КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 437
  • 765
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 347
Да, така е. По време на епидемия има едно, две лекарства, най-предписвани. За този грипен сезон бяха Gelsemium и Belladonna, но следва да се предпишат от хомеопат, защото потенцията  и менажирането на приемите също са част от успешното лечение. Лично аз изкарах грипа, започнал с главоболие, тежест в главата и цялото тяло,  дълбока кашлица, за 3 дни и край с един прием в подходящо разреждане на Гелсемиум.
В хомеопатията няма превантивност, доколкото съм запозната, но не зная как стои въпроса в случаите на пандемия.
Не знам и тази информация за Арсен, доколко е от надежден източник. Какви ли не спекулации се ширят в пространството във връзка с този прословут вирус.
Между другото аз съм на Арсеникум албум от доста време.

# 571
  • Мнения: 197
Ами възможно е да помага. В момента на епидемия вероятно има хомеопатично лекарство, което да покрива много голям процент от моментните симптоми и да е подходящо. Не зная дали обаче Арсен е това лекарство.
  Аз четох ,че Аконитум 30CH е лекарството за първа помощ, но не знам дали е така. И сега - Аконитум или Арсен?

# 572
  • Мнения: 19 307
Ето ги официалните препоръки на индийското правителство: https://pib.gov.in/PressReleasePage.aspx?PRID=1600895

# 573
  • Мнения: 2 347
Ето ги официалните препоръки на индийското правителство: https://pib.gov.in/PressReleasePage.aspx?PRID=1600895

Благодаря, ценно е според мен. Арсеникум албум има в картината си респираторни болести, дихателни спазми...Знам обаче, че индийските хомеопати практикуват по малко по-различен начин, адаптиран към техните географски ширини, климат и т.н. Но факт е, че там хомеопатията се развива.

# 574
  • Мнения: 3 484
Привет!
Дори самата параноя... страхът от заразяване и тревожността се предпоставка за арсеникум албум. Не сте болни физически, но сте тревожни, което пак си е картина на лекарство Simple Smile Тоест не е нужно да се чака физическата симптоматика. Който изпитва силен страх, може да приема (в течна форма) в 15СН, не е нужно 3 поредни дни, веднъж на няколко дни е предостатъчно. Разбира се, съветването с хомеопат е препоръчително, но все пак...
Също така апелирам да се информирате доколко обикновените грипни вируси вземат жертви и колко по-рискови са от короната в момента.
Влезте във фейса в профил д-р Ваня Косева и вижте препоръките.

# 575
  • Мнения: 2 347
Привет!
Дори самата параноя... страхът от заразяване и тревожността се предпоставка за арсеникум албум. Не сте болни физически, но сте тревожни, което пак си е картина на лекарство Simple Smile Тоест не е нужно да се чака физическата симптоматика. Който изпитва силен страх, може да приема (в течна форма) в 15СН, не е нужно 3 поредни дни, веднъж на няколко дни е предостатъчно. Разбира се, съветването с хомеопат е препоръчително, но все пак...
Също така апелирам да се информирате доколко обикновените грипни вируси вземат жертви и колко по-рискови са от короната в момента.
Влезте във фейса в профил д-р Ваня Косева и вижте препоръките.

Вярно, тревожността.
А мислите ли, че е възможно индийците да са предвидили, че едно от лекарствата при тази коронавирус епидемия би могло да бъде точно Арсеникум албум? Силна тревожност от самия вирус и респираторни проблеми...

# 576
  • Мнения: 860
Привет!
Дори самата параноя... страхът от заразяване и тревожността се предпоставка за арсеникум албум. Не сте болни физически, но сте тревожни, което пак си е картина на лекарство Simple Smile Тоест не е нужно да се чака физическата симптоматика. Който изпитва силен страх, може да приема (в течна форма) в 15СН, не е нужно 3 поредни дни, веднъж на няколко дни е предостатъчно. Разбира се, съветването с хомеопат е препоръчително, но все пак...
Също така апелирам да се информирате доколко обикновените грипни вируси вземат жертви и колко по-рискови са от короната в момента.
Влезте във фейса в профил д-р Ваня Косева и вижте препоръките.
Сигурно е така за грипа, но никоя страна за грипа не затваря много милионни градове. На мен това ми се наби още в първите седмици и го следях. Строят още 19 болници няма да е заради бройката болни, която казват. Не слушай какво ти казват, а гледай какво правят

# 577
  • Мнения: 2 347
Защото е нов, непознат за човешкия организъм вирус и не знаят как ще се проявява, като има смъртност и неизвестност това води до цялата суматаха. Но това ве значи, че е толкова страшен и статистиката го показва. Вярвам, че скоро ще стане по-ясно всичко и ще се овладее психозата.

# 578
  • Мнения: 3 484
Защото е нов, непознат за човешкия организъм вирус и не знаят как ще се проявява, като има смъртност и неизвестност това води до цялата суматаха. Но това ве значи, че е толкова страшен и статистиката го показва. Вярвам, че скоро ще стане по-ясно всичко и ще се овладее психозата.

Така е. Вируси от определени семейства циркулират непрекъснато, видоизменят се, появяват се нови.

Вижте: човек има психика, която функционира по един и същи начин (грубо казано). Човек има Ид, Его, Суперего и психодинамични закономерни процеси. Човек има бял дроб, който функционира по един и същи начин от хиляди години. И т.н., и т.н. Точно по тази причина е напълно възможно едно и също лекарство да покрива различни видове зарази с различни вируси, бактерии и т.н.

За Китай е от изключително важно значение да спре дори само за себе си разпространението. Знаете, че Китай захранва целия свят търговски... Губят се пазари, губят се милиарди. Не на последно място е вечният конфликт от Щати-Китай-Русия, но няма да навлизам в полето на лични политически разсъждения и спекулации, че не му е тук мястото.

# 579
  • Мнения: 3 484
То няма какво да се предвижда. Вземат се симптомите, определя се картината на генус епидемикус и готово. Арсеникум винаги, абсолютно винаги е бил едно от водещите лекарства при всякакви респираторни проблеми, съпътстващи се с тревожност и страх. Тоест дали ще е корона, дали SARS и т.н., реално диагнозата не е важна в хомеопатията, знаете.
При нас в НХУ имахме генус епидемикус (тоест най-показаното лекарство) и на преминалия грип, и на корона-та още след първите публикации за заразени в Китай.

# 580
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
От гореизложеното може ли и следва ли да се направи извод, че можем да вземаме арсеникум 2-3 пъти седмично, ако сме параноични с оглед предстоящо заразяване на българи?

# 581
  • Мнения: 8 527
От гореизложеното може ли и следва ли да се направи извод, че можем да вземаме арсеникум 2-3 пъти седмично, ако сме параноични с оглед предстоящо заразяване на българи?
Перу, вирус като вирус. Всеки такъв е изключително опасен за хора с намален здравен статус. Ако се чувстваш параноична и го осъзнаеш, поработи върху това. Има достатъчно профилактика, която можеш да приложиш и без арсен.
ПП не омаловажавам вируса. Като нов и непознат за човешкото тяло, със сигурност е по-трудно да се справим с него. Но винаги е имало подобни епидемии и винаги по-малко здрави хора са умирали в тях. Стремежът да живеем хиляди години е описан от фантастите.

# 582
  • Мнения: 2 347
От гореизложеното може ли и следва ли да се направи извод, че можем да вземаме арсеникум 2-3 пъти седмично, ако сме параноични с оглед предстоящо заразяване на българи?

За мен е логично при силна тревожност от вируса, болестта вече е на умствено ниво и вероятността да се прехвърли на физическо е по-голяма. Арсен работи именно върху това.

# 583
  • Мнения: 3 484
От гореизложеното може ли и следва ли да се направи извод, че можем да вземаме арсеникум 2-3 пъти седмично, ако сме параноични с оглед предстоящо заразяване на българи?

За мен е логично при силна тревожност от вируса, болестта вече е на умствено ниво и вероятността да се прехвърли на физическо е по-голяма. Арсен работи именно върху това.

Съгласна съм. С лека корекция - не да се прехвърли, а да засегне и физическото.

# 584
  • София
  • Мнения: 2 846
Говорих с моята хомеопатка и тя се съгласи, че може да се вземе профилактично Арсен 30. Но ме предупреди, че може да възвърне някои стари симптоми, да не се плаша.

Общи условия

Активация на акаунт