КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 639
  • 765
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 489
Привет. Анонсирано бе, че презентацията ще се излъчва на живо, но не че ще остане да циркулира в пространството. Това беше тестова презентация. Имаше проблем с озвучаването на места, със светлината и още фактори. Ще продължим и с тази, и с нови презентации, които ще бъдат заснети. Ако има нещо неясно, винаги можете да попитате в страницата "Здраве и хомеопатия", също и тук в темата. Също така отново напомням, ако имате интерес към "Истината за хомеопатията" или други презентации, можете да се организирате по населени места и ние ще дойдем при вас да изнесем лекцията и ще има секция "Въпроси и отговори", където ще имате възможност да зададете въпросите, които ви вълнуват. Ние, от своя страна, ще отговорим компетентно на въпросите ви.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 21:38 от Мечка Малинарка

# 151
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кажи ми какво да правя, онлаин хомеопат ли да търся. А и той да ми предпише нещо пак от България трябва да се достави и е сложно.

аз доколкото знам, няма българска фирма, която да произвежда хом. лекарства...
какво значи да ти изпише нещо от Бг?

той ти изписва лекарството, потенцията, казва ти как да го взимаш и ти си търсиш в някоя онлайн аптека най-изгодната цена.
толкоз.
в Германия поне във всяка локална аптека има хом. монопрепарати, обикновено в ниски потенции, високите ги поръчват и идват доста бързо (4 часа).
в онлайн аптеките, обикновено цените са по-ниски, но пък се плаща доставка и често за едно лекарство не си струва да се поръчва, аз си го взимам от локалната аптека. Peace

# 152
  • Мнения: 139
Здравейте,
Някой да е посещавал д-р Тасева, класически хомеопат и психолог, гр.Варна?
Търся мнения за нея като специалист.

# 153
  • Мнения: 17
Здравейте. Имам въпрос към специалистите хомеопати, на който се надявам биха ми препоръчали съответно хомеопатично лекарство за справяне с проблемът ми. От 2011 г. пия сероксат от 20 мг. 1 табл. сутрин и половин-на обед и по 1 флаунксол от 0.5 мг -сутрин и обед. Правя опити да спирам антидепресантите, но когато започна намаляването им и тревожността се връща. Моля, помогнете ми Sad. Не искам да пия цял живот антидепресанти, да не говорим че от сероксата качих 13 кг. и се чуствам ужасно.

# 154
  • Мнения: 3 489
Здравейте. Имам въпрос към специалистите хомеопати, на който се надявам биха ми препоръчали съответно хомеопатично лекарство за справяне с проблемът ми. От 2011 г. пия сероксат от 20 мг. 1 табл. сутрин и половин-на обед и по 1 флаунксол от 0.5 мг -сутрин и обед. Правя опити да спирам антидепресантите, но когато започна намаляването им и тревожността се връща. Моля, помогнете ми Sad. Не искам да пия цял живот антидепресанти, да не говорим че от сероксата качих 13 кг. и се чуствам ужасно.

Здравейте. Няма как във форум да препоръчаме хомеопатично лекарство. Не ви познаваме, не знаем проблемите ви. Хомеопатично лечение се прилага на ЦЕЛИЯ човек, неговата индивидуална реактивност, генетична наследственост, тоест лекува се целия човек, а не симптомите му. Прочетете няколко страници по-нагоре. Д-р Косева подробно обясни това. Всъщност почти на всяка страница в темата има дадени отговори по този въпрос за т.нар. форумно лечение.
Не спирайте самоволно лекарствата! Това може единствено да ви навреди. Медикаментите се спират поетапно при започнало хомеопатично лечение и това се решава от професионалния хомеопат.
Иначе чисто човешки ви съчувствам. Знам какво може да направи психофармата с човека. За съжаление сте поредното доказателство, че тези лекарства единствено потискат симптомите, но не отстраняват първопричината за състоянието ви. Лошо е, и че явно сте попаднали на психиатър, а не на психолог или психотерапевт, където да отработите реалните проблеми, а не да потискате следствията им.

# 155
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Аз ще бъда малко по-директна, което може да бъде изтълкувано като грубост, затова подчертавам, че не е.

Депресията не идва с ракета от космоса. Всяка хронична болест има своя генезис който е скрит и проточен във времето. Когато човек е опитал да се справи с проблема и не е успял, след това търси помощ, но тя не е пълноценна - тогава започва да търси алтернатива. Само че прегледи НЯМА как да се правят по форуми, нито може с 5 изречения да се представи проблема и той да бъде адекватно разбран, и да се назначи терапия. Нека си припомним, че не във всеки случай адекватната терапия е да се гълта нещо. В някои случаи адекватната терапия е хирургична, в друг случай е психологическа и психотерапевтична.

Допускате ли възможността да нямате нужда от това да гълтате хапчета?! Допускате ли възможността, че гълтането на хапчета може да има някакви ефекти, но да не е адекватната за вас като човек и личност терапия?! Допускате ли възможността друга да е адекватната терапия, която може да Ви помогне да се чувствате добре?! Например психотерапия?! Психотерапия също НЕ се прави пред публика във форум. Всъщност аз вземам повод от вашия въпрос и се вдъхновявам да разгледам един масов казус - Как предубежденията и предположенията на човек (пациента) му пречат да получи адекватна и ефикасна помощ? Пречат му, защото ако си е внушил или се е заблудил да мисли, че само марулята става за ядене и че има нужда от маруля, а пък той не получава маруля...ще обикаля надлъж и шир в търсене на най-къдравата маруля и...ще умре от глад, въпреки че през цялто време под носа му е имало моркови. Аналогията е ясна, надявам се. Когато търсим помощ за свой проблем, не бива да връзваме ръцете на Дядо Боже като ограничаваме под какъв начин трябва да дойде тази помощ. Във вашия случай вие пиете психофарма, но не сте удовлетворена изцяло от резултата и искате да спрете да я пиете (но тогава се влошавате) и да я замените с нещо друго.

Кризата в медицината е едната страна на проблема, но другата е в това, че човек възприема себе си също така редукционистки и механистично. Гледа на себе си като на съвкупност от машинни части и живее със светоусещането, че отговорността му към собственото здраве се ограничава само до това да каже "потиснат съм, тревожен съм", да плати едни пари, да закупи и да гълта едни хапчета. Ако това не даде желания ефект да продължи да търси някой друг, който да му предпише по-вълшебни и по-правилни хапчета. Този подход към здравето куца! Той създава все повече хронични случаи и все по-страдащи хора.

Проблемът рядко е в неправилно предписаното лекарство или в лошите странични ефекти на лекарството. Проблемът е, че човек сам се възприема на парче, сякаш е миксер и иска да се отнесат към него като към миксер. Проси си го...

Потиснат съм, пих алабалин, но не ми помогна, даже от него започнах да куцам, моля Ви кажете ми какво да пия, че да се оправя! ТОВА Е НЕСЕРИОЗНО!

И понеже написах, че така човек си го проси - наистина ако упорства в желанието си да бъде консултиран във форум и да му бъде назначено лечение във форум, което лечение да бъде ефективно и ефикасно - то със сигурност ще се намери някой, който да предлжи нещо. Обаче това е непрофесинално, несериозно и опасно.

Хомеопатията Е алтернатива, но за целта на човек трябва да му се откъснат от сърцето 2-3-4 часа свободно време да отдели за себе си, както и известна сума пари, след което да посети хомеопата на когото е избрал да довери проблема си и да сподели отговрността за възстановяване на здравето. Тази патерналистична парадигма, в която пациентът е пасивен получател на услуга (гълта хапчета) не работи! Отношенията пациент-хомеопат са хоризонтални, партньорски, на споделена отговорност, а това във форум няма как да се случи!

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 12:23 от drkoseva

# 156
  • Мнения: 17
Аз ще бъда малко по-директна, което може да бъде изтълкувано като грубост, затова подчертавам, че не е.

Депресията не идва с ракета от космоса. Всяка хронична болест има своя генезис който е скрит и проточен във времето. Когато човек е опитал да се справи с проблема и не е успял, след това търси помощ, но тя не е пълноценна - тогава започва да търси алтернатива. Само че прегледи НЯМА как да се правят по форуми, нито може с 5 изречения да се представи проблема и той да бъде адекватно разбран, и да се назначи терапия. Нека си припомним, че не във всеки случай адекватната терапия е да се гълта нещо. В някои случаи адекватната терапия е хирургична, в друг случай е психологическа и психотерапевтична.

Допускате ли възможността да нямате нужда от това да гълтате хапчета?! Допускате ли възможността, че гълтането на хапчета може да има някакви ефекти, но да не е адекватната за вас като човек и личност терапия?! Допускате ли възможността друга да е адекватната терапия, която може да Ви помогне да се чувствате добре?! Например психотерапия?! Психотерапия също НЕ се прави пред публика във форум. Всъщност аз вземам повод от вашия въпрос и се вдъхновявам да разгледам един масов казус - Как предубежденията и предположенията на човек (пациента) му пречат да получи адекватна и ефикасна помощ? Пречат му, защото ако си е внушил или се е заблудил да мисли, че само марулята става за ядене и че има нужда от маруля, а пък той не получава маруля...ще обикаля надлъж и шир в търсене на най-къдравата маруля и...ще умре от глад, въпреки че през цялто време под носа му е имало моркови. Аналогията е ясна, надявам се. Когато търсим помощ за свой проблем, не бива да връзваме ръцете на Дядо Боже като ограничаваме под какъв начин трябва да дойде тази помощ. Във вашия случай вие пиете психофарма, но не сте удовлетворена изцяло от резултата и искате да спрете да я пиете (но тогава се влошавате) и да я замените с нещо друго.

Кризата в медицината е едната страна на проблема, но другата е в това, че човек възприема себе си също така редукционистки и механистично. Гледа на себе си като на съвкупност от машинни части и живее със светоусещането, че отговорността му към собственото здраве се ограничава само до това да каже "потиснат съм, тревожен съм", да плати едни пари, да закупи и да гълта едни хапчета. Ако това не даде желания ефект да продължи да търси някой друг, който да му предпише по-вълшебни и по-правилни хапчета. Този подход към здравето куца! Той създава все повече хронични случаи и все по-страдащи хора.

Проблемът рядко е в неправилно предписаното лекарство или в лошите странични ефекти на лекарството. Проблемът е, че човек сам се възприема на парче, сякаш е миксер и иска да се отнесат към него като към миксер. Проси си го...

Потиснат съм, пих алабалин, но не ми помогна, даже от него започнах да куцам, моля Ви кажете ми какво да пия, че да се оправя! ТОВА Е НЕСЕРИОЗНО!

И понеже написах, че така човек си го проси - наистина ако упорства в желанието си да бъде консултиран във форум и да му бъде назначено лечение във форум, което лечение да бъде ефективно и ефикасно - то със сигурност ще се намери някой, който да предлжи нещо. Обаче това е непрофесинално, несериозно и опасно.

Хомеопатията Е алтернатива, но за целта на човек трябва да му се откъснат от сърцето 2-3-4 часа свободно време да отдели за себе си, както и известна сума пари, след което да посети хомеопата на когото е избрал да довери проблема си и да сподели отговрността за възстановяване на здравето. Тази патерналистична парадигма, в която пациентът е пасивен получател на услуга (гълта хапчета) не работи! Отношенията пациент-хомеопат са хоризонтални, партньорски, на споделена отговорност, а това във форум няма как да се случи!


Благодаря Ви за бързите отговори. Бихте ли могли да ми препоръчате добър хомеопат във Варна?Благодаря. Наистина искам отново да съм пълноценен и щастлив човек.

# 157
  • Мнения: 17
Благодаря Ви за отговорите. Моля да ми препоръчате хомеопат в гр. Варна?

# 158
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Не познавам колега класически хомеопат във Варна. Нека други се включат с препоръки!

# 159
  • Мнения: 8 529
Щастлива съм да споделя Simple Smile в началото на "кариерата ми" на лекуване с хомеопатия имах невероятен предменструален синдром. Най-различни екстри за около 2 седмици преди цикъл. Сега вече имам рядко и то за ден-два. Общо взето - добре, че си водя календарче, че иначе може и да не съм подготвена Simple Smile

# 160
  • Мнения: 3 738
Здравейте, попадна ми тема в която се коментираше препарат- нукс вомика, като хомеопатичен, и той е с номерация, както шуслеровите соли, но не мога да намеря описанието, кое за какво се прилага, четох за нукс вомика 6 СН, че помага за хемороиди, но намирам всякакви други цифри в нета, но не и този вид, има ли някой запознат
Благодаря !

# 161
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

това не е номерация, а е потенцията!!!

няма лекарство за хемороиди, има лекарство за човек, страдащ от хемориди  Peace
ама точно за него.

# 162
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Хемороидите са хронично заболяване, а да се лекува хронично заболяване по схема прочетена някъде в интернет е слабо казано несериозно, за да не кажа глупаво и следователно опасно!

В хомеопатичната литература са описани точно 279 лекарства, които биха могли да бъдат полезни при хемороиди. Ето ги:

abrot. acet-ac. acon. AESC. aesc-g. aeth. AGAR. agn. ail. alet. all-s. ALOE alum. alum-p. alumn. am-br. Am-c. am-m. ambr. ambro. anac. anag. anan. androc. ang. Ant-c. ant-t. Apis apoc. aral. arg-n. Arist-cl. arn. ARS. Ars-i. ars-met. arum-t. arund. aur. aur-m. aur-m-n. Bac. bacls-7. bad. bapt. Bar-c. bar-s. Bell. berb. beta blum-o. borx. bov. Brom. brucel. bry. Bufo Cact. cadm-met. Calc. calc-caust. calc-f. calc-i. Calc-p. Calc-s. cann-s. canth. Caps. carb-ac. CARB-AN. CARB-V. carbn-s. carc. Card-m. carl. cas-s. casc. CAUST. cham. Chel. chim. chin. chinin-ar. chord-umb. chr-ac. chr-met. chr-o. cic. cimic. Cimx. clem. cnic-ar. Coca cocc. Coff. colch. COLL. Coloc. con. cop. croc. crot-h. cupr. Cycl. Dios. dol. dream-p. dulc. echi. elaps Erig. ery-a. Eug. euph-a. euphr. Ferr. Ferr-ar. ferr-m. ferr-p. ferul. Fl-ac. galv. gast. gels. Gran. GRAPH. grat. HAM. helia. Hell. helo-s. Hep. Hydr. hydroph. Hyos. hyper. Ign. Iod. Ip. kali-act. KALI-AR. Kali-bi. kali-br. KALI-C. kali-chl. kali-m. kali-n. kali-p. KALI-S. ketogl-ac. kiss. kreos. lac-del. LACH. lact. lam. lap-la. laps. led. Lept. lil-t. lim. lina. linu-c. lipp. lob. LYC. lycps-v. M-ambo. m-aust. mag-c. Mag-m. mag-p. manc. mand. med. Meli. Merc. MERC-I-R. mez. mill. moni. morg. morg-g. morg-p. mosch. muc-u. MUR-AC. musa Nat-m. Nat-s. neg. nig-s. NIT-AC. NUX-V. ozone PAEON. pen. Petr. petros. ph-ac. PHOS. phys. Phyt. pin-con. pin-s. pip-n. plan. plat. plb. plb-xyz. Podo. polyg-h. polyg-xyz. polyp-p. prot. Psor. PULS. querc-r-g-s. rad-br. ran-b. ran-fi. ran-s. Rat. rauw. rein. rhod. rhodi-o-n. Rhus-t. rhus-v. rumx. rusc-a. Ruta Sabin. Sacch. Sang. Ratt-norv-s. saroth. sars. saxon. Scroph-n. sec. sed-ac. semp. SEP. Sil. sin-n. slag spig. stann. Staph. still. stram. streptoc. stront-c. Sul-ac. sul-i. SULPH. sumb. symph. syph. tep. Ter. ther. Thuj. tritic-vg. Tub. ulm-c. valer. vanil. verat. verat-v. verb. visc. wies. wye. zinc. zinc-val. Zing.

Нукс вомика е само едно от тези 279 лекарства.

Дали Нукс вомика е лекарството за вас, което ще ви помогне, е работа на хомеопата да прецени. А хомеопатът преценява това след като Ви прегледа и отчете вашата индивидуална реактивност. Преглед няма как да се случи във форум! Ако просто решите да пиете някое от тези лекарства БЕЗ да се съобразявате с индивидуалната Ви реактивност - съществуват следните възможности:

1. по силата на някакво космично и магическо чудо СЛУЧАЙНО да улучите подходящото за Вас лекарство и да се подобрите.
2. вероятността да улучите неподходящото лекарство е 279 пъти по-голяма и можете да потиснете симптома (уж сте се излекували) но да се разболеете от нещо по-сериозно или да отключите заболяване което е латентно към този момент. И какво става ако поради фамилната Ви обремененост (баба ви, дядо ви, баща ви например) има инсулт или диабет, или рак? Искате ли и Вие да получите инсулт само защото сте си потиснали хемороидите?! Съмнявам се да искате!

Подходете сериозно към вашето здраве и ако сте решили да ползвате хомеопатия - потърсете адекватна и професионална консултация с класически хомеопат. Ето, дори аз като лекар и хомеопат с 28 години стаж не мога да ви прегледам по форум. Никой не може!

Що се отнася до 6 D (D6) и 6 CH - това са РАЗЛИЧНИ потенции. Потенциите определят силата и дълбочината с която действа хомеопатичното лекарство. Не е все едно дали ще Ви погалят с перо или шибнат в главата с тухла, нали?! Потенцията се определя индивидуално от хомеопата след като е отчел индивидуалната чувствителност, възприемчивост и реактивност на човека.

Шуслервите соли СА хомеопатични лекарства и НЕ трябва да се пият на общо основание поради причините които изложих по-горе!

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 12:21 от drkoseva

# 163
  • Мнения: 3 738
Благодаря, сега само чета, информирам се, не си купувам и антибиотик без лекар, просто исках информация, благодаря !

# 164
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Ако въпросът Ви е дали може да се излекуват хемороиди с хомеопатия - отговорът е ДА могат!

Ако въпросът Ви е дали Нукс вомика е лекарство за хемороиди - НЕ, не е!

Ако въпросът Ви е коя е подходящата потенция - отговорът е, че има най различни потенции (6D, 10D, 12D, 30D, 1000D, 5CH, 6CH, 9CH, 15CH, 30CH, 200CH, 1M, 10M, 50M, CM, MM, LM1, LM2, LM3 ... и така до LM49). и хомеопатичното лекарство действа различно във всяка една от тях и е работа на хомеопата, след консултация, да определи коя е подходящата потенция във всеки конкретен случай.

Една от разликите между хомеопатия и конвенционалната медицина е в индивидуалния подход.
На всички с хемороиди конвенционалната медицина ще предпише или Масту унгвент, или Детралекс или хирургия. Хомеопатията ще оцени индивидуално всички характеристики на човек на ниво клетка, тъкан, орган, система, организъм, личност, темперамент, характер и т.н. и на база на това ще избере индивидуално подходящото хомеопатично лекарство за въпросните хемороиди (синузит, мастит, хрема, депресия, дерматит, алергия, бронхит и т.н.).

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 12:18 от drkoseva

Общи условия

Активация на акаунт