Как се обича самотна мама с две деца?

  • 10 092
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 884
Съвсем зряло и отговорно си разсъждава момичето.

С куче по-добре да си седят тия, дето се възпроизвеждат без мисъл, пък после отглеждат децата си в сложни семейни конфигурации, обременени от изпълненията на родителите и си носят товара цял живот. Как ли пък може да им хрумне на тия деца да обвиняват и да изискват, нали са изпълнили мераците на родителите си да се възпроизведат, от там нататък могат само да са благодарни, че съществуват...

# 91
  • Мнения: 11 505
Скрит текст:
Хахахахах ти за поред път бъркаш адски много едното с другото.
Това да се съобразяваш с мнението и чувствата на детето си, не те прави обсебваща.
Ако един ден на моето дете
Скрит текст:
не му е ок с мен, няма да го държа на сила. За мен важното е да знам, че то се чувства добре, независимо по какъв начин. Ще има пълната свобода, а аз ще съм зад гърба му, когато му потрябвам.
Иначе първо ще се опитам да му осигуря нормално семейство с биологичния му баща. Все пак в този свят съществуват и такива.

Един ден, когато имаш дете/деца можеш да правиш, каквото прецениш, но докато това се случи гледай себе си и не съди околните... най-големите съдници обикновено се насаждат на пачи яйца. Избягвай да си позволяваш да квалифицираш която и да е майка като "лоша", не говори добре за теб. Wink

# 92
  • Мнения: 17 416
Ще, ще, да.
Баща ми е дете на разведени родители. Опита и ми осигури “нормално семейство” с биологичната ми и властна майка. Предпочитам да беше ме питал какво аз искам, но не е. Тва е положението, излишно е да философстваш.
Simple Smile

# 93
  • Мнения: 3 510
Понятието „лоша майка” за ваш най-голям ужас съществува и такива майки са факт.
Аз вас лично не си позволявам да ви квалифицирам, а просто ви попитах, дали скачате, защото сте се припознали в думите ми.
Колкото до това аз каква майка ще бъда, времето ще покаже, но ако евентуално попадна в групата на лошите майки, с ръка на сърцето ще си го призная, а няма да донеса от 100 кладенеца вода само и само да убедя сама себе си в нещо.

# 94
  • Мнения: 11 505
'Ич не вникваш в това, което съм написала... не съм и очаквала обратното... иди разходи кучето. Wink

# 95
  • Мнения: 15 968
Ако един ден на моето дете не му е ок с мен, няма да го държа на сила. За мен важното е да знам, че то се чувства добре, независимо по какъв начин. Ще има пълната свобода, а аз ще съм зад гърба му, когато му потрябвам.

То на детето ти няма да му е ОК с теб още първия път, когато му се скараш, че не си е написало домашните или го накажеш, защото е направило някоя беля. Да разбирам ли, че щом ще бъдеш добра майка веднага ще се откажеш от него и ще го пратиш при татко му, който няма да го наказва и да го кара да учи, защото така детето ще се чувства по-добре???

Ох, ама много ми е забавно да слушам теории на жени без деца за това как точно ще се отнасят един ден с децата си  Joy

# 96
  • Марс
  • Мнения: 20
Уважаеми дами,
Умолявам да опитате да запазите добрият тон на общуване, присъщ на възрастни, възпитани и зрели хора.
Света е голям, хората сме различни и всеки си е строго индивидуален. То това му е и хубавото. Иначе, представяте ли си каква скука щеше да бъде? Simple Smile
Няма смисъл да се карате по между си или да се хапете, защото всяка от Вас си е, както казах по-горе, строго-индивидуална личност и има свой-собствен поглед върху подобни ситуации.
Тук няма прави или криви. Пречупвайки темата през собствената Ви призма на виждане - всяка от Вас е права за себе си.
Има различни гледни точки и аз искрено се радвам да ги чуя (прочета). Simple Smile  Уважавам мнението и съветите на всички Ви, защото всяка една от Вас, дами, има някакъв опит и искрено благодаря, че вземате участие в тази дискусия.

Последна редакция: сб, 04 авг 2018, 15:43 от Mr. Giggles

# 97
  • Мнения: 17 416
То тва само ти е от полза.

# 98
  • Марс
  • Мнения: 20
То тва само ти е от полза.

Именно!

# 99
  • Мнения: 15 619
Реалността изпитва садистично удоволствие да препикава всякакви пишмян теории.  Grinning

# 100
  • Мнения: 3 510
Мен пък ме забавляват личните ви нападки и „предсказания” за бъдещото ми дете и семейство.

Иначе да, разхозждам кучето си, гледам го добре и си го обичам, а когато някой не го харесва го приемам лично, което пък от своя страна е предпоставка, че ще бъда и грижовна, и всеотдайна майка.

И не Дренка, не правя преноси, защото имам прекрасно и здраво семейство. Просто вметнах на другата жена, че няма от къде да е сигурна от какъв опит говоря.

# 101
  • Мнения: 17 416
Реалността изпитва садистично удоволствие да препикава всякакви пишмян теории.  Grinning

Всичко опира до разтворените крака, които не излизат от мислите на душевно осакатени женици.

# 102
  • Мнения: 15 968
Кратко обобщение на темата:

1. Лоша майка - жена, която ОСТАВЯ детето си за няколко часа при баба/дядо, за да прави секс с мъж, с който има връзка

2. Добра майка - жена, която е готова във всеки един момент да ИЗОСТАВИ детето си и да се ОТКАЖЕ от него, ако то се оплаче, че не се чувства добре, без дори да се постарае да коригира това

Заключение: Ако някоя лоша майка иска да стане добра, моля да прочете по-горните определения и веднага да предприеме действия

Край по темата - Blackbling уточни всичко

Последна редакция: сб, 04 авг 2018, 17:21 от Lady Cassiopeia Duval

# 103
  • Марс
  • Мнения: 20
Joy Joy Joy
Ей, т'ва жените сте луда работа...
Добре де, дами, има ли смисъл да се хапете до кръв из коментарите?
Joy Joy Joy

# 104
  • Мнения: 3 510
Кратко обобщение на темата:

1. Лоша майка - жена, която ОСТАВЯ детето си за няколко часа при баба/дядо, за да прави секс с мъж, с който има връзка

2. Добра майка - жена, която е готова във всеки един момент да ИЗОСТАВИ детето си и да се ОТКАЖЕ от него, ако то се оплаче, че не се чувства добре, без дори да се постарае да коригира това

Заключение: Ако някоя лоша майка иска да стане добра, моля да прочете по-горните определения и веднага да предприеме действия

Край по темата - Blackbling уточни всичко

Да, сама го каза, могат да прочетат по-нагоре, че написаното от теб като заключение няма нищо общо с това, което аз съм казала по въпроса.
Мисля, че определението ми за лоша майка не включва само написанато от теб, ами е съвкупност от много други неща. Специално това за „1-2 часа” казах, че от моята гледна точка зависи от много обстоятелства в коя от двете категории попада.
Другото не знам дали има смисъл и да го коментирам. Нищо общо с реалността, но ти и първя път като съм го написала не си го разбрала, та сега да се пъна пак да го обяснявам резултатът ще е същия.
Не те познавам, вероятно съм и по-малка от теб, но дано и в реалния живот не извърташ думите на приятелките ти, мъжете ти и т.н. по този грозен начин, като не ти изнасят.

Общи условия

Активация на акаунт