Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 7

  • 50 838
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Пухче, как си?
Джиджи стискам палци всичко да е наред!

Аз също съм на мнение, че стреса ни играе много лоша шега. Дори постоянното мислене кое, как, защо около стимулациите е пак стрес. Отделно ако си на отговорна работа. И аз преди бях като МТЗ, но колкото и да си харесвах работата, стреса си е стрес. На нея отдавам и ЕМ киста, нещо като бонус. Сега работа за себе си и съм много по-спокойна.

# 676
  • Мнения: 2 673
Джиджи, стискам ти силно палци! Hug
Хубаво е да си направиш Tranquility от Генома, за всички аномалии,
обаче е доста скъп пълният пакет, около 2 хиляди лева.

# 677
  • Мнения: 1 680
Джиджи, всичко ще е наред! Със сигурност това пак ще се окажат напразни притеснения!
Благодаря на всички за пожеланията! Честно да ви кажа, при мен стресът преди + тест, направо бледнее в сравнение с този след това. Ето от вчера например съм в паника защо вече не усещам никакви опъвания и бодежи , нали уж матката расте и е нормално да ги има. Като човек без работа в момента,  все такива глупости мисля. Обаче пък гаденето вече е непоносимо и целодневно. Умирам от глад, а направо ме е страх да хапна или пийна нещо, че после лошо.

# 678
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Гаденето е от ЧХГ, нормално за този етап. Опъвания в матката и контракции ще чувстваш по-натам. В началото на бременността са по-скоро бодежи в яйчниците от хормоните. Това при теб е нормално да е преминало!

# 679
  • Мнения: 2 673
Пухче, и според мен след + тест притеснението е много по-голямо.
Стискам ти силно палци всичко да е наред! Hug

# 680
  • София
  • Мнения: 1 146
Благодаря ви момичета,
имам час за вторник, да дам кръв и после 7 дни,
дълго чакане Rolling Eyes
Хубав и слънчев ден!

# 681
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Джиджи, в коя седмица си? Стискам ти силно палци! Бъди спокойна и хапвай шоколад за енедорфини!

# 682
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, насочиха ме към тази тема и пиша с молба за информация и мъничко подкрепа.
С две думи съм на 40, с LH - 14.14, FSH-27.730, Estradiol - 32.15, AMH-0,175, Prolactin - 866.
Шансът ми с мои яйцеклетки е под  1%  и ме насочиха към ДЯ или осиновяване. Помня единствено, че ми казаха да го обсъдим с партньора ми и ако решим да се запишем в листата на чакащите.
Моля ви за малко информация, какво следва, колко се чака, ориентировъчно за средствата. Имам ли някакви дори и малки шансове.
Много благодаря и успех пожелавам на всички.

# 683
  • София
  • Мнения: 23 162
desigirl , висок ти е пролактина.
той би могъл да попречи, не ти ли предложиха поне да го смъкнете и да се види дали няма да се промени нещо и в другите хормони.
а вече избора си е твой дали да ползваш дя или да опитваш със собствени.

# 684
  • Мнения: 49
бамбарадамбара, не. Изобщо не ми препоръчаха никаква стимулация и опити да извадят моя яйцеклетка, дори докторката ми каза, че като лекар не би го правила, няма смисъл при тези показатели и че годините са ми много и напразно ще си давам парите месеци наред и накрая я извадят яйцеклетка, я не, да не говорим и колко ще е качествена.

# 685
  • Мнения: 1 680
desigirl, само вие ще решите как да продължите.
Относно ДЯ- почти всяка клиника в БГ и в чужбина  има донорска програма и навсякъде условията  (чакане, цена) са различни. Трябва да си избереш няколко клиники и да се свържеш с координаторите им за ДП, които да ти обяснят по-подробно.

# 686
  • София
  • Мнения: 23 162
ами освен да отидеш и при друг лекар, може пък да погледне по-оптимистично на нещата  Rolling Eyes
само като пример, д-р шефкетова в токуда или д-р станулов в правителствена болница май беше.
за тях се сещам че са лесно достъпни и биха се заели с по-възрастни пациентки.

# 687
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Годините не са ти фактор според мен. Аз съм на 45, но ЛХ и ФСХ са ми със стойност 6. За жалост и това не е гаранция. При мен вадят яйца, правим чудесни ембриони и пак не става. Зависи за какво се бориш - ако е за първо дете, аз бих отишла директно на ДП. Ако имаш дете и не ти е на всяка цена е друга бира!

# 688
  • София
  • Мнения: 1 146
mtz в 14 г.с. почти, хапвам - отвори ми се втория стомах,
ама после ще го мисля Yum

# 689
  • Мнения: 49
mtz, първо дете...нямам проблем с ДП, още всичко ми е прясно и ми дойде като шок, не съм очаквала, подозирах, че може да има някакъв проблем, но не и така категорично.
Ще се запиша определено в листата с чакащите.

Общи условия

Активация на акаунт