5 ОУ Иван Вазов

  • 49 847
  • 296
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Моля, родители на настоящите четвъртокласници ( през учебната 2013/2014г.) или други, които имат актуални впечатления за класните им, а именно:  г-жа Мария Г. Мирчева; г-жа Гинка Н. Георгиева; г-жа Емилия Ив. Костова, да споделят за такива като мен - родител на бъдещ първокласник. Simple Smile
Интересуват ме изискванията и подхода им към децата, както и резултатите от обучението им.
Благодаря Ви за вниманието и споделеното!

# 1
  • София
  • Мнения: 104
Тук ще напиша същото като в темата за училищата от раойна.
В сайта на 5 ОУ има информация за предстоящите събития,които ни касаят.Между 22 и 26 април ще са дните на отворените врати.На 16 май ще има родителска среща във физкултурния салон за родители и бъдещи първолаци.

# 2
  • BG
  • Мнения: 123
Здравейте!
И аз подадох заявление в това училище. Притеснявам се, че шансовете ни не са големи, защото синът ми е  ПГ в друго училище и освен това живеем в Овча купел. Ще се радвам на повече информация. Сайта на училището не е актуализиран и аз разбрах за вече състоялата се РС от форума.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Елмира, не губи надежда, няма някакъв особен наплив. Повечето родители искат модерните у-ща.  Очаква се да има три паралелки по 24 деца.
За 5то у-ще винаги е била оскъдна информацията и както се вижда, продължава да е така.
От РС не си изпуснала нищо, защото говореха общи приказки, а уж трябваше като ни се представят трите учителки, да можем да се ориентираме към някоя.  Е как, като както казах, изброиха и трите от колко години са учителки и толкова. Открий разликите!  Ама те бяха минимални в стажа им и в друго нямаше, освен във визия.  Wink  Close

# 4
  • София
  • Мнения: 104
Много се извинявам,но информацията ,която по-горе съм дала за 5 ОУ е за 2013г Embarassed.Ще следим за по-нова.
Всички казват,че най-добрата госпожа за този випуск е Костова.То е ясно,обаче че не могат всички да са при нея.Получих добри отзиви и за Мирчева от една майка на четвъртокласник.

# 5
  • BG
  • Мнения: 123
Благодаря ти, Морена. Дано децата ни попаднат при свестна учителка, която обича децата и професията си. Тайничко се надявам да  е човек, който не гони утвърден учебен план, а има личен подход и творческо мислене. Надявам се да накара децата да обикнат ученето, а не да го считат за досадно задължение. Да ги научи да мислят, а не да учат наизуст. Да ги научи да се уважават и помагат. Май искам много...
Честно казано, плаши ме истерията на повечето родители около избора "елитно" училище и един тон извънкласни занимания. Сега разбрах, защо мислят че детството свършва със започването на училище. Кому е нужно всичко това?
Във второкласната тема попаднах на линк за Сендовската система. Не бях чувала за нея и въпреки противоречивите мнения за резултатите от тази система, много ми хареса. По подобен начин си представям идеалното образование - без стрес, с достъпно и интересно представена информация, с много спорт (според желанията на детето) и творчество.
Извинете за безкрайният пост, но темата ми е мъчителна.

# 6
  • Мнения: 169
Във второкласната тема попаднах на линк за Сендовската система. Не бях чувала за нея и въпреки противоречивите мнения за резултатите от тази система, много ми хареса. По подобен начин си представям идеалното образование - без стрес, с достъпно и интересно представена информация, с много спорт (според желанията на детето) и творчество.
Извинете за безкрайният пост, но темата ми е мъчителна.


Да, да - така мислиш, защото не си учила ти по тази система. Беше ужасно - уроците бяха страшно сложни, поднесени на език, като за възрастни, материала наблъскан в 1 учебник - и български, и математика, и природни науки и всичко.
Например, когато в обикновените училища учиеха за Пипи, в нашия учебник - то не бяха мореплаватели и какви ли не чудесии, написани на тежък професорски език, който едно 9-10 годишно е абсурд да разбере. Толкова завиждах на другите ученици от другите училища за интересните учебници...

Добре, че в 5ти клас свърши и минахме на обикновени учебници.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Дано децата ни попаднат при свестна учителка, която обича децата и професията си. Тайничко се надявам да  е човек, който не гони утвърден учебен план, а има личен подход и творческо мислене. Надявам се да накара децата да обикнат ученето, а не да го считат за досадно задължение. Да ги научи да мислят, а не да учат наизуст. Да ги научи да се уважават и помагат. Май искам много...
 По подобен начин си представям идеалното образование - без стрес, с достъпно и интересно представена информация, с много спорт (според желанията на детето) и творчество.
... темата ми е мъчителна.
Абсолютно на едно мнение сме, много ще се радвам да сме в един клас.  Hug  И с повече така мислещи родители... Simple Smile
И за съжаление искането ни е "много", просто, защото така седят нещата с днешното образование за огромно съжаление...
А темата ми е много, много, много.... мъчителна! Толкова, че мечтая да имам финансовата възможност да не влиза детето ми в у-ще (такова каквото е то днес, у нас), а да ползвам алтернативни форми на обучение, без държавата да ми пречи за което, но пък това не и' е изгодно, та...

Всички казват,че най-добрата госпожа за този випуск е Костова.То е ясно,обаче че не могат всички да са при нея.Получих добри отзиви и за Мирчева от една майка на четвъртокласник.
Благодаря за този отговор по темата, Marsa!  Все е нещо като впечатления!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 168
...Дано децата ни попаднат при свестна учителка, която обича децата и професията си.
 ... да  е човек, който не гони утвърден учебен план, а има личен подход и творческо мислене. Надявам се да накара децата да обикнат ученето, а не да го считат за досадно задължение. Да ги научи да мислят, а не да учат наизуст. Да ги научи да се уважават и помагат.

...


Благодаря ти, че мога да те цитирам и да се подпиша отдолу!
Нека това се случва на все повече деца!
Аз лично предполагам, че и трите учителки малко или много са такива, каквито търсим Simple Smile
Не можах да откроя някоя от тях, но и нищо не ме отблъсна. Нямаше изявления от сорта - АЗ без домашни не приемам
или
АЗ не търпя криви ченгелчета.
Напротив.

Мила Елмира, скъсахме те от цитиране Simple Smile


# 9
  • София на морето
  • Мнения: 171
Здравейте, днес попълних заявлението за 1-ви клас. Насочила съм се към г-жа Костова. От РС и аз не придобих особена предствава за учителките, но не съм и очаквала. По-скоро ми беше интересно да ги видя. От ПГ в 5-то съм изключително доволна до този момент. Всяка година има дни на отворените врати, предполагам, ще има и тази - към края на март. Вярно, информацията за училището е оскъдна, но може би и малкото е достатъчно.  Wink

# 10
  • Мнения: 84
Благодаря ти, Морена. Дано децата ни попаднат при свестна учителка, която обича децата и професията си. Тайничко се надявам да  е човек, който не гони утвърден учебен план, а има личен подход и творческо мислене. Надявам се да накара децата да обикнат ученето, а не да го считат за досадно задължение. Да ги научи да мислят, а не да учат наизуст. Да ги научи да се уважават и помагат. Май искам много...
Честно казано, плаши ме истерията на повечето родители около избора "елитно" училище и един тон извънкласни занимания. Сега разбрах, защо мислят че детството свършва със започването на училище. Кому е нужно всичко това?
Във второкласната тема попаднах на линк за Сендовската система. Не бях чувала за нея и въпреки противоречивите мнения за резултатите от тази система, много ми хареса. По подобен начин си представям идеалното образование - без стрес, с достъпно и интересно представена информация, с много спорт (според желанията на детето) и творчество.
Извинете за безкрайният пост, но темата ми е мъчителна.

ГОСПОЖА ГЕОРГИЕВА Е ПОДХОДЯЩИЯТ ЧОВЕК

# 11
  • Мнения: 172
Относно условията в 5-то някой да каже нещо по-вече?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 058
Това училище ми хареса с това, че е спокойно, почти всички се познават, учи се основно сутрин, няма големи деца. ОУ е, и е да 7ми клас. Ние сме 1ви клас в момента, след ПГ, изкарана там. И от двете госпожи съм доволна. За съжаление не познавам госпожите от по-горните класове, така че не мога да съм полезна в това отношение.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 310
записвам се да следя темата защото дъщеря ме догодина ще е 1ви клас и съм се спряла на това училище

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Може ли малко подробности от днешната РС за първокласниците, ако някой има такива, моля!

Общи условия

Активация на акаунт