Сватба 2018 - XII част

  • 41 099
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Зурли?! Къде това?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Sunflower, прекрасни снимки и вие сте много хубави и фотогенични.

# 77
  • Мнения: 811
Не мисля, че оркестърът за вземане на булка включва зурли. По-скоро обикновено са 3 инструмента - тъпан,гайда и гъдулка.
За мен примерно, като човек, който живее с народната музика, ми е важно да ме вземат с такъв. И мисля, че повечето момичета, чиито сватби минаха, споделяха, че като чуят отдалеч ударите на тъпана, сърцето им замира за секунда....ми вълнуващо си е Simple Smile

# 78
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Аз до сега гайда на вземане не съм виждала честно казано... а би ми било приятно  Peace
Иначе според мен на змия зурлите бяха по-скоро метафорични отколкото реален инструмент за съпровод на булка.

# 79
  • Мнения: 811
Аз до сега гайда на вземане не съм виждала честно казано... а би ми било приятно  Peace
Иначе според мен на змия зурлите бяха по-скоро метафорични отколкото реален инструмент за съпровод на булка.


При нас ще има гайда Simple Smile Само третият инструмент не съм сигурна какъв ще е. Оркестърът беше задача (една от малкото Grinning) на ММ.

# 80
  • Мнения: 1 998
Ние имахме тъпан, гайда и акордеон. Беше много хубаво.

За визията на фотосесията - аз сама се гримирах и си направих кок. То си личи, че не е пипнала професионална ръка, но така се получи. Simple Smile На сватбата бях с по-тъмен грим и по-различен кок.

# 81
  • Мнения: 884
Ние имахме гайда,тъпан и акордеон.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз до сега гайда на вземане не съм виждала честно казано... а би ми било приятно  Peace
Иначе според мен на змия зурлите бяха по-скоро метафорични отколкото реален инструмент за съпровод на булка.


точно метафоричен израз бе. то оставаше и истински зурли да имаше.

# 83
  • Мнения: X
Ясно. Метафорично-подигравателен, за да бъдем по-точни.
Няма лошо човек да иронизира по принцип, особено ако проявява същата ирония, когато стане въпрос за самия него.

# 84
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
To правилно и грешно по темата няма. В смисъл - за мен не беше моето нещо точно вземането, даването и цялата тази дандания.
Но за някои е важна част от емоциите на деня - да засвири гайдата (гайдата ми е един от любимите инструменти между другото... няма такъв звук), да се чуе тъпана и нечие сърце да замръзне.
Тъй че - кой както си го усеща  Peace Hug

# 85
  • Мнения: 993
Пф, аз се чудя в последните дни защо никой не пише в сватбената тема, а то има нова, в която съм забравила да се запиша. Grinning Та така, това вместо "запис", ще ви чета после.

# 86
  • Мнения: 538
Ние оркестъра за извеждането го ангажирахме в деня, следващ този, в който казахме, че ще се женим. Аз имам резерви към този ритуал, но те са свързани с "откупуването" на булката (не се приемем за добиче с пазарна цена). Музиката за мен е мнооого важна и като знам как с цялото ми семейство плачен по сватби като чуем гайди.... (майка ми дори като чуе от съседния блок гайда започва да плаче). Това няма да го пропуснем просто. Сейрджийско ми е зяпането на съседите, но това си е моя ден и не ми пука.
Днес бях на проба на роклята. СТАВА МИ! Но шивачката има още доооста работа, а времето е доста малко вече. Хубавото е, че няма да се налага да спра да ям, за да се натикам в роклята хахха.

Скрит текст:
Някой девойки взеха доста да изгрубяват в коментарите си, а целта на групата все пак не е такава. Няма нужда от излишно напрежение. Имаме си го достатъчно покрай сватбената организация Simple Smile

# 87
  • Мнения: X
Следващия понеделник трябва да потвърдим в църквата за венчавката.
Знаете ли и двамата бъдещи младоженци ли трябва да отидат за това потвръждение и тогава ли трябва да се носят кръщелните? И тогава ли се плаща? Някаква идея за цените?

# 88
  • Мнения: 811
И ние другата седмица ще ходим в църквата. Доколкото знам може и само единия, плащането става тогава, а цената зависи от града и конкретната църква. При нас (Бургас) е 150 лв. таксата. Мисля, че кръщелните се носят в деня на венчавката.
Хър, като запазвахте час не ви ли дадоха заявление, което да попълните и да занесете сега като ходите?

dchalova,  чакаме снимки да видим от роклята Simple Smile Аз моята предвидливо я запратих в далечен апартамент, да нямам досег до нея, че до 15.09 само на рокля ще стане Grinning

# 89
  • Мнения: X
Аничка, заявление от църквата не са ни давали. Само от съвета. Освен да ги прослушам довечера на връщане от работа.

Dchalova, снимки с роклята няма ли да постнеш да видим?

Общи условия

Активация на акаунт