Хотелите във Велинград - 10

  • 79 470
  • 827
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 19 473
Абсолютно съм съгласна с всяка дума от предното мнение. Много добре описва ситуацията.

# 736
  • Мнения: 2 643
Вие пишете, но аз пак не резбирам. Кое в дOсега с природата прави Велина по-добър от Св Спас? Почивала съм и в двата. Велина е срещу борова гора далеч от градската джурджуна. Св. Спас също, даже е изцяло извън града. Дори и Гранд Хотел Велинград е същата локация като Велина. Кое ви кара да слагате Велина в по-висок ранг?

# 737
  • Мнения: 2 570
Клиентите правят цената на хотела. Когато де  пълни базата на определена висока цена , няма как да бъде намалена.
И точно защото си има фенове, няма да остане празен .

# 738
  • Мнения: 19 473
Интимността, която е създадена при връзката между сградата и природата. Св. Спас е хубав хотел, но е един мастодонт огромен и колкото и да ти се струва че гората и планината са близо, отпред от едната страна има канал/река, отзад има жп линия. А от Велина след закуска може да си довършиш яденето с горски ягоди, които растат на пет метра от масата ти, има пътечки, по които да тръгнеш и да се разходиш в планината. Ходила съм и в Гранда, ами грандоманско ми е, не е така близо природата и там. Външният му басейн пък въобще не ми допада с този амфитеатър на шезлонгите. А и да не забравяме в Св.Спас колко е легловата база и колко голям е басейнът - зимата ставаше супа топчета от хора вътре. Във Велина сигурно пет пъти по малко легла и по-големи басейни, спокойно е, никой не ти пречи, защото ако има подобна ситуация, просто се местиш малко по-встрани. Това са моите впечатления и усещания, аз харесвам и трите хотела, всеки по различен начин си е добър. Абе не случайно другарите са си избрали това място за почивна база, знаят те кое е хубавото.

# 739
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 158
Скоро някой да е посещавал хотел Селект?
Има изгодни оферти Харесват ми басейните - на сайта....

# 740
  • Мнения: 440
Има ли ограничения в паркирането в града? Има ли зони някакви или се паркира свободно?

# 741
  • Мнения: 19 473
Да, има синя зона в центъра, местата са обозначени.

# 742
  • Мнения: 351
 Търся място за три дни с мин. басейн за началото на септември 2 възрастни + дете на 12+години. Гледах Св. Спас, от отзивите тук. Не сме били там. Но сме били в Старосел и много ни хареса. Детето и мм искат пак там. Аз искам пък нещо ново. Ако има някой, бил и на двете места, моля за мнение, кое да изберем. Най- вече ни вълнуват басейни и чистота. И за двете места цените са близки. Също приемам и нови идеи, стига да са подобни условия.

# 743
  • Мнения: 639
Аз предпочитам Старосел пред Спас. Минусът на Старосел е, че си вързан вечер с техните заведения. Във Велинград викаш таксито и си където пожелаеш.

# 744
  • Мнения: 351
 Благодаря за мнението. Не сме били е Св. Спас. Исках нещо подобно на Старосел, да разнообразим.Моите хора обаче, нещо не обичат разнообразието и май ще се съглася. Не намерихме минуси там, много ни хареса. А относно храната - пакета е НВ, та само обяд трябва да търсим.

# 745
  • Мнения: 957
А как е организиран обяда по пакет HB в Старосел? На блок маса или по меню? Има ли разнообразие на свежи плодове и зеленчуци?
Все добри отзиви за този комплекс срещам и ще се изкуша да го посетим скоро. Но от последните ми посещения там преди 2-3-4 години съм запазила спомен за безобразно високи цени в ресторанта на иначе скромното им като вид и брой предложения меню. Това сравнено с обедното меню в ресторанта на Свети Спас и нежеланието ми точно вечерята да е най-обилното ни хранене за деня, все е натежавало везните към Велинград последните години.

# 746
  • Мнения: 351
Все още не сме били с пакет НВ, а само със закуска. Беше на блок и с качествени продукти, достатъчно разнообразно за нас - сладкото от смокини беше уникално с цели плодове.Сега има оферти за НВ и пише, че е на блок закуска и вечеря. Мислех,както писах ,за нещо във Велинград като цените са почти равни за Св. Спас и Старосел.За сега още мисля...

# 747
  • София
  • Мнения: 1 010
Значи вариантите за ползване на басейн са: Елбрус, аквапарк Делфин и плажа срещу Двореца? Последния нещо не го намирам на картата, изглежда че има три басейна, но те са съвсем към хотела.

Има ли и други варианти за ползване на басейн от външни посетители?

Хотел Витоша има приятни басейни, никога не сме ги заварвали претъпкани с хора. Малкото кръло басейнче е горещо и зиме, доколкото знам.
https://www.robotika-bg.com/hotels.htm

# 748
  • Мнения: 2 041
В момента сме в хотел Велина за пореден път.
Решихме да погледем новия хотел Инфинити евентуално да разнообразим за септември. В момента в който слязох на паркинга от колата, ме блъсна звука от чилърите на покрива. Басейните отвън бяха покрити, но въпреки това миришеха ужасно на хлор. Гледката е невероятна, но с тези басейни...Влязохме в хотела, фоайето шумно, едва се чувахме с рецепционистката. Поискахме да видим стая делукс за двама. Е, просто няма такава малка смешна триъгълна стая с жълто фотьойлче от изкуствена кожа. Питахме за вътр басейн, бил 26 градуса...

# 749
  • Мнения: 19 473
Бубка, как е във Велина, доволни ли сте? Аз много го харесах за лятна почивка, то и зимата е добре, но лятото е вълшебно там. Инфинити и Арте ценово ми идват нанагорно и мястото им много не ми допада, тоест много извън Велинград са за моя вкус, а подозирам че вече новите хотели колкото и луксозни да са довеждат мин.вода по изкуствен начин, за разлика от "ветераните", които са си строени на изворите.

Общи условия

Активация на акаунт