5 ОУ Иван Вазов

  • 50 441
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • София на морето
  • Мнения: 171
Родителската среща започна с подробности около записването. Понеделник след 17.00 часа ще бъдат изнесени списъците на класираните по класове ученици. В рамките на следващите няколко дни (ако чух добре - срока е 10.06), трябва да занесем удостоверението за завършена ПГ и да попълним заявление за желаните СИП и ЗИП. Въпросните заявления може да вземем само на място (няма ги в сайта на у-щето), но е възможно да помислим ден, два за избора на предмети и след това да ги занесем. Желателно (някакси задължително) е единия СИП да е английски, за да бъдели децата едно ниво във втори клас, когато английският ще бъде задължителен. До колкото разбрах (на моменти беше ужасно шумно) - всичките СИП и ЗИП са включени в програмата, за да не се налага  допълнително натоварване след часовете. ЗИП-овете са хореография, компютърна графика и още нещо, което не чух, но ще попитам на място. Има безплатна занималня, за която също се отбелязва в заявлението, за да се види колко групи ще са необходими. При желание се изучава втори език - немски. Имаше въпроси как се разпределят децата - директорката обясни, че право на избор на учител имат първо децата от ПГ в 5-то, това е и предимството за записване, после критерия е местоживеене, и братя и сестри от същото у-ще. Няма значение реда на приетите заявления. Това е в общи линии, ако те интересува нещо конкретно, питай. Simple Smile Родителската среща по класове ще бъде септември.

# 16
  • София жк Бъкстон
  • Мнения: 74
Само да допълня за ЗИП - Български език, информационни технологии и хореография.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Благодаря и на двете ви, Биги Бона, hellborn!   bouquet
Аз пристигнах в 18.30ч., така казаха предния ден Тодорова (ПГ) и Георгиева (на предстоящите 1вокласници), пък SMSът беше за 18ч....  ooooh!
Та точно, което сте писали съм пропуснала.
Зарадваха ме ЗИП Български, а и хореография. Simple Smile
Сайтът им е много неподдържан, та се съмнявам нещо ново да качат там.
Не ми хрумва какво да питам, просто вие каквото се сетите, споделяйте, моля! Simple Smile

Много неприятна за мен беше новината, че проект Успех е приключил тази уч. година. Проверих в нета и видях обнадеждаваща новина, пък дано! Simple Smile
Хубаво е, че ще облагородяват двора, пък да видим. А дали и ще се заключва?!

# 18
  • Мнения: 2 037
ЗИП ИТ няма защо да ви радва, техниката е отвратителна и от нея болят очи.
Казаха ли ви за двете смени от пети клас от тази есен?

# 19
  • София/Русе
  • Мнения: 83
А защо ще има две смени знаете ли?
Питам понеже като подавах на ПГ там и ми казаха, че е пълно вече и няма места и т.н.
единственият вариант да има още една група било да се мине на две смени ...
та дали да се надявам, че ще има още една ПГ.

# 20
  • Мнения: 2 037
Минаването на две смени е 100% глупост и би отнело едно от най-силните и безспорни предимства на училището. Което все пак не е ДГ.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Люлин, за след начална степен, мисля че не е ставало дума.
Но кое е наложило минаването на двусменен режим?

Минаването на две смени е 100% глупост и би отнело едно от най-силните и безспорни предимства на училището.
Абсолютно!!! 

# 22
  • Мнения: 2 037
Поради увеличаване броя на кандидатстващите за обучение в 5.ОУ „Иван Вазов” деца, Педогогическият съвет на свое заседание от 31.05.2014г. реши:
1. Учениците от пети, шести и седми класове преминават на двусменен режим на обучение през учебната 2014/2015г.
През първия срок първа смяна са учениците от 5 „А”, 5 „Б”, 6 „А” и 6 „Б”, а втора смяна- учениците от 7”А” и 7”Б” класове.
Втори учебен срок – първа смяна са учениците от 7”А” и 7”Б”, а втора смяна- учениците от
5 „А”, 5 „Б”, 6 „А” и 6 „Б”.
Учебните часове за първа смяна (5,6,7 класове) започват в 7,30ч. сутринта и са с продължителност 40 мин. Учебните часове за втора смяна (5,6,7 класове) започват в 13,30ч. и са с продължителност 40 мин.
2. За учениците от ПГ-5 до 4 клас включително няма промяна в организацията на учебния процес и остават на едносменен режим на обучение и занималня след обяд.


*******************

Наистина ми е важно да знам какво ви казаха за извънкласните дейности, които са в следобедните часове в двата салона. При така създадената организация ми се струва, че няма как да се провеждат.

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 16:34 от Люлин

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Мерси за инфото, Люлин!
Ще поживеем, ще видим.

Ако може някой довечера да пусне снимки на списъците с приетите и разпределението по паралелки, ще е много хубаво. Бих го направила с удоволствие, но съм далече от у-щето.

# 24
  • София
  • Мнения: 104
Вчера след 17часа бяха залепени списъци с приетите деца,но не разпределението им по паралелки Confused.Това за мен е от значение,може би като отидеш в дирекцията ще ти кажат,незнам.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Разпределението са го оставили за септември (да има тръпка  Mr. Green).
Ние днес записахме щерката. Simple Smile  Избрах и СИП-а.
Хайде, похвалете се и други със записване/класиране.
Елмира, какво става с вас?
Биги, сега изчетох от началото темата... била са заедно децата ни в ПГ, записвате ли се и вие?

Както нямаше наплив... миналата година две паралелки, сега 4.  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 104
Как  така да има тръпка?Та за мен е от значение при коя госпожа е ,ще има ли другарчета в класа ?Това може да наклони везните при вземането на решение къде да запиша детето  Naughty.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Точно де, да се чудя/ притеснявам до септември дали ще е при желаната учителка или не.  Wink
Силно се нядвам де.  Simple Smile

# 28
  • BG
  • Мнения: 123
Благодаря за вниманието. Моето дете е в резервите, но се страхувам да изчакам второ класиране, защото съм подала заявление само в още едно училище. Училището е 151 НСОУ, в него записват по реда на подаване на заявленията и ако до вечерта на 4 юни не го запиша, считат мястото за освободено. Много ми е притеснено, защото училището не ми хареса, но се утешавам, че ще е там с приятелче.
 Hug много се радвам за вас!

# 29
  • Мнения: 2 037
В сайта на настоятелството има линкове към класиранията.
Доколкото разбрах, тази е схемата за всички училища тази година.

Общи условия

Активация на акаунт