Декемврийското хлапе хукна вече на море!

  • 13 474
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 987
здравейте.
Ели ,  raika, френската градина е всеки ден . като нормална градина , само че е до обяд. полудневна. аз исках да я запиша на нея още от 3-годинки , ама тогава работех и нямаше кой да ходи да я взима наобяд. учителките са французойки ( пенсионерки) , които от доста време живечт тук и знаят и бьлгарски. за два дена вече е научила една песен , стихче и 10-тина думи. учат 30 мин. после 30мин. играят и така от 9 до 12. имат и закуска в 10 часа. 15 деца са в групата. абе много е доволна мойта " французойка" . а иньче , да подготвям я за франция.  Mr. Green мама като не можа да отиде поне тя да ме отсрами.

Ели, това филмче за Dora the Explorer , яна го гледа от 3 години по френската (TF1) . много го харесва. даже и аз понякога го гледам с нея. направено е като игра и сьщевременно учат децата на разни нови неща.
аз затова искам сега смайли да ми запише и тези филмчета за айнщайн , защото мисля че и те ще са и доста интересни. а и на марто надявам се.
тук днес направо се изля небето. мартин се уплаши днес за пьрви пьт от грьмотевиците и бягаше като луд да се спасява при мене.  Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 2 493
Valent, за да ви има и вас на страничката трябва да изпратиш на Смайли (като се върне от морето) данни за растежа, снимки на 0, 3, 6, 9, 12, 15 месеца по мейла. А Ако искаш и в секцията дето е за майките - съответно й пращаш твоя снимка + инфо за себе си каквото решиш.

Ели - трябва на фотошопа да направя плакат за концерт на група и аз си избрах РХЧП.

viki1, по принцип по пазарите там където продават мед продават и други пчелни продукти (клей, восък и т.н.) Дори при нас на Графа има... Така че на Кирков ще има 100%, защото там на много места продават мед.

# 62
  • Мнения: 224
Добро утро!

Тази сутрин се замислих за Смайли и Дара, как може да им се падне такова лошо време? Дано поне има други развлечения за малката.

Марио тази нощ ми правеше номерца, събуди се и плачи и няма утеха братче  ooooh!.
Забелязала съм, че когато е пълнолунието ми  се буди. Вие имате ли такива наблюдения?

Не мога да не ви се похваля    Mr. Green
Купихме си климатик Fujitsu, докато изберем бях луднала  #Crazy.
Вчера го поливахме с червено вино и Марио си пиина 2 чаши /преобличах го през половин час/.

Лек ден на всички!!!!   Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 166
Добро утро и от мен!  Heart Eyes
Я да видим кой ме е изпреварил днес! newsm53 Дани, Дани! Защо не сте спинкали спокойно и сте станали толкова рано! Weary Да ти кажа моята Дилка принципно много се влияе от пълнолу"д"ието, обаче снощи ме изненада приятно. Дори заспа до мен, без да я люлям /нещо, с което вече се бях простила като мисъл/. От пълнолунието се влияят и възрастните хора /включая и аз/, а какво да говорим за децата с тяхната нестабилна психика и нервна система.  33uu Абе ние сме част от тая природа, в крайна сметка, и няма как да ни се разминават такива неща! no Примерно да сте чували за хора, на които им въздейства вятърът? Има страшно много, само дето повечето от тях се чудят: абе защо не ми е добре, защо ми се вия свят, защо ме боли глава, защо ми е нервно и не забелязват, че вън дърветата се извиват до земята.  Thinking
Честито ти за климатика! newsm18 Завиждам ти благородно! Wink И аз мисля по въпроса, обаче май първо ще отиида на една почивка и после ще спестявам за климатик. newsm78
А мъника наистина ли изпи две чаши вино?! smile3503 Моята много обича бяло вино и бира. Вчера поиска да седне до един чичко, който си пииваше биричка и така жадно го гледа милата. Обаче не й дадох, защото тя не знае да спре! smile3513

# 64
  • Мнения: 224
Поправка:
заля се с две чаши вино, защото много му се пиеше  Joy

# 65
  • Мнения: 166
Аз ти разбрах шегичката! Laughing Това червено вино обаче не знам как ще го переш! newsm78 Дано обичате червения цвят! Misc Ghost

# 66
  • Мнения: 381
Честит климатик Дани_И!И ние ще си купуваме ама не можем да си изберем още. CrazyОх най-накрая си резервирахме места за почивката ни.Ще ходим на Китен за 7 дни.Тръгваме на 24 юни.Нямам търпение Grinning

# 67
  • Мнения: 951
Честит климатик на Дани!Да ви духа хладничко през горещите летни дни.
Аз бях на зъбар,вече съм в отбора на бабите с керамики.. Confused.И като взе да ми пада кръвното/не съм яла цял ден/Направо в кабинета легнах,за да не припадна.Сипаха ми малко количка,за да не се пребия някъде по пътя с колата Mr. Green И пак не мога да ям поне 2 часа след "поставянето на чуждо тяло в устата" ми.Айде,оплаках се.
Ангелче,пожелавам ви хубаво и слънчево време...ехеее,то до 24 времето би трябвало да се оправи.

# 68
  • Мнения: 4 195
Честит климатик на Дани!Да ви духа хладничко през горещите летни дни.
Аз бях на зъбар,вече съм в отбора на бабите с керамики.. Confused.
хехех Ванилийка нема да се опюлакваш - аз имам металокерамика и мост от 5 години..хахаха
ей Смайли дали си е намерила закрит басейн newsm78 newsm78
Дани честит климатик.............какво ли се пожелава за климатик newsm78ми да ви духа hahaha hahahaкачествено Joy Joy

# 69
  • Мнения: 951
какво ли се пожелава за климатик newsm78ми да ви духа hahaha hahahaкачествено Joy Joy
newsm62

# 70
  • Мнения: 987
добро утро на всички    kaffeetrmker_2
днес ще имаме гости - всичките 4-ри лели на яна с децата.    хубаво , че апартамента е голям.... ще си правим палачинково и гофретно парти    newsm64

Дани, честит ви климатик . присьединявам се кьм пожеланията на viki1  Joy . и ние се чудим дали да сложим още един в детската стая , ама за сега изчакваме.

Петя, искам и аз на моретооооооо   grinning039  в китен яна( на 2год.беше тогава) ни зарови фотоапарата в пяська и не можахме да си направим нито една снимка.  Naughty  вьв фотото извадиха една шепа пясум-както казваше яна, и беше блокирала оптиката.  та трябваше да се уредим и с нов апарат.

мартин снощи каза две нови думи - ПАТЕ и БЬНИЯ ( баня) . напоследьк е станал голям чистник . само иска да ходим в банята да се кьпем. още малко да се постопли и му надувам басейна на терасата и там да се плицика цял ден.   bath1

# 71
  • Мнения: 5 790
Добро утро!
Аз днес съм пак на работа, но пък от четвъртък съм отпуска две седмици. За съжаление на моя любим мъж му било рано да ходи на море и не се бил настроил, така че ще прекарам почивните си дни вкъщи вероятно. Освен ако не успея нещо в последния момент да измисля, че така ми се ще да топна Д-то в морето...

Вчера купихме на Виктория четка за зъби, въпреки че не вярвах, че въобще ще даде да й измия зъбите. Като се има предвид, че не дава да й пипна устата. Ама... взе си детето четката, отиде в банята, застана на средата, тикна си четката в устата и започна да търка. Голям смях! После не можем да й я вземем. Обясняваме с баща й, че зъбите се мият сутрин и вечер по 3 минути, а не целодневно, ама не... иска си четката. Показа на баба си и дядо си как се мият зъби, после ми даде и аз да й ги измия. Много беше весело.
И да ви питам в тази връзка - рано ли е още за паста за зъби или мога да купя някаква детска?

Честит климатик на Дани! Добро пожелание е да духа добре!  Laughing

Хайде целувки от мен и да обиколите градинките и да си поиграете и за нас!

# 72
  • Мнения: 1 568
Ами здравейте и от нас най-накрая!
Благодаря, че сте се притеснявали за нас, но е било излишно! Времето в Ахтопол беше прекрасно, поне до вчера /затова и се прибрахме по-раноза съжаление/, но искам да ви уверя, че си изкарахме перфектна почивка.
Дарата се държа много добре. Здрава е, игрива и весела, хапва в повечето случаи без проблем, слуша повечко май, но и ние много й угаждахме де  Wink Много й хареса на плажа с басейна, кофите и лопатите. До водата сама не искаше да ходи, а само с баща й. И по-добре, защото водата все пак беше студена. В Ахтопол има много детски площадки - всичките много чисти, прясно боядисани. Даже една циганка дойде да се кара на децата, че са разхвърляли пясък извън пясъчника, а тя била мела преди малко  Joy Е, пак й се наложи да измете hahaha Тревата беше окосена, садяха цветя, нямаше комари и не видях нито едно кучешко лайно /с извинение/ пък и там се разхождаха бездомни кучета  Thinking Явно домашните любимци са по-големи замърсители от бездомните кучета.
Аз съм много черна, поглъщах слънчеви лъчи в много големи дози. Използвах всеки момент докато Дара спи, за да се излегна на кърпата с книгата. Отдадох се на Майкъл Корлеоне и Джони Фонтейн и времето минаваше неусетно. Румен беше поел по-голямата част от задълженията около Дара и аз наистина успях да си почина.
Имам си татуировка  Crazy Временна е все пак, с къна. Направих си я в Приморско. Мен адски ме кефи, на Румен обаче не му хареса. Кой ли го слуша обаче  Joy Ще ви я покажа заедно с другите снимки веднага щом бгфотото проработи.
Вечер се разхождахме из околността. Бяхме до Приморско и Китен. В Китен много ми хареса. Някой тук беше казал, че ще ходи ... май Петя беше... Задължително да отидете в "При шопите" - едната кръчма е на главната, а другата малко в страни, но да знаеш, че много хубаво готвят. И до Синеморец бяхме - там хотелите са пълни до горе с германци, не е за простосмъртни  Wink
Няма да ви казвам, че беше много спокойно и тихо, без туристи и излишна навалица. Всичко живо обаче се подготвя за сезона - строят, боядисват, чистят, проветряват дюшеци и одеала. Не е лесно  Wink

Какво стана с идеята за мамешки купон? Хайде! Трябва да си покажа тена и татуто  Joy

# 73
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте и от нас, много сте изписали.
 Най-напред да ви се оплача ние сме болни от някаква вирусна херпангина, сливиците и гърлотона детенцето са целите в херпеси. От снощи има температура и кашля като магаре, сутринта я заведох при личната а тя ни каза че целия град е пламнал от този вирус. изписа ни набързо някакъв антибиотик и ни прати поживо поздраво. Аз обаче не и го купих веднага, първо се прибрах в къщи и се поразрових в интернет да разбера за какво става дума и навсякъде пишеше че много грешно при такава херпангина да се изписва антибиотик, а трябва да се използват само локални обезболяващи и дезинфектиращи средства. Одведох я веднага след това на друг доктор, на когото имам доверие и той потвърди че не трябва и е погрешно да се лекува с антибиотици. Та вече решението ми да сменя личната дакторка на Вики е окончателно, още в понеделник ще задействам нещата. #2gunfire
Райка честито ти учениче, дано с малката в яслата всичко да е наред и детенцето да свикне бързо там.
Алекс1 ние имаме паста за зъби ама още не сме я използвали. Все си мисля че са още мънички, при нас миенето е повече като игра.
Смайли радвам се че сте изкарали доре, така ми се приходи и на мен като четях как сте изкарали. Всъщност имаме обещание от таткото че тази година и ние с Вики ще топнем дупета в морето, ама кога и къде още не се знае.
angelcheto а на вас приятно изкарване на Китен.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Смайли ,ха добре си си дошла!Радвам се,че притесненията са били излишни и че времето е позволявало слънчеви бани LaughingЩе провериме да не си се мазала с някой автобронзант Wink
Алекс ,аз даже съм купила два вида паста за зъби.Едната е на Ненедент от 0-2год,а другата е на Елджидиум с вкус на малинки.Вики по цял ден ме кара да си миеме зъбите,заради вкуса на пастата.
На Другата Вики пожелаваме бързо оздравяване и да намерите свестен педиатър за дететнце!

Общи условия

Активация на акаунт