо Вселената се разширява! Късат й се КОНЦИТЕ!  rotfImbo

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 10:40 от katiABV

# 665
  • София
  • Мнения: 5 190
Тази нощ се събудих и под влияние на "модел" на Добри реших да се пошегувам и да дам предложенията "коноп" и "конец". Но реших, че колкото и да ми е забавно да си представям някакъв учител с модел от тел, коноп и планети върху бюрото си,  не съм на себе си в 03 ч.
Но ето, тези хора, 6-7 на брой,  са взели пари за обърканите си мисли. Ами те са едновременно за лудница и за затвор!  А колко ли голяма е комисията,  одобрила това...

# 666
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
На мен все още ми е интересен "верния" отговор, или този заложен в кърстословицата...
katiABV
какво казва преподавателката на Врячо?
Защото до тук се сещам само за Бранислав Нушич Simple Smile

# 667
# 668
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Думи нямам просто...
А аз съм се заоплаквала от историческите обърквации...
Между другото, като прочетох за конеца и аз веднага се сетих за Бранислав Нушич!

# 669
  • Мнения: 3 070
"След като ни даде тези разяснения, той взе пръчката и застана встрани като звероукротител, готов да чукне по главата всекиго от нас, който сгреши. И започна под негово ръководство едно въртене, едно тичане — бог да ти е на помощ. Върти се Живко около себе си, върти се бедният Сретен около себе си и около Живко, въртя се и аз около себе си и около Сретен и двамата заедно тичаме около Живко. Още преди да направим както трябва първия кръг, и на тримата ни се зави свят и се сгромолясахме на земята."

Е, те така е и положението у МОН! Triumph

# 670
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Как конец, бе? Тия ум имат ли? Въпросът е риторичен, понеже отговорът всички го знаем. Ох, как ми липсва емотикона от старата версия на мамата с човечето, дето се пляска по челото. Вече даже не ми е и смешно.

# 671
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
кате, let the force be with you! TrollfaceTrollfaceTrollface



ще ми е интересно как са реагирали твоите физици, астрофизици и проч. учени, като им изясниш, че основната движеща сила във вселената е конеца. TrollfaceTrollfaceTrollface

# 672
  • Мнения: 4 133
ще ми е интересно как са реагирали твоите физици, астрофизици и проч. учени, като им изясниш, че основната движеща сила във вселената е конеца. TrollfaceTrollfaceTrollface
доста се посмях последните две страници Laughing
макар че трябва да е трагично

# 673
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
доста се посмях последните две страници Laughing
макар че трябва да е трагично

и аз така

# 674
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Благодаря ви за предложените помагала, момичета  bouquet

А за движещата сила "КОНЕЦ", направо останах без думи  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт