На палатка в България

  • 24 253
  • 298
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 110
Плаж Липите е в резерват и няма легален достъп с кола... Има 15-20 мин вървене. Стига се с кола, но е незаконно и има глоби Wink

# 151
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
А някой с информация за Вромос https://www.google.bg/maps/search/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B6+%D0%B … 14z/data=!3m1!4b1
Попаднах на информация че в горичката над него е възможно да се бивакува. Ако някой знае повече моля да пише. Или дали има къмпинг там.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Panayotu, минахме от там в края на май, когато беше спокойно. Сега чета по групите, че е почти невъзможно да намериш местенце на разпънеш и малка палатка поради пренаселение. Къмпинг няма, а е неорганизиран бивак.

# 153
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Panayotu, минахме от там в края на май, когато беше спокойно. Сега чета по групите, че е почти невъзможно да намериш местенце на разпънеш и малка палатка поради пренаселение. Къмпинг няма, а е неорганизиран бивак.
[/quote
Благодаря. Ние планираме няколко дни в края на август, ако разбира се нещо не се обърка, и още се оглеждам накъде да поемем.Вероятно ще минем да видим как е положението преди да поемем на юг. Въпроса е по скоро има ли там проверки и гонят ли и слагат ли глоби. Досега все сме се настанявали в къмпинг, но тази година след отговорите от няколко къмпинга че не приемат палатки, съм в издирване къде.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Едва ли гонят, съдейки по броя кемпери и палатки, а и по групите не пишат за проблеми в района.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 917
Едва ли гонят, съдейки по броя кемпери и палатки, а и по групите не пишат за проблеми в района.

През май месец няма кой да те изгони, но през август...

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Аз сега споделям какво пише по групите. За август не знам.

# 157
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
На мен пак ми се завъртяха бръмбари, та по тоя повод да питам.Някой ползва ли соларен панел за ток по време на къмпинг? И ако има опит , искам да знам какви параметри да гледам , за да може да захранва душ, и разни други дребни консуматори като осветление, лаптопи, и евентуално скара или котлон.
ММ вдигна ръце и каза ако и това взема да си поръчвам камион за багажа Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 2 917
...ММ вдигна ръце и каза ако и това взема да си поръчвам камион за багажа Simple Smile

Споделям. Мисля си, че и другата страна на въпроса няма да ти хареса, освен ако тя е без значение Joy Joy Joy . Всички изброени неща, без електрониката, се движат на газ в такива моменти. Що се отнася до тока за електрониката и осветлението, обикновено се ползва голям тягов акумулатор от 100 и нагоре амперчаса, който търпи дълбоко разреждане, в комплект със 100-150 вата панел и контролер, на обща цена около 1000 лева за компонентите. Само акумулатора е около 500 лева и тежи около 40 килограма.

# 159
  • Мнения: 6 860
Аз ползвам соларен панел. Той обаче върши работа за зареждане на разни батерии за електронни джаджи. За скари, котлони забрави.

# 160
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Мхммм, споделям. Миналата година на морето в изцяло слънчеви дни ставаше само за зареждане на външни батерии за телефоните. Не е наш и параметри не знам, но собственикът му обикновено си купува хубави джаджи.

# 161
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
...ММ вдигна ръце и каза ако и това взема да си поръчвам камион за багажа Simple Smile

Споделям. Мисля си, че и другата страна на въпроса няма да ти хареса, освен ако тя е без значение Joy Joy Joy . Всички изброени неща, без електрониката, се движат на газ в такива моменти. Що се отнася до тока за електрониката и осветлението, обикновено се ползва голям тягов акумулатор от 100 и нагоре амперчаса, който търпи дълбоко разреждане, в комплект със 100-150 вата панел и контролер, на обща цена около 1000 лева за компонентите. Само акумулатора е около 500 лева и тежи около 40 килограма.
Горе долу по същата причина се отказах от генератор- обемен , тежи и нонстоп трябва да се притичва за гориво. Ползвахме преди няколко години такъв на палатка в планината, но обслужването му си е занимание. Освен това и доста трудно се палеше, понякога и мъжете имаха проблем с него. А уж модерен чисто нов. Затова се бях замислила за соларна система, за местата където няма достъп до електричество. Че и газовите бутилки не тежат малко и заемат също доста място.

# 162
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Използваме за зареждане на телефони и лаптопи, понеже си нося и работата навсякъде, и осветлението. Панелът през деня го местим ,където има слънце или над караваната, според мястото. Другите джаджи - акумулатор и инвертори не ни заемат чак толкова място.Вече трета година го ползваме и ни е по удобен от генератора, който използвахме преди. Генераторът освен всичко е и шумен и трябва да му търсим място, така че да не пречи на нас и на останалите около нас.
 За параметри трябва да питам ММ, той си комплектова нещата от тук от там.

# 163
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Използваме за зареждане на телефони и лаптопи, понеже си нося и работата навсякъде, и осветлението. Панелът през деня го местим ,където има слънце или над караваната, според мястото. Другите джаджи - акумулатор и инвертори не ни заемат чак толкова място.Вече трета година го ползваме и ни е по удобен от генератора, който използвахме преди. Генераторът освен всичко е и шумен и трябва да му търсим място, така че да не пречи на нас и на останалите около нас.
 За параметри трябва да питам ММ, той си комплектова нещата от тук от там.
Благодаря . Точно затова и на мен ми трябва, телефоните и лаптопа задължително трябва да са с мен , за да мога да мръдна някъде. Колкото и да се сърдят мъжете, работата не може да чака. Ще съм благодарна ако споделиш какво е необходимо задължително. Ние и без това мъкнем с нас по един резервен акумулатор откак ММ срина на автомобила пускайки музика, в нищото в планината, та си беше драма. Малкия пък все търси къде да си зарежда таблета.  Simple Smile Изобщо мрънкат на мен , но на тях тока за играчките им е по необходим SmileySmileySmiley

# 164
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Някой ползва ли соларен панел за ток по време на къмпинг? И ако има опит , искам да знам какви параметри да гледам , за да може да захранва душ, и разни други дребни консуматори като осветление, лаптопи, и евентуално скара или котлон.

ММ не ти е казал , че за половината изброени за захранване е нужен не камион , а ТИР.Бойлер , скара или котлон са от порядъка на 1,5 - 2,5 кв. което изисква панел минимум 10 кв.м. и още инвертори , тягови акумулатори , и т.н. и т.н. и със сигурност е няколкостотон килограма Simple SmileSimple SmileSimple Smile . Не случано се използва газ и тежината на газовите бутилки е нищожна сравнима с къв да е фотоволтаик със същата мощност . Не случайно ти казаха че фотоволтаици стават само  за зареждане на телефони и лаптопи, а ако е съчетан с правилен акумулатор може и малко от осветлението. Simple SmileДа се постигне пълноценно автономно  електрозахранване е мисия невъзможна и затова или се примиряваме с компромиси или си избираме място с осигурено мрежово захранване Simple SmileИ тритонетката и ТЕСЛАта са електрически ама има малко разлика Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт